Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Élet az állatorvosi egyetem után?

Élet az állatorvosi egyetem után?

Figyelt kérdés
Sziasztok! 11 féléves az állatorvos-tudományi egyetem, arra lennék kíváncsi, hogy az elvégzése után mikor lehet munkába állni és elkezdeni rendesen praktizálni? Mármint úgy értem, hogy a 11 félév után automatikusan állatorvos leszek? Szóval nincs valami kötelező gyakorlat vagy nem kell rezidenskedni? Azt tudom, hogy 11 félév után általános állatorvos lesz az illetőből, és utána lehet szakosodni, de mondjuk aki nem akar vagy valamiért nincs lehetősége szakosodni, az egyből nyithat egy rendelőt (már ha valami csoda folytán van annyi pénze) mindenféle további tanulás és gyakorlat nélkül? Persze ez egy szélsőséges eset, ha például nekem sikerülne az egyetem, biztosan szeretnék majd szakosodni, csak a különböző engedélyeken kívül (amik egy rendelő nyitáshoz és praxis folytatásához kellenek), nem tudom, hogy kell-e más is? Köszönöm!

2015. okt. 28. 21:05
 1/2 A kérdező kommentje:
Bocsi, a hülye kérdésekért, lehet, hogy nagyon off, de sehol nem találom az átlátható magyarázatot a dolgok működéséről. Szóval az jutott még eszembe, hogy pontosan mi is az a doktori phd? A 11 félév után kell még valami képzésre járni? Tudom, tudom, biztos hülye kérdések, de tényleg nem értem.. :( Köszi!
2015. okt. 28. 21:08
 2/2 anonim ***** válasza:

A diplomaosztón doktorrá avatnak, inenntől teljes értékű általános állatorvos vagy, jogod van bármilyen állatorvosi tevékenységet végezni.

2020-tól lép életbe az új szabályozás, ami szerint az egyes praxisokhoz szakállatorvosi képesítés fog kelleni.

2015. okt. 29. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!