Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Idei SZIE-ÁOTK-ra jelentkezők,...

Idei SZIE-ÁOTK-ra jelentkezők, hogy sikerültek nektek az emelt biológia és kémia érettségi vizsgák?

Figyelt kérdés
Én a biosszal megbírkóztam tisztességesen, a kémia nekem valami siralmas lett...nektek? Többi érettségi? Melyik módszer lesz szerintetek számotokra a kedvezőbb?

2015. máj. 27. 23:16
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
Bár én SZTE-ÁOK-ra, a bioszom olyan 85% körül lehet, a kémiám valami borzasztó, ha 40% megvan, akkor már "jó". Bár mivel központi a ponthatár, így a többiek eredményétől függ, viszont szóbelin lehetőleg max pontot el kéne érnünk. Neked hogy sikerültek kb %-ban?
2015. máj. 28. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:

hát szerintem a legtöbb esetben célszerű a hagyományos pontszámítás. emeltnél ugye még megszorozva kettővel. nekem úgy kevesebb jönne ki. nekem a jegyek 95 pont, a többi érettségi átlaga olyan 80 körül meg lesz

a bioszt tudom 86% eddig

2015. máj. 28. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 A kérdező kommentje:
Nekem a biosz 70 környéki, a kémiát meg tudom, 37 xD szerencsére 100 pontot viszek gimiből, meg a többi érettségim is 90% környéki/feletti eddig :) kémiából meg bármikor tudok jobbat írni, úgy érzem...:/
2015. máj. 28. 09:07
 4/29 anonim ***** válasza:
100%
Én is az állatorvosira jelentkeztem, szerettem volna duplázással bejutni, de ez esélytelen... a bioszom viszonylag jó lett, 80% feletti, de a kémia katasztrófa. Én el sem megyek szóbelizni, inkább elkezdtem újra felkészülni, és októberben megint megpróbálom.
2015. máj. 28. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
100%
én azért elmennék szóbelizni, utolsó. bár attól függ, ha kedden megtudod az eredményt és tényleg esélyed sincs vele akkor nem érdemes. bár állatorvosira szerintem nagyon nehéz a duplázására alapozni, hiszen legalább akkor a 80%ot kell hozni mindkettőből, de inkább kicsit többet
2015. máj. 28. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
Én mindenképpen duplázással szeretnék bejutni, mert megmondom őszintén, a többi tantárgyat nem vettem túl komolyan.. nem lett rosszak azok se, de nem kiemelkedően jók. Szóval muszáj dupláznom. Ez csak azért aggaszt, mert azt látom, hogy hiába rágok át mindenféle kémia könyvet, csinálok meg 1000 feladatot, egyszerűen nem tudok elég jól felkészülni az emelt kémiára. Az összes Villányi könyvet keresztbe-kasul áttanulmányoztam, minden feladatot oda-vissza megoldottam, de még ez is kevés! Ezért vagyok tanácstalan, mert már nem tudom mihez nyúljak, hogy elég felkészült legyek. Arról nem beszélve, hogy vegyészmérnök ismerősöm, aki az egyik legerősebb természettudományokkal foglalkozó gimnáziumba járt, és mindenféle kémiaversenyeket nyert, ő is csak 60%-ra írta meg.. Kétségbeejtő..
2015. máj. 28. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
Elvileg épp ezért lesz alacsony a ponthatár, mert még a "kémiafejek" is ilyen gyengére írták... elvileg... ti hogy gondoljátok?
2015. máj. 28. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
Egyébként én is ebben bízom, hogy egységesen mindenkinek nagyon nehéz volt, így mindenki a vártnál rosszabbat írt. Mondjuk nekem ez az év már mindegy, még a szörnyűbbnél is szörnyűbbet írtam, úgyhogy októberben újra... Amúgy azon is gondolkodtam, hogy nem lesz ciki, ha nagy nehezen felvesznek az állatorvosira, hogy idősebb vagyok a többieknél? Vagy mások is vannak, akik többszöri próbálkozásra jutottak csak be? :p :D
2015. máj. 28. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
100%
Egyrészt egyáltalán nem, vannak, akik GYTK után, mondjuk cirka 30 évesen kezdik el az ÁOK-ot, gondolhatod, ott mikor fognak végezni. Másrészt egyetemen senki sem nézi, elvan foglalva mindenki a kis gondjaival, ez középsuliban téma lenne, de nem itt. Másrészt én 23 vagyok, nem is először próbálkozom, úgyhogy ne aggódj. :)
2015. máj. 28. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
Én is 23 vagyok, pont most töltöttem a napokban.. :D ha jövőre sikerülne, 24 leszek mire elkezdhetem egyáltalán. Még belegondolni is szörnyű! :D
2015. máj. 28. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!