Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Érdemes nekem felsőoktatásban...

Érdemes nekem felsőoktatásban tanulnom? Gyökér vagyok ugye?

Figyelt kérdés
Bejutottam egy elég híres egyetem elég kemény szakára. Már egy évet kihagytam ez előtt. Családi problémák léptek fel és lógtam a suliból stb. Talán depressziós vagy vagy kiégett,de nehezemre esik minden és úgy érzem semminek sincs értelme. A mostani félévet elcsesztem,a többi csoporttársam nyomott előre és már kezdtem belejönni a tanulásba,de már késő. Folyton azt éreztem,hogy nekem ez nem kell túl nehéz,nem tudtam leülni tanulni mert úgy éreztem lehetetlen és nem vagyok képes ennyi önfegyelemre sem. Ha most passziválok/kiiratkozok akkor megint visszacsúszok,de nincs más választásom. Megtetszett a szak is,de szerintem egy semmirekellő ember vagyok. Mit tegyek? :( 20/L
2015. dec. 14. 17:54
 1/2 anonim ***** válasza:

Rakd rendbe magad lelkileg ÉS próbálkozz meg a félév teljesítésével. Ha megint passziválod magad, akkor csak azt erősíted magadban, hogy ezt így kell/lehet csinálni.


Próbálj meg valami rendszert belevinni a napirendedbe (pl: kelés után futok egyet a házkörül, aztán átnézek x anyagot, majd megnézek egy one punch man epizódot és vissza y anyaghoz).


Voltam már sokkal nagyobb pácban mint te és igazából vizsgaidőszakban engem is gyakran elkap a depresszió (most is az vagyok egy hülye tárgy miatt, amiből zh miatt nem mehetek vizsgára...). Sajnos időnként mindenkinek erőt kell vennie magán és tovább rugdosni a saját s*ggét az élet emocionálisan negatívabb szakaszain is.

2015. dec. 14. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Gondolj már bele a jövődbe! Hol akarsz kikötni? Egy kocsmában pultoslányként? Vagy valami normális állásban, amire családot lehet alapítani. Ha bejutottál, akkor képes vagy a tanulásra. A kiégés nem releváns 20 éves korban, az majd 50 évesen jön. Erőltesd meg magad, ha szükséges, akkor pszichológussal. Ne passziválj, tanulj!
2015. dec. 14. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!