Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Milyen módszerek vannak a...

Milyen módszerek vannak a matek tanulásoz?

Figyelt kérdés
Szóval idén érettségizem és nem érzem a matekot,sose ment nekem,bele kell rágni a számba az anyagot de ezt a tanár nem teszi meg.Sajnos külön tanárra nincs pénzem és aki érti a matekot osztályból azok vidékiek és nem tudnak maradni korepetálni.Milyen módszerekkel tudnám megtanulni avagy megérteni ? Bármilyen módszert elfogadok
2016. jan. 18. 21:05
 1/5 anonim ***** válasza:

Megérteni magadtól elég nehéz lesz... Én a helyedben megpróbálnék valakitől segítséget kérni... Biztosan van olyan ismerősötök, aki matek tanár, vagy matekos szakon van egyetemen, vagy ilyesmi, és tudna téged korrepetálni párszor.

Ha pedig megértetted, onnantól jön a saját részed, a gyakorlás. Én sose voltam jó matekból, de az érettségi előtt 12.-ben magamtól végigcsináltam egy egész matekkönyvnyi feladatot, és tök jól begyakoroltam így mindent és jól sikerült.

2016. jan. 18. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Alapvetoen megértés + gyakorlas. De rossz hírem van, egyedül nem fogod tudni megérteni :( viszont neten nagyon sok dolog van, videók is jegyzetek stb.. kezd azzal :) ha így sem megy akkor keresned kell valakit nincs mese. Nem is kell, hogy matektanar legyen, egyetemisták is segítenek sokkal olcsóbban, vagy ha van ismerosod.. 1200/oraert már vannak, vagy van aki skypeon tart
2016. jan. 18. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Példatár példatár hátára. Egyszerű feladatokkal kezdeni, majd a bonyolultabb, összetettebb feladatokkal folytatni. Rengeteg példát megoldani, és azután még egy csomót. :)
2016. jan. 18. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

nézz videókat esetleg valami tanárhoz menj. de szerintem az a legjobb, ha videókat nézel a témakörökből ami nem megy, ott fiatalos lazasággal el tudják magyarázni :D gondolom a matematikával nincs komolyabb célod, csak egy értékelhető érettségit írni, tehát elmélyedni nem akarsz benne. ajánlom pl az edubase oldalt, ott sok érettségire készítő gyakorlás van.


de az általános megoldás, ha matekról van szó, leülsz és gondolkodsz. hogy vajon hogy lehet megcsinálni ezt-azt. nézel kidolgozott megoldásokat és próbálod megérteni, miért is úgy kell azt megoldani. próbálod tényleg értelmezni, hogy egy egy állítás mit mondd, ha ezt tudod mire tudsz következtetni. a matematika remek fegyver, ha értelmes logikával van párosítva.


ha kapsz egy feladatot megnézed, értelmezed, átgondolod miket tudsz, mi van a fegyvertáradban, mi hiányzik a teljes megoldáshoz, hogy tudod megkapni azt. csak színtiszta gondolkodás és építkezés az egész. azt méri, mennyire tudod megérteni a dolgokat.


a matematika király, én meg elég bizarrnak tűnhetek így :D de ha ennyi év matematikaművelés után 1 tanácsot adhatok, akkor az lenne, hogy ülj le és gondolkozz, gyötörd magad, gondold át! mindegy, hogy közép vagy felsőfokon vagy, annyi a dolgod hogy megértsd az adott témakör belső logikáját.

2016. jan. 18. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,igyekszem utána járni minden említett módszernek és igen nincs célom vele csak az érettségi kell.
2016. jan. 19. 06:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!