Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Dékáni méltányossági kérelem...

Dékáni méltányossági kérelem elbírálása mennyire szubjektív, mi alapján határoznak?

Figyelt kérdés

Szégyen, nem szégyen, sajnos igénybe kell vennem ezt a kérelmet, ugyanis 3-szor vettem fel egy kurzust, sikertelenül teljesítettem az utolsó lehetőségem is. Végző hallgató vagyok, a tavaszi félévben szerettem volna végezni.


Szégyenlem, hogy így alakult, és félek, hogy kicsapnak.


Igénybe veszem a méltányossági kérelmet. Milyen esélyeim lehetnek?



2016. jan. 28. 15:00
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:
Már beszéltem az oktatóval, nem hirdet, harmadjára vettem fel, csak méltányossági kérelemmel mehetek, sajnos.
2016. jan. 29. 16:56
 12/24 anonim ***** válasza:
Igy van eselyed a tavaszi szemeszterben megszerezni az abszolutoriumot es allamvizsgazni.
2016. jan. 29. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
Ha nem hirdet, akkor a meltanyossagival semmit sem ersz. Nem tudsz vizsgazni. Erdemes a HOK- on keresztul kicsikarni egy kurzusvizsgat a tanartol, felteve, ha tobben is mennetek.
2016. jan. 29. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 A kérdező kommentje:
A méltányossági akkor lényegében semmi sem ér? Szóval hiába nyújtom be a kérelmet, szinte biztos, hogy elutasítják.
2016. jan. 29. 17:02
 15/24 A kérdező kommentje:
?
2016. jan. 29. 17:03
 16/24 anonim ***** válasza:
Hova jarsz? Utanakerdezek. Nalunk a dekan engedelyezheti a vizsgad letetelet, de nem utasitja az oktatot, hogy a szamodra hirdessen meg kurzusvizsgat. Ezt az oktato sajat belatasa szerint teszi meg. Szoval a meltanyossagit megkapod, de ha nincs kurzusvizsga, effektive nem tudsz vizsgazni.
2016. jan. 29. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
Csak az oszi szemeszterben tudsz menni, amikor a targy vizsgaja van hivatalosan. Akkor pedig fel evet csuszol az allamvizsgaddal. Ez az oktato joindulatan mulik leginkabb...ha ot sikerul megpuhitanod, vagy a HOK eljar az ugyben, akkor erdemes kikerned a meltanyossagit. Azt biztosan megkapod.
2016. jan. 29. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 A kérdező kommentje:
Beszéltem az oktatóval. Abban az esetben, ha elfogadják a méltányosságit, természetesen hirdet meg időpontot, és erre az őszi félévre, (amelyben ügye sikertelenül teljesítettem az utolsó vizsgát) írják jóvá a kurzust. Tehát így nem nem áll fenn a csúszás veszélye. A kérdés az, hogy elfogadják-e a dékánit.
2016. jan. 29. 17:31
 19/24 anonim ***** válasza:
Az en tapasztalatom szerint biztosan elfogadjak. Nalunk legalabb is nem kerdeses.
2016. jan. 29. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 Bakos G. Bence válasza:
Szia! Hogy alakult a dolog?
2019. máj. 15. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!