Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Műszaki/orvosi egyetemre...

Műszaki/orvosi egyetemre járók! (és csak ők) Hogy néz ki a napotok? Mennyit tanultok? Mennyi szabadidőtök van?

Figyelt kérdés

Csak érdeklődni szeretnék a napirendetekről meg a tanulásról stb.

Én műszaki egyetemre (BME) szeretnék majd felvételizni,szóval főleg a mérnöki kar hallgatójaitól szeretnék választ kapni,de az orvosok is írhatnának.

Előre is köszi :)


2016. jan. 30. 15:29
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Orvosira járok, de remélem kapsz majd választ műszaki karról is :)

Hát őszintén szólva nem tudom mit mesélhetnék, mert szinte minden félévem más volt. Ez most a 6., pénteket leszámítva mindennap benn leszek fél5-ig (8-tól), pénteken csak fél4-ig, de akkor később is kezdünk szerencsére.

Gyakorlatunk mindennap van, vmihez egybefüggően tartozik 6 óra, ezekről nem lehet hiányozni (meg nem is érdemes). Vmelyik elődadásról tudunk lógni, vmelyikről nem, ez függ attól is, hogy amúgy azon az órán összesen hányan lennénk (vmelyiken 150-en, vmelyiken 40-en), meg hogy van e katalógus. Mostanában szeretnek tartani, elsőben még nem volt jellemző.

Hazaérek, pihizek egy órát. Vannak tárgyak, amiből az órán készített jegyzetek a legjobbak, ezeket otthon mindig átírom, mert sajnos a gyorsan készített irkafirkát nem tudom később már elolvasni :D ezzel elmegy kb egy-másfél óra.

Vmennyit mindennap tanulok, főleg most, hogy majd' minden tárgyból van évközi zh, így szinte minden hétre jut egy a szorgalmi időszak 3. hetétől.

Péntek este nem tanulok, de hétvégén igen. Szorgalmi időszak elején csak nagyon minimálisat, de kb a 7. héttől (14 hét van) megvan a 8-8 óra.

Hétköznap van időm edzeni, legalább heti 2x el tudok járni, vagy kondi terembe vagy bodyart órákra.

Nagyon alvós vagyok, úgyhogy sosem éjszakázom, vizsgaidőszakban sem. Bármi van, 10kor leteszem a tanulni valót, de nem is nagyon van szükség arra, hogy ennél tovább görnyedjek felette.

2016. jan. 30. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Na, most látom, hogy ellent mondtam magamnak :D szóval péntek este általában nem szoktam tanulni, csak ha vmi nagyon komoly zh lesz a következő hét elején. De a többi napon kivétel nélkül igen.
2016. jan. 30. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Mérnökinfos vagyok. Most lett 1hete vége a vizsgaidőszaknak.(számomra)

Nekem a napjaim nagyon változóan néztek ki. Messze nem tanultam mindennap sőt.. Ez azt eredményezte, hogy zh-k előtt illetve vizsgák előtt kb semmi másból nem állt a nap, mint tanulásból, gyakorlásból. Minden tárgyam meglett egy szerény 2.9-es átlaggal. Szerintem kicsit túl van hypolva a BME. Ha el akarod végezni időben és tanulsz a zh-kra vizsgákra akkor menni fog. A matek számomra annyira nem volt durva, viszont a proggal jó pár napot szenvedtem. Haverom aki lelkiismeretesen tanult 4.7-es átlaggal fejezte be a félévet.

2016. jan. 30. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat,sokat segítettetek.

További sok sikert!

2016. jan. 30. 20:14
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Én nem tudom, hogy az első válaszoló hova jár de én nem szeretnék oda :D Én sotén vagyok negyedéves.Első két év az hajtós de 3. év után már laza. Negyed évben kb naponta kettő gyakorlatom van (kb szerdáig). Általában csüt. még marad 1 és a péntek szabad. Tanulni szorgalmiban nagyon ritkán szoktam, max egy demó előtt 3 nap de már az a max. Szabadidőm van bőven. Lehet tdk-zni ,klinikai munkázni meg diák munkázni. Én mindegyiket csinálom plusz triathlonra is készülök ami heti minimum 5 edzés. Hetente elmegyek inni a haverokkal, moziba vagy vmi érdekeset csinálok. Van barátnőm is. Nem hiszek abban , hogy ki kellene égni az orvosin ilyen szinten... legalább a szorgalmiban nem.


Vizsgaidőszak az más... Reggel 630 kor kelek, 7-től tanulok este tízig rövid szünetekkel. De ez max 1 hónap így aztán lehet regenerálodni.

2016. jan. 31. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Pécsre járok :D viszont nekem meg ezek szerint a vizsgaidőszakom "lightosabb" mint a tiéd, én 9 körül állok neki, délután mindig tartok egy nagyobb 1-1,5 órás szundi szünetet, és 9, legrosszabb esetben 10 körül leteszek mindent. Ehhez viszont tényleg az kell, hogy évközben haladjak valamerre az anyaggal. Ha úgy alakul 7 körül még edzeni is elmegyek.
2016. jan. 31. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Én is mérnök hallgató vagyok, és egyetértek a 3. válaszolóval...

Ha normálisan osztod be az idődet, akkor viszonylag "lazán" is lehet teljesíteni, főleg 2-esre :D vagy a másik opció, vizsga, zh előtti pár nap durva tanulással is megoldható mindez :D

Legalább is én ezeket tapasztaltam az 5 félév alatt, az ideit mindezek alapján 4,3 átlaggal sikerült teljesíteni.

2016. febr. 1. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
75%

Én ugyan még csak elsőéves fogorvostanhallgató vagyok, de úgy éreztem, talán hozzám is szól a kérdés :)

Az első félévben kb. minden nap fél 2-ig voltak óráim, kivéve keddet, amikor estig bent voltam. Hétköznap felkelek 6-kor, tanulgatok egy fél órát, miközben megreggelizem, aztán irány a suli. Délután hazaérek, kb. 1 óra pihi, aztán újra nekiállok tanulni. 3-tól kb. 7-8-ig tanultam minden nap. Aztán hétvégén elég volt reggel 8-tól kb. délig és enyém volt a nap többi része :) (persze a 14. hét környékén már a hétvégékből is nagyobb részt kellett feláldoznom.

Első héten végeztem már a vizsgaidőszakkal és mindenem 5-ös lett. Szóval ez(legalábbis az első félévben) egy elég stréber tempó, lazább beosztással is biztos jól teljesíthető :)

2016. febr. 2. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Infós vagyok én is, egyáltalán nem tanulok minden nap, sőt, egyáltalán nem tanulok, ha nincs számonkérés. Persze azért igyekszem képben lenni az anyaggal, de ez inkább azt jelenti, hogy órákon figyelek.
2016. febr. 4. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszi szépen a válaszokat! Ezek alapján úgy szűrtem le,hogy ha rendszeresen készülök,akkor azért nem kell meghalni az egyetemen.

Azért még jöhetnek válaszok nyugodtan.

És igen,ez a kérdés gyakorlatilag mindenkinek szól aki egyetemen tanul,orvosoknak is

2016. febr. 5. 14:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!