Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Iskolai bántalmazás? Infó...

Iskolai bántalmazás? Infó hosszú! 17/L

Figyelt kérdés

Helló mindenkinek!

az én történetemről kérnék komoly segítséget !

17/L vagyok,(középiskolába járok)

az osztálytársaim,megkeserítik az életemet...Tavaly másik suliba jártam egy évig de el kellett onann menjek egy másik suliba mert terrorizáltak,,,és ebbe az iskolába is nagyon durván bántanak lelkileg,fenyegetnek stb....mindig lerondáznak (nem érzem magam csúnyának).

Állandóan elkezdenek bántani,megfogadtam több tanácsot hogy engedjem el a fulem mellett,,,,de akkor is bántottak,az önbizalmam teljesen elvették...(nem érzem hogy lennének igaz barátaim).....hiába sehogysem érzem..állandóan bántanak,itthon sincs minden rendben,de keménynek mutatom itthon magam de belül egy roncs vagyok...lógok órákrol csak hogy ne kelljen suliban szenvednem,még az öngyilkosságon is gondolkodom......pszichológushoz is járok de semmit nem használ...mindig sirok folyamatosan már semminek nem tudok örülni.....lelkileg,testileg bántalmaznak,,,,,segítsetek kérlek titeket :( belehalok ebbe a bánatba :(


2016. febr. 21. 11:12
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
errefelé nagyon drága havonta pl a box,karate :(
2016. febr. 21. 12:40
 12/20 anonim ***** válasza:

Ne, semmiképp ne menj le a szintjükre. Ha szereted a szakmát, akkor tanulj te a legjobban, a tudásoddal hívd fel magadra a tanárok/oktatók figyelmét, így mindig melléd állnak majd.

Feljelentést lehet tenni, de ahhoz bizonyíték is kéne. Simán letagadnak majd mindent. Legfeljebb szólj az igazgatónak, vigyél neki hangfelvételt, akármit. Tegyen ő rendet, az a dolga.


Eszembe jutott erről Az osztály című film. Akit érdekel megtalálja youtube-on. Véletlenül sem tanácsnak szánom, csak gondolom páran magukra ismernek benne, vagy jobban el tudják képzelni a helyzetet.


Még a távolabbi iskola is megoldás lenne. Szüleid, iskolavédőnő, egyebek segítségével el lehetne intézni, hogy kollégiumba mehess és távolabb tanulhass.

2016. febr. 21. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:
láttam az osztály cimu filmet nagyon megrázó
2016. febr. 21. 12:42
 14/20 anonim ***** válasza:

Annyit tehetsz, hogy iskolaorvosnak, védőnőnek, osztályfőnöknek, igazgatónak beszámolsz. Írjanak egy szakvéleményt. A helyzetről és az idegállapotodról. Ezzel megkönnyítheted, hogy átvegyenek másik helyre. Középiskolás kollégiumok vannak ingyenesen is. Nem megérné messzebb tanulni és hazautazgatni, mint tönkretenni magadat? Így is elég munkád lesz majd az önértékelésed visszaszerzése.

Hol laksz és mit tanulsz?

2016. febr. 21. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:
pesten lakom,Ward Mária suliba tanulook
2016. febr. 21. 12:50
 16/20 anonim ***** válasza:
Azon belül mit?
2016. febr. 21. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:
Kereskedeelem
2016. febr. 21. 13:09
 18/20 anonim ***** válasza:
Na jó, ne viccelj velünk, kereskedelmet minden második szakközépiskolában lehet tanulni. Ráadásul Pesten vagy, nem egy eldugott faluban Kelet-Magyarországon. Legfeljebb reggelente két órával korábban kelsz fel. Innen már csak rajtad múlik, hogy át akarsz-e iratkozni máshová vagy tűröd ezt még pár évig.
2016. febr. 21. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:
At iratkozok
2016. febr. 21. 14:07
 20/20 anonim ***** válasza:
Helyesen teszed! A lehetőséged megvan, vagyis rajtad áll mit választasz. Remélem az új helyen szépen alakulnak majd a dolgaid és jól fogod magad érezni! Sok sikert! :)
2016. febr. 21. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!