Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Cukrásztanoncoknál mennyire...

Cukrásztanoncoknál mennyire tolerálják a piercinget, illetve a "színes" hajat?

Figyelt kérdés

Cukrásztechnikusnak készülök szeptembertől. Két szájpiercingem van, egy pici fültágítóm (még egyelőre készülőben, de a nyári gyakorlatra bően meglesz; már csak 2mm hiányzik), és a fekete hajamba ma tetettem egy világosabb barna csíkot (azért is írtam idézőjelbe a színes szót a kérdésben, mert ez azért szerintem nm olyan extrém, mintha teszem azt a zöld hajamba festettem volna pink pöttyöket).

Két gyakorlati hely kell, egy pékség és egy cukrászat. A pékségben találkoztam már a reményeim szerint leendő főnökasszonnyal, de neki semmi ellenvetése nem volt a kinézetem ellen, ő jófej volt - viszont tudom, hogy sok s_gg van a földgolyón, akiknek viszont számít... A cukrászattal még csak telefonon beszéltem, így ők nem tudják a dolgaimat, de lassan lesz szerződés, így majd találkozni is fogok velük hamarosan... Arra gondoltam, hogy ha nem tetszik nekik a "vasas" képem, max veszek láthatatlan piercinget - de a haj...?

Tapasztalata van itt valakinek ilyen témában? Szívesen venném, ha megosztaná...


2010. márc. 31. 23:00
 1/8 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem a hajadban semmi extrém nincs, ebbe kizárt, hogy belekötnek. A piercing elvileg nem lehet, balesetveszélyes. Legalább is velem kivetették, raktam bele szilikont és ennyi. De ez nem csak a piercingre vonatkozik, elvileg nyaklánc sem lehet. Mondjuk azt is mindenki hord, csak ruha alatt, így nem látszik.

Szerintem menj oda már eleve láthatatlan piecinggel, aztán amikor mész dolgozni, akkor ne vedd ki, és ha szólnak érte, akkor mondd, hogy elnézést, kiveszem, menj a mosdóba és rakd be a láthatatlant.

De különben főnöke válogatja. Van, aki mindenért szól, van, akit semmi ilyen nem zavar.

2010. márc. 31. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

A férjem munkatársát most büntette meg az állategészségügy ( most már ők nézik ezeket az ÁNTSZ helyett) darabonként 20000ft-ra (ebben gyűrű, nyaklánc, piercing és a hiányzó sapka volt)

Szóval ez nem játék! Csóri most a havi fizuját odafizeti büntibe...

2010. ápr. 1. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

hallgass a másodikra. a barátom séf, és nagyon komolyan veszik az előírásokat, és őket is nagyon szigorúan ellenőrzik. egy főnök nem fogja kockáztatni a konyhát / cukrászatot egy munkatárs miatt. jobb, ha eleve ékszermentesen, az előírásoknak megfelelően mész oda.

azonkívül gondolj bele, hogy milyen, amikor a hajszárító is felforrósítja a fülbevalót... szóval tényleg lehetnek balesetek az ékszer miatt - az egész nem ér ennyit.

2010. ápr. 1. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
harmadik voltam: a hajszín nem téma, mert a haj NEM KERÜLHET AZ ÉTELBE, akármilyen is a színe :)
2010. ápr. 1. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

A piercingem és a fültágítóm fekete szilikon, szóval a hajszárítós reakciótól nem tartok :) Csak régen fém volt a számban, és így rajtamaradt a "vas" elnevezés :)

Azt is tudom, hogy nem kerülhet haj az ételbe :)

Csak hogy esetleg a főnökök úgy nagy átlagban mennyire ítélnek külső alapján - mert pl. a mostani gimimben az igazgató (akinek mellesleg áporodott fenékszaga van, szalagavatón volt a legbüdösebb, és még a szülők is jelezték...) már elkönyvelt egy lusta, link, nemtörődöm k_rvának, csak mert nem úgy nézek ki, mint a többiek (a többiek plázaklónok, semmi kedvem közéjük tartozni), és hiába 4,5 az átlagom, szerinte én akkor is meg fogok bukni érettségin, mert hát akinek lyuk van a szájában, az biztosan hülye. :/

2010. ápr. 1. 12:21
 6/8 anonim ***** válasza:

hello! pc szerintem sem tanácsos,a hajaddal viszont valószínű nem lenne semmi probléma. szeptembertől én is cukrásznak szeretnék tanulni. nekem az orromban van 1 pc, + 3-3 db fülbevaló. viszont az érdekelne-ha esetleg tudsz róla valamit- hogy tetoválást könyéktől felfelé mennyire tolerálják? mert annál lentebb tuti, hogy abszolút nem...

18L

2010. ápr. 2. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Előző vagyok. =) itt a kérdésem. ajánlom figyelmedbe az első választ =b

http://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__egyeb-..

2010. ápr. 2. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Szerintem könyéktől felfelé még bőven belefér a tetkó :)

Végülis ott már el fogja takarni a póló... Legalábbis nekünk meg lett mondva, hogy a fehér póló alap, meg valami világos gatya :) Mondjuk ha vékonyabb pólód van, az lehet, hogy átlátszik, de egy vastagabb, jobb anyagnál már nem hiszem, hogy látszana :)

2010. ápr. 3. 08:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!