Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miből érettségizzek anglisztik...

Miből érettségizzek anglisztikára?

Figyelt kérdés

Nyilván az emelt angol az adott, viszont nincsen ötödik tantárgyam. Miből érettségizhetnék még emellé? Társadalomismeret, vagy mi? Másik nyelvre is gondoltam, de ez nem megoldható az órarend miatt és amúgy a franciaoktatás az iskolámban elég rossz, úgyhogy így az teljesen kilőve. Szerintetek? Illetve kell oda emelt töri vagy emelt irodalom vagy azokat csinálhatom középszinten? Eléggé kétségbe vagyok esve, mert nem tudom, miből kell oda érettségiznem, hiába nézegetem a honlapokat :(

Köszönöm előre is a válaszokat :)



2016. ápr. 18. 16:06
 1/4 anonim ***** válasza:
Először is nyilván ismered a felvi.hu-t, tudom, hogy nem éppen a legfelhasználóbarátabb, de minden fent van. Elég magyar/töriből közép. A társadalomismeret egy nagyon jó tantárgy humán pályákra. És a közhiedelemmel ellentétben bármelyik tárgyból érettségizhetsz, annélkül, hogy tanultad volna azt. /oh.hu/
2016. ápr. 18. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Érettségizhet nem tanult tárgyból, ha előbb teteszi az osztályozóvizsgát...

Érettségizhetsz ötödikként társadalomismeretből, vagy akármiből, még énekből vagy tesiből is, de nem azt fogják felvételi tárgynak számítani, hanem "angol (E) és

francia v. latin nyelv v. magyar nyelv és irodalom v. német v. olasz v. orosz v. spanyol v. történelem".

2016. ápr. 18. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
rendben,köszönöm szépen :) hát akkor társadalomismeret lesz, az áll a legközelebb hozzám mind közül, a magyar és töriérettségire meg ráhúzok, de az még a jövő zenéje :D
2016. ápr. 18. 16:47
 4/4 anonim ***** válasza:
Földrajz, biosz
2016. ápr. 18. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!