Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha már leérettségiztem, de...

Ha már leérettségiztem, de csak most jövök rá, hogy szeretnék orvosira menni?

Figyelt kérdés

Szóval, az a helyzet, hogy elkezdett érdekelni az orvosi..igazából konkrétan a törvényszéki antropológia (igen, Dr.Csont..) de már egy éve leérettségiztem és mivel akkor még nem tudtam mi is érdekel, így se biológiából, se kémiából-fizikából, sem pedig latinból nem érettségiztem. Hogy őszinte legyek, volt egy kis tanárváltás is félidőben és ők nagyon megutáltatták velem ezeket a tárgyakat így annyira nem is lettek jók az év végi jegyeim (3-4).

Hogy rátérjek a lényegre: a kérdésem az lenne, hogy ha én újra elmennék érettségizni és emelt szinten megcsinálnám a biológiát-kémiát + latint középszinten és mondjuk mindegyikből elérnék egy 80 %-ot plusz lenne angolból nyelvvizsgám, mennyi esélyem lenne arra, hogy felvegyenek orvosira onnan pedig átmehessek törvényszéki antropológiára (tudom, hogy itthon ilyen nincs így Amerikán gondolkozok, mivel ott elég sok érdekes eset is van).

Az év végi jegyeim nem a legjobbak, de ezt ki lehet kompenzálni egy jó kis érettségivel?


2016. ápr. 28. 16:48
 1/8 anonim ***** válasza:
76%
Fu ha..szép terv, kivitelezhető, ha eléggé elhívatott vagy és nem vagy képes feladni.
2016. ápr. 28. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha az érettségit duplázod, akkor teljesen mindegy, milyen jegyeid voltak középiskolában. Az angol a felvételi szempontjából fölösleges (persze, a diplomához majd kell), mert a pluszpontok maximálva vannak, é abba a nyelvvizsga-többletpont már nem fér bele. A latin meg aztán végképp fölösleges, majd megtanítják az egyetemen, ami kell. De az biztos nem Vergilius meg Horatius lesz! Inkább a 80%-ot vidd följebb, a 420 ugyanis nem biztos, hogy elég.
2016. ápr. 28. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :) Akkor ráfekszek a biológia-kémia emeltre és reménykedek :)
2016. ápr. 28. 17:52
 4/8 anonim ***** válasza:
15%

Az egész ötlet egy nagy ba-romság. Akkor már miért nem kint kezded el azt a képzést? Inkább elveszed 1 embertől a helyet.. Meg amúgy sem fog sikerülni,legalábbis nem úgy ,ahogy te azt gondolod. Meg ezek a sorozatokból vett álmok.......

[link]

2016. ápr. 29. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
76%
Előző..te már csak tudod igaz? :)
2016. ápr. 29. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm, végül is ez is egy vélemény :D (csak éppen olyan amire nem voltam kíváncsi :D)

Miért baj az, ha egy sorozat miatt kezdek bele valamibe? Mindenkinek kell egy ok amiért azt tanulja, csinálja amit. Nekem Dr.Brennan karaktere miatt tetszett meg ez a munka. És ha nem fog sikerülni akkor mi van? Semmi. De legalább megpróbáltam ;)

2016. ápr. 29. 10:40
 7/8 anonim ***** válasza:
89%
én a dr house miatt kezdtem el az orvosit és most vagyok negyedéves :D olyan ez mint a szerelem. Valami megfog és valami meg mellette tart :)
2016. ápr. 29. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Oh, mindig örülök, ha olyanról olvasok aki egy sorozat miatt lett az aki :) Ez tartja bennem is a reményt! :)
2016. máj. 2. 11:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!