Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Orvosként megéri jónak lenni?

Orvosként megéri jónak lenni?

Figyelt kérdés
Van ez az 1001 orvos hálapénz nélkül nevű csoport,amely tagjai vállalják hogy nem fognak hálapénzt elfogadni. De miért nem? Én biztos nem mondom majd orvosként hogy nem fogadom el a hálapénzt hanem zsebreteszem. Mert ilyen ember nincs is ,akinek nem kell a pénz,maximum eljátssza hogy neki nem kell és csak álszentkedik. Aki meg tényleg olyan hogy nem fogad el hálapénzt,az meg azért teszi mert amúgy is sok pénze van,mivel magán rendel,de aztán benn műti meg az embereket a munkahelyén,ami ugyanolyan csalás. Ez is kétszínűség szerintem. Vagy csak a szegényektől ne fogadjam el,de a gazdagoktól igen? Megéri egyáltalán jónak lenni orvosként a mai világban?

2016. jún. 23. 12:58
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Ha körülöttem 10-ből 9 orvos zsebre dugja a hálapénzt,akkor én miért ne tegyem?
2016. jún. 23. 12:59
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem Te nem érted, mi a gond a hálapénzzel. Segítek: sokszor semmi köze a hálához. Van persze olyan ,hogy valaki őszinte hálából adja, az orvos meg elfogadná, hiszen jogosnak tartja, mert erőn felül teljesített. Azonban az esetek többségében ez védelmi pénz: azért adja a beteg, mert fél, hogy nem kap megfelelő ellátást, ami egyébként alanyi jogon járna neki. Az az orvos, aki nem fogadja el a hálapénzt, ezt esetleg tudatosítja a betegeivel, ez ellen tesz.
2016. jún. 23. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

"Ha körülöttem 10-ből 9 orvos zsebre dugja a hálapénzt,akkor én miért ne tegyem?"


- Az erkölcs nem szokás kérdése. Konformizmussal meg csak magadat nyugtatod meg.

2016. jún. 23. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
83%

A családban több orvos is volt.

Nem volt magánrendelésük, épp azért, mert azt mondták, a legtöbb esetben úgyis kórházba kellene küldeni a beteget, mert szükség lenne a kórházi infrastruktúrára.

Nem fogadtak el pénzt egészségügyi dolgozótól, diákoktól, idősektől és olyanoktól, akikről tudták, hogy kevés a pénzük. Ez ugye eléggé leszűkítette a kört:))

Ennek ellenére sokmident kaptak: sok vidékitől ételt - zöldséget, gyümölcsöt, háztáji húst, meg persze sokféle ajándéktárgyat vagy belépőjegyet különféle rendezvényekre. Ezek nagyon kedves gesztusok voltak:)


Abban nagyon igaza van a korábban szólónak, hogy a legtöbben félelemből adnak pénzt, sokszor az orvos is jelzi, hogy elvárja. Én, akinek elég jó rálátásom van egy csomó orvos viselkedésére, és nem vagyok "ijedős", félelemből nem adok soha - részint ha nem vagyok elégedett, akkor inkább kinyitom a szám:), részint úgy látom, azzal sem törődnek többet, aki ad, csak elveszik a pénzt, és a kritikus pillanatban pont úgy cserben hagyják, mint aki nem adott. Sajnos rengeteg a rossz tapasztalat. HA TÉNYLEG hálás vagyok, akkor adok VALAMENNYIT, ami azért nem annyi, amit sokan elvárnak manapság - de tényleg volt olyan, aki nem fogadta el, és az nagyon kedves volt tőle:)))

2016. jún. 23. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Van egy nagyon jó könyv. Réztábla a kapu alatt. Egy orvosról szól, aki az elején szerény, becsületes, önfeláldozó.

A végére pedig egy pénzéhes gazember, aki felesége halála árán is fenntartja a gőgös nagy jólétét.

Neked sikerült néhány fejezetet átugrani.

2016. jún. 23. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Az én értékrendembe belefér ,hogy elteszem a pénzt ha odaadják nekem.
2016. jún. 23. 15:12
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Hát, ez a baj. De ha már megkérdezted a véleményünket, gondoltuk, leírjuk.
2016. jún. 23. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Mert hozzájárul ahhoz, hogy leépítse a magyar egészségügyet. Ne gondold ám, hogy minden szakma kap hálapénz, a sebészeknek és a nőgyógyászoknak tukmálják, mint a szemét, de pl. egy radiológus, pszichiáter, laborban dolgozó orvos le van ejtve. Ráadásul duplán, mert a magyar ember nem támogatja az orvosok (és a szakdolgozók) béremelését, azzal a felkiáltással, hogy "há' de annyi hálapénzt kapnak, nem láttam én még szegény orvost, ezeknek semmi nem elég". De ugye ez csak az orvosok kis százalékára igaz, közben a kevésbé "presztízs szakmákban" dolgozók esetleg még főorvosként, több évtizedes tapasztalattal is csak rengeteg túlórával tudják eltartani a családjukat. Nekik nem tukmálja senki a borítékot, viszont emelést sem kapnak, mert az emberek úgy gondolják, hogy a HP elég fizetéskiegészítés, mint a pincéreknél a borravaló.

Tehát: lehet, hogy a te erkölcsi megítélésedbe belefér, hogy adómentesen havonta a fizetésed sokszorosát zsebre vágd esetleg, de ezzel a saját kollégáidat (akik nem rosszabb szakemberek, mint te, csak más területen jók) és a kezed alá dolgozó ápolókat, beteghordókat, laborosokat, stb. köpöd szembe.

És ezzel az országot is, ugyanis nem azért mennek az egészségügyi dolgozók Németországba és Angliába, mert nekik Kánaán kell, meg Ferrari, hanem mert különben vagy nem tudják eltartani a saját családjukat, sőt, esetleg az alapításhoz sincs meg a háttér. És ha nem lesz orvos, nővér, nem lesz ellátás, csak sok beteg, aki nem képes dolgozni, döglődik a gazdaság, ecetera, ecetera...

Érted már, hogy nem akörül forog a világ, hogy te mit csinálsz, hanem mások életére is hatással vagy?

2016. jún. 23. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Én nem vagyok pénzéhes,csak nem értem hogy nekem attól miért lesz jobb ha nem teszem el a hálapénzt. Ha én nem teszem el,akkor majd elteszi a kolléga aki ugyanazon az osztályon dolgozik és semmivel nem vagyunk előrébb. Az életben mindig azt kell nézni,hogy nekem mi a jó, legyek ÉN a legönzőbb ember a világon. Azért mert ÉN nem teszem el a hálapénzt azért nem fog megváltozni semmi,és sem neked sem nekem nem lesz jobb semmi. Akik eddig is eltették,azok ezután is elfogják tenni.
2016. jún. 23. 15:57
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

"Az életben mindig azt kell nézni,hogy nekem mi a jó, legyek ÉN a legönzőbb ember a világon."


Remélem Te nem készülsz orvosnak és az egész kérdés csak elméleti a részedről. EMBEREKKEL kell dolgozni, akik az életüket adják a kezedbe gyakorlatilag, kiszolgáltatottak és legtöbbször félnek. Ezzel a hozzáállással, ami neked van, senkinek nem kéne ilyen munkát és felelősséget vállalnia.

2016. jún. 23. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!