Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetemi felvételinél mi az,...

Egyetemi felvételinél mi az, ami már egy tisztességes ponthatárnak számít?

Figyelt kérdés

Szájról függetlenül, csak úgy általánosságban.


300? 350? 400? 450?



2016. júl. 4. 23:38
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%
Ez egy nagyon jó kérdés. Az ismerőseim közül többnek lett 460 felett, szóval én a sajátomat kicsit gyengének érzem (440), pedig ez állítólag jó eredmény. A minimum ponthatár 280, ez viszont szerintem elég kevés, 320 körül illene szerintem összeszedni a pontokat. De persze kinek mi, a jó relatív :)
2016. júl. 6. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Nekem 392 lett tavaly, kevésnek éreztem, pediga szakomra minimum évek óta a ponthatár.

Mégis úgy gondolom, hogy bizonyos pont felett (320-340) semmi jelentősége nincs a pontoknak, ha már bekerült valaki. Volt, aki 460-nal kihullott, mert gimiben tudott seggelni, de az ide már nem volt elég..

Az sem mindegy, hogy miből jön össze a sok pont.

2016. júl. 11. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Szerintem 300 lenne reális minimumponthatárnak a legnépszerűtlenebb szakokra is.

De csak a nagyon magas és a nagyon alacsony pontszámok adnak valamiféle reális képet a hallgató szorgalmáról, képességeiről, az igen széles közbülső skála nem feltétlenül. Sőt, van hogy a nagyon magas és alacsony pontszámúak is végül ellentétesen muzsikálnak, mint várná az ember.

Én orvosin vagyok, és tudok olyanról, aki 399 ponttal került be, mégis tanrend szerint haladva fejezte be a harmadévet idén, és tudok egy olyan 480+ pontost is, aki kiesett, mert nem jött be neki, hogy itt nem él meg csak az agyából és az órákon odafigyelésből. Gimiben és az érettségihez bőven elég volt neki, ténylegesen tanulni meg nem tanult meg emiatt. Az egyetemen meg rájött, hogy kellett volna.

Egy másik, szintén ilyen 480 pont feletti ismerős meg csúszott. Persze, ezek a kiugró kivételek, amik minden statisztikában megvannak. Nagy általánosságban tehát: a nagyon alacsony és nagyon magas pontszámok számíthatnak, a többi esetében az a lényeg, hogy bent vagy-e, vagy sem.

Az egyetem egy egészen más világ, mint a gimi, sokaknak jobban bejön, sokaknak kevésbé.

2016. júl. 18. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!