Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » El kellene mennem a gólyatáborba?

El kellene mennem a gólyatáborba?

Figyelt kérdés

Egyetemi gólyatáborról van szó

Sokan azt mondják:óriási buli volt; "életem legnagyobb élménye volt" és hogy ott milyen jó barátságok köttetnek stb...

Ugyanakkor azt is hogy az főként a szivatásról, az ivásról, a hányásról, esetleg a szexről és a drogról szólnak...


És én pedig egyáltalán nem vagyok bulizós típus. Nagyon nehezen tudok felengedni, és rendkívülien nehezen barátkozom. (De tényleg, évek kellenek hozzá, hogy teljesen elengedjem magam mások közelében) Így félek hogy ha elmegyek, nem érezném ott jól magam.

Másrészről nem szeretnék olyan helyzetbe kerülni hogy első hetekben már mások kialakították a maguk kis köreiket, én meg hoppon maradok egyedül... :/ Plusz a sok butaság mellett biztos lehet azért hasznos információt is megtudni a tanárokról, szakokról, az egyetemi életről stb., ezek nagyon érdekelnének.


Mi tévő legyek?

Ti mit tennétek?

Tapasztalatok?



2016. aug. 10. 20:30
 1/7 anonim válasza:
29%
aha
2016. aug. 10. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
86%

Két GT*ben voltam életemben, abból az egyik marha szr volt, a másik elég jó. Ennek ellenére nem gondolnám, hogy életem legjobb élménye lett volna, és hogy életre szóló barátságok köttettek volna.


Szerintem menj el, ha nem okoz gondot x nap távollét és 20-25 ezer HUF.

2016. aug. 10. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Egyetemfüggő, nálunk pl nem volt semmi szivatás, se drog (abból ráadásul rendőrségi ügy is lett volna). Hányás volt aki nem tudta a korlátait, szex meg hát... :D Amelyik lány hagyta magát elcsábítani.. Ha vigyáz magára az ember, nem lehet baj.

Egy kis szesz biztos segít feloldódni neked is, hogy könnyebben menjen az ismerkedés. És igen, rengetek hasznos információ, tanács elhangzik közben.


Szerintem nagyon megérte :) Ez volt a miénk:


[link]

2016. aug. 11. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:

Szia! Én 17 éves vagyok.

Tudom, hogy nem ugyanaz a középsulis és az egyetemes gólyatábor, viszont én is hasonlóan nehezen oldódom fel új társaságokban. Én elmentem a gólyatáborba ami tulajdonképpen az eddigi életem majdnem egyik legrosszabb döntése volt. Nem tudtam ismerkedni, viszont "megismertem" az embereket és ők is engem egy kicsit. Így talán könnyebb volt elkezdeni a tanévet.

Előtte nekem is azt mondta mindenki, hogy hú de jó kihagyhatatlan élmeny. Hát végül kiderült, hogy nem mindenkinek.

Egyébként a barátságok nem ott alakulnak ki. Ahhoz idő kell, hogy két ember megismerje egymást.

Viszont később bánhatod, mert tulajdonképpen ez is egy emlék, ha rosszul sikerül, ha jól.

2016. aug. 11. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szerintem el kell menni, főleg, mert nehezen illeszkedsz be.
2016. aug. 11. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
82%

Szia :) Én is idén kezdem az egyetemet (DE-BTK), de nem megyek el gólyatáborba ugyanezek okok miatt. Bár rengeteg jót olvastam a debreceni gólyatáborról és az információk miatt lehet megérné, de nem az én világom ez a "bulizzunk/igyunk napokig" dolog. Lehet a koncertek nem lesznek rosszak, bár azok sem teljesen az én ízlésem, de nekem nem érné meg az 16500 forint. Nem akarok ennyit kiadni azért, hogy utána rosszul érezzem magam. Lehet valakinek jó buli, de én nem érzem jól magam ennyi ember között, méghozzá úgy, hogy mindenki iszik meg bulizik, amit megint csak nem szeretek. Olvastam, hogy nem vesztek semmit azzal, ha nem megyek, embereket mindenképp fogok megismerni, koliban vagy esetleg órákon. Biztos fog ülni mellettem valaki, akivel elkezdek beszélgetni. Persze ha szeretnél menj el, nem azért írtam, hogy lebeszéljelek róla, mert ki tudja, lehet te nagyon jól éreznéd magad (aztán lehet én is, de ezt sose tudom meg) csak leírtam, hogy lásd, nem lennél egyedül.

Sok sikert :)

2016. aug. 11. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
100%

Szerintem menj el. Butaság azt hinni, hogy mindenki ilyen "igyunk nonstop, bulizzunk, szexeljünk". Nem te leszel az egyedüli aki másként áll hozzá. Valaki azt mondja, hogy felesleges, úgyis megkapsz minden infót sulikezdésnél, és a barátságok is kialakulnak majd idővel. De előnnyel indulsz ha mész, mert már ismerni fogod az arcokat, és a tárgyakról/tanárokról se ott fogsz elsőnek hallani. Ja és még valami: nem buli az egész... rengeted vetélkedő és egyéb csapatépítő jellegű program lesz. Az ivós játékokban nem kötelező rész venni ha nem akarsz, ahogy a szexben sem. A drogok pedig már biztos megfordultak GT-kben, de nem részei, hogy félni kelljen tőle. (koncerteken is van nemde?)

Összességében: én voltam már, és a félénk emberek se maradtak egyedül, mindenki talált magának barátokat.

Te döntésed, remélem segítettem :)

2016. aug. 13. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!