Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Bűntudatom kell hogy legyen,...

Bűntudatom kell hogy legyen, amiért azért (is) tanulok orvosnak, mert vonz a doktori cím?

Figyelt kérdés

2016. aug. 16. 16:50
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
84%

Miért kellene emiatt bűntudatodnak lenni? Igazából ha ez lenne az egyetlen oka annak, hogy az orvosit választottad, még akkor is lehetnél jó orvos:D


Nem szoktam kiirkálni sehova (pl. facebook), bemutatkozáskor feleslegesen nem mondom, hogy doktor vagyok, de ennek ellenére igen is büszke vagyok rá, jó érzés, hogy ott van a nevem előtt az a két betű. Szerintem ezzel nincsen probléma:)

2016. aug. 17. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat! Sokat segítettek. :)
2016. aug. 17. 11:42
 13/17 anonim ***** válasza:
83%

Na, akkor valamit tisztázzunk, mert 1-2 kommentelő kicsit el van tájolva. Az orvosi diploma "mellé" (mintha teljesen érdemtelenül, valami büfészak elvégzése után hozzájuk vágnák) NEM CÍMZETES dr jár. PhD=Doctor of Philosophy= a tudományok doktora

M.D. (ezt kapják az orvosok) = Doctor of Medicine= az orvostudomány doktora.

Aki elvégzi az orvosit a világon bárhol, orvosdoktori címet kap! (Ellentétben a jogászokkal... utána lehet nézni.)

Azt meg úgy halkan megjegyezném még, hogy rengeteg orvos szerzi meg a PhD-t is az egyetem után és azért egy orvostudományi PhD-t vagy eleve az orvosi egyetemet ne emlegessük már egy lapon valami foximaxi büfészak PhD-jével. Senkit nem akarok degradálni, de az orvosit nehezebb elvégezni, mint sok szakon az MA/MSc után a PhD-t... Szöval azt ne akarjátok beadni, hogy egy andragógia vagy bölcsész PhD többet ér egy orvosdoktori címnél.... vicc.

2016. szept. 21. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%
Abszolút ne legyen emiatt bűntudatod, hiszen keményen megdolgozol azért a két betűért!:)
2016. szept. 22. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
28%
Tehát 13-as tévedéseivel ellentétben az orvosok ugyanúgy FOGLALKOZÁSDOKTORI címet kapnak Magyarországon, mint a jogászok, és az kb annyit is ér. Kimész Németországba és máris nem vagy doktor. A PhD egy kategóriával magasabb, tudományos fokozat. És igen, a bölcsész PhD magasabb képesítés, mint a sima orvosi diploma.
2020. aug. 3. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
39%
Meg fura is lenne amúgy, ha egy 5 év egyetem + 5 év PhD program EGYEDI kutatással mondjuk régészetből nem lenne magasabb fokozat, mint egy 6 éves egyetem amely sima záróvizsgával zárul, akárcsak a mérnöki, jogász stb.
2020. aug. 3. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
10: Nem címzetes, hanem valóságos a foglalkozasdoktori cím. Komoly ember azonban PhD, vagy netán DSc.
2020. aug. 4. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!