Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Tárgyfelvétel, neptun, mit...

Tárgyfelvétel, neptun, mit csináljak?

Figyelt kérdés

Még nem vagyok beiratkozva, azonban kiadták az órarendünket. A tantervben benne van, hogy egy szabadon választhatót közelezően felkell venni.

Amit kiadtak órarendet, ott meg 2 szabadon választható van feltüntetve.

Nekem csak az egyik szabadon választható jó, mivel a másik már túl későn van, és bejárós vagyok.

Ilyenkor mit csináljak?

Neptunban csináljak valamit, vagy csak beiratkozás után tudok csinálni valamit?

Most ideges vagyok, de tényleg fontos lenne, mert ha lemaradok akkor szívás. Nem tudok bejárni a busz miatt.


2016. aug. 31. 12:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nem teljesen értem a problémát. Tárgyfelvételnél majd igyekszel a megfelelő választhatót felvenni először, és kész.
2016. aug. 31. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

MIért nem lehet ilyen kérdésekhez legalább sulit, kart, valamit írni???


A szabvál azért van benne mind a kettő, mert nem fognak külön órarendet küldeni annak, aki az egyikre megy, és annak, aki a másikra. Felveszed azt, ami jó, a másik órára úgyse kell bemenned.

2016. aug. 31. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
DE, GTK, de erről a tárgyfelvételről semmi tájékoztató nem küldtek, se semmit, hogy mit kell csinálni.
2016. aug. 31. 12:43
 4/11 anonim ***** válasza:
Én is DE GTK-n vagyok, és amíg nem iratkoztál be, addig nem fogsz tudni tárgyakat felvenni, nem értem miért nem érthető ez?
2016. aug. 31. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

#4 Azért, mert erről semmilyen információt nem írtak a felvételi levelekben! Illetve nem jár oda ismerősöm, ezért semmit sem tudok erről, csak azt amit a neten olvasgattam.

Ismeretlenül honnan tudjam? Szopjam ki az ujjamból vagy mi? Ha meg lekésem, felrobbanok majd az idegben, hogy azért, mert basznak írni egy bekezdést erről a dologról, véletlen lecsúszok arról a tantárgyról ami számomra is megfelel. Így nem tudok bejárni, és bukta.

jah.. nem lehet felfogni...

2016. aug. 31. 13:01
 6/11 anonim ***** válasza:
Igen, ebben teljesen igazad van! Én is most leszek első éves, és tök jó hogy semmiről sem tájékoztatnak. Legalább írnák le hogy mikor lehet tárgyakat felvenni vagy valami. Vicc. Gólyatáborba mész?
2016. aug. 31. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Sokszor átnézegettem a leveleket amiket küldtek. Azonban a tárgyfelvétlről tényleg semmi nem volt. Most láttam az órarendünket, és szerintem érthető, hogy parázok, mivel 2 szabadon választhatót ír az órarend. Na most az egyik szabadon választható tart 16-18-ig, a második meg 18-19:50-ig. A diákokat ismerve, hülye az aki a későbbire fog menni. Szóval az elsőre szerintem nagyon gyorsan betelnek majd a helyek. Én meg parázok is rajta, mert azért nem akarok éjszaka 11-kor hazaérni.

Beiratkozás is majd 7-én lesz...

Meg alapból kusza az órarend. 10 perces szünetek és 2 órás előadások.. meg 1. héten kezd, 2. héten kezd, miközben nincs is odaírva, hogy milyen csoport, vagy egyáltalán csoportokra leszünk-e bontva. (Bár ez még oké, hiszen csak a tényleges beiratkozás után tudnak minket csoportokra bontani)

Sajnos nem mehetek a gólyatáborba, végig dolgozom. :)

2016. aug. 31. 13:21
 8/11 A kérdező kommentje:
Közben értelmeztem magát az órarendet, hát lesz pár olyan napom amikor ülök 2 órát a következő előadásra várva. :D
2016. aug. 31. 13:25
 9/11 anonim ***** válasza:
Nekem még órarendem sincs. :D Neptunban nincs semmi..
2016. aug. 31. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Szerintem értem a problémád. Ha van egy tárgyad abból a táblázat alján le van írva, hogy hány előadás és hány gyakorlat van. Az olyan tárgyaknál aminél mind a kettő van (pl.:előadás 2 óra + 2 óra gyakorlat), a neptunban párban kell majd felvenned az előadást és az általad választott gyakorlatot, erre vonatkozik a csoport, hogy melyik gyakorlati csoportban leszel. Az 1. héten kezd/2. héten kezd pedig azt jelöli, hogy melyik csoportnak mikor lesz az első órája. Van olyan tanár aki direkt nem tartja meg a gyakorlatot az első héten mert csak a gyakorlat után van előadás. (Így nem lenne mit "gyakorolni")

A szabadon válaszhatós problémádra pedig csak annyit tudok mondani, hogy azt vedd fel majd legelőször. Tárgyfelvételnél mindig azzal kezdünk ami a legfontosabb! :D

Ne aggódj. Regisztrációs hét azt hiszem, hogy a GTK-n is 12-től van, de a tárgyfelvétel pontos idejéről biztosan fognak majd küldeni neptun üzenetet.

2016. aug. 31. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!