Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan győzzem le az egyetemme...

Hogyan győzzem le az egyetemmel kapcsolatos stresszt?

Figyelt kérdés

Utolsó évemet kezdtem az alapszakon, egy olyan szakra járok, aminek nem látom sok értelmét, szinte biztos hogy nem ezzel fogok foglalkozni a jövőben. Rossz döntést hoztam, amikor felvételiztem, erre utólag jöttem rá sajnos. Az életem más területein nincs olyan problémám, amit ne tudnék kontrollálni, boldog párkapcsolatban élek, vannak terveim a jövőre nézve. Az egyetem viszont kikészít. Barátkozni nem tudok, teljesen kívülállónak érzem ott magam. Állandó stresszben tart az, hogy bizonyos órákon prezentálni kell a munkámat, a többiek előtt beszélni, a szemináriumokon mindenhol nézik az órai munkát. Nagyon idegesít, hogy olyan dolgokkal kell foglalkoznom, amik nem érdekelnek, és láthatóan mindenki jobban érdeklődik és mindenkinek több alap tudása van a témákról mint nekem, hiába próbálok figyelni az órákon.

Hogyan éljem túl és hogyan szerezzem meg a diplomát úgy, hogy közben ki nem állhatom a helyet, az ottani embereket és az egész szakot? Visszafizetni a tandíjat sajnos nem tudom, és nem is szeretném.



2016. szept. 21. 09:14
 1/2 anonim ***** válasza:
Szerintem ha ennyit kibírtál akkor ezt az utolsó évet is kifogod. :) Ez nagyon rossz helyzet, de szerintem semmiképp se fejezd be ha már eddig eljutottál. Megkérdezhetem, hogy ez melyik szak?
2016. szept. 21. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Miért nem mégy át másik szakra, ami érdekel?
2016. szept. 22. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!