Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » "Idősebb" egyetemisták! Azt...

"Idősebb" egyetemisták! Azt kaptátok, amire számítottatok? Hogy érzitek / éreztétek magatokat elsőévesen?

Figyelt kérdés

Régen befejeztem már a tanulást, de felvételiztem idén egy újabb képzésre. Az évfolyamtársakkal semmi baj, a szak természetesen érdekel, de az "egyetemi légkör" sok bosszúságot okoz: értelmetlen(nek tűnő) és sokszor rosszul szervezett (de nyilvánvalóan kötelező) gyakorlatok, életszerűtlen számonkérések, rossz információáramlás, nehézkes adminisztráció stb.

Mindemellett persze időhiánnyal is küzdök.

Nagy lelkesedéssel kezdtem az évet, de most már csak abban bízom, hogy "az első év mindenhol rossz"-elv alapján a felsőbb éveket hasznosabbnak fogom találni és végül egy újabb jó végzettséget szerzek majd, ami hasznomra válik...

Ti hogy éltétek meg, amikor visszakerültetek az "iskolapadba"? Milyen mélypontjaitok voltak / vannak? Akik már végeztetek: megérte végigcsinálni?


2016. okt. 15. 15:12
 1/2 anonim ***** válasza:

Egy 5 éves osztatlan képzésben tanulok, ezzel együtt még két évem van vissza. Én sem azt kaptam, amire számítottam, legalábbis az első két évben. Utána is nehéz volt persze, de sokkal barátibb és humánusabb lett minden.

Engem az többentett meg, hogy nem egy tantárgyból a hivatalos jegyzet vagy tankönyv csak angol, esetleg német nyelven elérhető. Tudok én angolul, nem azzal van a gond, szakvizsgát is csináltam, de ha én magyar nyelvű képzésre jelentkezek, akkor szerintem joggal várom el, hogy magyar nyelven is oktassanak. Azokat nagyon sajnáltam, akiknek döcögősen ment az angol... volt olyan tárgyam, akol az első órán kijelentették, hogy egy ilyen hallgatótól, mint mi elvárható, hogy tudjunk angolul, úgyhogy az anyagot angol nyelven adják le (de azért a magyar nómenklatúrával kérték számon, úgyhogy kéntelenek voltunk otthon órákat elcseszni azzal, hogy átfrodítsunk mindent, persze hivatalos tankönyv hiányában sokszor segítség nélkül).


Gyakorlatok közül nekem is volt, ami tényleg időpocsékolás volt. Az elméleti anyag elsajátításában semmit nem segített, számonkérés nem volt belőle és gyakorlati haszna nem volt. Pedig jó lett volna, ha adott tárgyból gyakorlatok helyett szemináriumot tartanak inkább, mert amire most gondolok, pont egy nagyon fontos alapozó tárgy lett volna, de a bohóckodásra nagyobb hangsúlyt fektettek. Most 1-2 évvel később is annak a tárgynak a hiányát szívjuk.


Ettől függetlenül nem bántam meg, hogy ide jelentkeztem, mert nagyon jó diplomát kapok a kezembe, amivel csak az nem tud elhelyezkedni, aki nem akar, ráadásul már a kezdő fizetés is több, mint más egyetemi diplomával rendelkezőké, akik 20-30 éve a szakmában vannak. Plusz most itt negyed éven azért már belekostolunk magába a szakmába, vannak nagyon jó tárgyaink és szépen lassan töröljük a sok negatív élményt.

Voltak mélypontjaim, nem is kicsit, de minden vizsgaidőszak végén azzal vígasztalódom, hogy ennyivel kevesebb, soha többet nem kell ezt vagy azt tanulnom :)

2016. okt. 15. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Én pontosan azt kaptam, amire számítottam. Nagyon-nagyon szeretem a sulim, magas színvonalú, érdekes előadások, remek tanárok, jó az információ áramlás is, és az évfolyam döbbenetesen jó szívű, segítőkész emberekből áll. Nagyon jól érzem magam, és nagyon boldog vagyok, hogy ide járhatok. (Károli)
2016. okt. 15. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!