Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Ha anyós rendel valamit...

Ha anyós rendel valamit rajtam keresztül, mindig mi fizessük helyette, mert pofátlanság elkérni?

Figyelt kérdés

Voltunk hétvégén Szabadkán, a barátnőm nagy mennyiségben hoz haza ezt azt, és néha kell egy plusz fő utas.

Múlt hónapban is voltam, anyós csak 1-2 dolgot kért, kb 1500 ft értékben. Azt nem engedtem kifizetni neki.

Hétvégén újra kimentem.Anyós most kért nagyon sok mindent, édességet,ruhát,zöldséget, mosószert stb.

Több mint 45 E ft értékben vásároltam neki.

Délután átvittünk neki mindent, felpróbálta a ruhákat, megkóstolta az édességet stb.

Szépen megköszönte, amikor megemlítettem, hogy mi mennyibe került, csak vigyorgott.

Úgy gondolta, az előző rendelésnél sem kellett fizetnie, biztos ez is ajándék.


Nevezzen mindenki sz.rrágónak, de 1500 és 45 E ft között van különbség.


2016. okt. 11. 18:57
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
97%
Mond meg neki nyíltan, hogy szereted, nem sajnálod tőle, de nem álltok úgy anyagilag ennyit csak úgy, ajándékba odaadj. Ha ezen megsértődik akkor soha többet, semmit, még ajándékot se. Vagy ha ő megy bevásárolni te is hozass vele sok mindent és ne fizesd ki, ha szóvá teszi, mond hogy azt hitted ez így működik nála.
2016. okt. 11. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim válasza:
33%
szerintem ha még néhányszor előfordul finoman megemlíthetnéd neki vagy például odaadhatnád a nyugtát is amikor adsz egy darab ruhát vagy valami, úgy hátha érzékeli. Ha így nem megy szerintem célozz a párodnak és ő majd elintézi.
2016. okt. 11. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
91%
És most mi a probléma, nem mered elkérni?
2016. okt. 11. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
95%

Lehet, tényleg úgy gondolta. Bár a vigyor nem erre utal, de én szeretem a jót feltételezni :-)


De ez így sehogy sincs rendben. Meg kell neki mondani nyíltan hogy fizesse ki.

2016. okt. 11. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
97%

"Szépen megköszönte, amikor megemlítettem, hogy mi mennyibe került, csak vigyorgott. "


Te meg pislogtál mint hal a szatyorban? Vagy mi?

Miért nem mondtad neki, hogy fizesse ki? Utólag sápítozni a gyakorin nem fogja megoldani a dolgot....

2016. okt. 11. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
95%
Nekem ez lett volna az utolsó, hogy akármit is vigyek neki. Nem vagy te sem jótékonysági intézmény.
2016. okt. 11. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nem életszetű ez.Te odavitted,megmondtad,hogy mennyi,ő meg vigyorgott.És ennyi?Otthagytad a cuccot,és feljöttél gyakorin megkérdezni?
2016. okt. 11. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
88%
Neked kell tudnod, hogy milyen tulajdonságai vannak anyósodnak. Lehet, hogy az első 1.500- Ft-os tétel engedni kellett volna kifizetni, éppen azért, mert cssk 1.500- volt. Akkor talán másodszorra nem kért volna annyi cuccot. Viszont miért közlöd anyósoddal, hogy mégy ki ? Ha nem tudja, nem kér.
2016. okt. 11. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
94%

Az anyósod ritka pofátlan.

Nem kell finomkodni. El kell tőle kérni a pénzt. Talán jobb, ha a párod beszél az anyjával.

2016. okt. 11. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
89%

Ha nem fizeti ki, akkor "miért nem tetszett mondani, hogy nem kéri" felkiáltással szedd össze és vidd el.

Az édességet megeszitek ti, a többi cuccot eladod a neten, és legközelebb egy liter tejet nem veszel neki, csak ha ad rá pénzt.

2016. okt. 11. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!