Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Melyik egyetem lenne jobb...

Melyik egyetem lenne jobb (matematika szak)?

Figyelt kérdés

Jelenleg az ELTE-re járok, szintén TTK, de másik szak.

Viszont váltani szeretnék, és vagy IK-proinfóra gondoltam, vagy matematika szakra. Viszont sok rosszat hallottam az IK-ról, és itt gyakorin se dicsérik... szóval kezd a matek inkább körvonalazódni.

Ugyanakkor nem tudom melyik egyetem lenne a jó választás. A BME és az ELTE ugye e legerősebb, bár másfél évet jártam az ELTE-re és eléggé elegem lett, de lehet csak a mostani szakom miatt. A BME-n a specializáció kevesebbnek tűnik, pl elemző matematikus irányt mintha csak az ELTE-n láttam volna.

De nem sokat tudok róluk, hogy melyik lenne megfelelőbb...

C tervnek a Nyugat-magyarországi Egyetemre gondoltam, de arról meg még ennyit sem tudok.


Van valakinek tapasztalata bármelyikről, vagy esetleg csak hallomásból tudna mondani pár információt?


Ha számít valamit, 201-ben emelt matek érettségim 5-ös lett, a mostani szakomon is nagyon nyomták a matekot, viszont eléggé tartok is egy kicsit ettől, mert gondolom azért egy matek szakon nagyon durván nyomják :)



2016. dec. 11. 19:46
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Miért akarsz matekot tanulni? Más-más célhoz más a jó egyetem. Némelyikhez egyik se jó.
2016. dec. 11. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
80%

ELTE-IK: Ide jár tesóm, állítólag az új tanterv már nem olyan megszakadós, ő elégedett vele :)


ELTE matek: Pár évvel ezelőtt sok olyat lehetett hallani, hogy másoddiplomára kényszerülnek az ott végzettek, mert az alkalmazott szakiránya nem ad piaci tudást. Az elemző szakirány ezen sokat dobott (bár eredetileg úgy tudom azoknak találták ki, akiknek a másik két szakirány sok volt).


BME matek: Ne ide menj, ha elméleti matematikus akarsz lenni. Az alapozás nagyon tömény, ELTE ebből a szempontból biztosabb tudást ad. Viszont az alkalmazott szakirány (részben a mérnökkaroknak köszönhetően) nagyon szupi. Ha a matek infós/általában alkalmazott része érdekel, és nem bánt ha a kötelező tárgyak kereteiben nem merülhetsz bele annyira a halmazelméletbe stb., akkor jó helyed lesz itt.


Amúgy egyiktől sem kell félni, az 5-ös matekérettségiddel + szorgalommal bármelyiket el tudod végezni.

2016. dec. 11. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
62%
Puszi annak aki konstruktív vita helyett lepontozott, és ide se kommenteli hogy miért..
2016. dec. 12. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Én az ELTE-re járok matematika szakra. Elemző szakirányos vagyok, ez az 5. félévem.


Elhelyezkedés szempontjából szerintem nagyon jó egyetem és az elemző illetve alkalmazott matematikus szakirány sok lehetőséget biztosít, hogy specializálódj egy témakör felé. Ha az elhelyezkedés a fő szempont, akkor szerintem bátran gyere ide, az elemző szakirányt is ajánlom. Rengeteg hasznos tárgy van és 21 kreditet felhasználhatsz szabadon választható tárgyakra. Ha a programozás érdekel, akkor több tárgyat is felvehetsz, pl 1-1 félév JAVA/C++, előbbi az IK-sokkal közösen, illetve Alkalmazott Modul: Programozás tárgy, ami szintén nagyon erős alapokat ad, illetve a szabad kreditek terhére vehetsz fel tárgyakat az IK-ról.


2 félévnyi statisztika van itt, az elméleti dolgokon túlmenően sok gyakorlati hasznosságú anyagot lehet elsajátítani, kezdve azzal, hogy a 2 félévnyi stat gyakorlatai számítógépes laborban van, illetve van egy kötvál tárgy is, ami szintén hasznos lehet.



A harmadik erősség szerintem a diffegyenletek-parciális diffegyenletek-folytonos modellezés-alkalmazott analízis 1-2 és matlabos gyakorlat (szintén 2 félév).



Egyébként most készülök jelentkezni az IK-ra, esti képzésre. Amennyi tapasztalatom van azzal a szakkal kapcsolatban elmondhatom, hogy valóban van pár dolog ami hatalmas szívás ott. Főleg a sok tanítani képtelen tanár jelenti a problémát ott, illetve. hogy kötelezőek lettek az előadások. az szerintem többet árt mint segít, kb lehetetlen így normális munkát találni esetleg az egyetem mellett.


BME matekról csak annyit tapasztalatom van, hogy egyik ismerősöm onnan jött át hozzánk. Elvileg őrült tempóban haladtak és senki sem értett semmit. Bár ezt a szakot is erősen fikázta utána. De már innen is kiiratkozott.



Egyébként nem vészes annyira, csak ha elméletire akarsz menni, normál szinten, főleg analízisből az elején olyan sok újat nem fognak mutatni. Később jönnek majd a komoly tárgyak, de addigra már megszokod :)

2016. dec. 13. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!