Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A taármegtilthatja, hogy...

A taármegtilthatja, hogy előrehozott érettségit tegyek idegen nyelvből?

Figyelt kérdés
Ha tudtok errol valamit es megosztjatok köszi.Esetleg hogy ez benne van e a törvényben vagy valami olyan helyen amire hvatkozhatok is a gyakorikerdesek.hu után?

2017. jan. 11. 21:42
 1/5 anonim válasza:
66%
Elvileg igen. Neki kell felmérnie a tudásod, hogy elegendő e hozzá, és ha nem, akkor nem köteles engedni. Én legalábbis így tudom, mert én is előrehozottra készülök.
2017. jan. 11. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
83%
Osztályozó vizsgát kell tegyél 12-13ig a hiányzó részekből, ott keresztbetehet. De meg nem tilthatja a jelentkezést.
2017. jan. 11. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
54%

Nem. Nem tilthatja meg.

De lebeszélhet róla, és érdemes odafigyelni rá, mert valószínűleg okkal teszi.

Az érettségi jelentkezést a tanuló, 18 év alatt a szülő is aláírja. A tanár nem.

Viszont ha még nem fejezted be a tantárgy tanulását, akkor osztályozóvizsgát kell tenned az idei és az összes hátralevő év anyagából, vélhetően ugyanannál a tanárnál. Az osztályozóvizsgát az igazgató osztja be. Azt viszont nem tudom, hogy köteles-e osztályozóvizsgát rendezni neked.

2017. jan. 11. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
0%
Mikor mennél előrehozottra?
2017. jan. 11. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem, és szerintem ha megnézed az oktatas.hu-n valahol megtalálod. A tanárnak pont az a feladata, hogy felkészítsen rá, nem tilthatja meg, hogy előrehozottoz. Főleg, hogy valószínűleg nem is ő intézi ezt, hanem egy másik tanár.
2017. jún. 11. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!