Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Jogi egyetemre alapból túl...

Jogi egyetemre alapból túl nagy önbizalmú ("nagyképű") emberek mennek, vagy ott "szívják magukba" ezt a szemléletet?

Figyelt kérdés
Tisztelet a kivételnek, akinek nem inge... (!), de elég sok beképzelt jogásszal találkoztam már, csak nem tudom, mire fel ilyen néhány ember. Azt én sem vitatom, hogy megdolgoznak a doktori címért (tudom, tudom... nem tudományos fokozat- nem PhD, "csak" dr.jur.), de egy orvos, fogorvos, állatorvos vagy gyógyszerész is megdolgozik érte legalább annyira. Meg egy mérnöki szakot se könnyebb elvégezni, és ők mégse doktorok. Nem sajnálom tőlük, csak nem értem sok jogász rátartiságát. Ilyenek, hogy facebookon beírja a nevébe, hogy dr (holott nincs is ilyen funkció, de ő a becenévbe, vagy kötőjellel odanyomorítja..), vagy több olyat láttam, hogy nekrológot a privát FB oldalán dr-ként írt alá, vagy az instagram felhasználónevükbe is beleírták, hogy dr. Sőt, olyat is láttam már az egyik webáruház komment szekciójában, hogy a kommentjét egy termékkel kapcsolatban dr-ként írta alá (rákerestem a nevére, és jogász az illető). Azért nem értem, mert ilyet más doktoroknál (fog/általános/állat orvos, gyógyszerész, tudományos doktor -PhD) nem igen láttam, csak jogászoknál. Nyilván köztük is van, csak talán nem ilyen mértékben. Kisebbségi komplexusos emberek próbálnak így kompenzálni, hogy ők bizony valakik? Vagy úgy érzik, hogy ők jobban megérdemlik a dr-t, mint mondjuk egy orvos? Vagy mi lehet az oka?

2017. febr. 16. 09:59
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
38%
A jogász egy külön állatfaj, saját nyelvvel, kitekert logikával és a kákán is csomót kereső mentalitással. Szerintem erre "születni kell"
2017. febr. 16. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Most ezt ugyanúgy elmondhatnád az orvosokra is. Saját nyelv.. az orvosi szakzsargonban is legalább annyi latin van. Meg arra is "születni kell", csak más értelemben.
2017. febr. 16. 10:34
 3/21 anonim ***** válasza:
70%
Hát, fura, hogy neked ez gondot okoz. A jogászok végzettségéhez jár a dr. előtag, ez van, nyilván kiírják oda, ahol megjelennek (akár online) ami szerintem jó, mert legalább lehet tudni, hogy tényleg jogászok lettek, vagy csak megcsináltak anno egy félévet az egyetemen, mert ahhoz nem jár a dr. A helyedben inkább azon gondolkodnék, hogy téged ez miért frusztrál ennyire. Bármelyik szakma, amihez dr. elötag jár nyugodtan kiírhatja ezt a neve elé, ez nem nagyképüség. Ha már nagyon kötekedni akarok, akkor inkább az a fura, ha mondjuk egy bölcsész dr. kiírja a doktori fokozatot, oedig ő is megérdemli, 3 évet dolgozik érte, doktorál, stb., csak mondjuk ebben az esetben nem tartom annyira fontosnak, hogy ezt közölje a nyilvánossággal, inkább szakmai körökben fontos az ilyesmi.
2017. febr. 16. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
39%
A jogászok magyarul beszélnek, de úgy, hogy még véletlen se értsd.
2017. febr. 16. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
Nem megy a szövegértés, 3-as? Direkt kiemeltem többször is, hogy megérdemlik, erre elkezded írni, hogy jogosan használják. Igen, tudom. Olvasd vissza. Nem erről szólt a kérdésem. Nem frusztrál, csak furcsának tartom. Szerintem pedig nagyképűség kommenteket így aláírni meg instagramra kiírni felhasználónévbe. Más az üzleti élet/munka és más a magánélet. Akár jogász, akár más doktor, szerintem elég gáz magánéletben azt hangoztatni, hogy ő bizony doktor. Egy hivatalos, céges facebook oldal természetesen más tészta, ott jogász minőségben van.
2017. febr. 16. 11:06
 6/21 anonim ***** válasza:
32%
Felesleges kötekedni, én értem, amit írsz, csak próbáld meg felfogni, hogy más embert ez nem zavar, mert ilyen a rendszer, ők is doktorok, de légy erős egy sima bölcsész is lehet az és ki is írhatja, bár nekem a legtöbb jogász ismerősöm mem írja ki fb profilba.
2017. febr. 16. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
Látom, nem sikerült elolvasni a kérdés alatti szöveget. De akkor kifejtem kicsit, mert látom, zavar van a fejedben. A bölcsész nem olyan doktor, mint egy jogász. A felsoroltak: általános orvos, fogorvos, állatorvos, jogász, gyógyszerész, most már az államtudományi szakot végzettek doktori címet kapnak (dr.med.univ, dr.vet.univ, dr.jur.univ..stb), míg egy matematikus, bölcsész, mérnök..stb mindenki más csak akkor lehet doktor, ha PhD-zik, tehát tudományos fokozatot szerez. Ugyanezt persze megszerezhetik a fent írt szakok -sok esetben meg is szerzik pl orvosok a PhD-t is. Ha nagyon le akarjuk sarkítani, akkor a bölcsész PhD-je magasabb fokozat, többet "ér", mint egy jogi vagy orvosi diploma. Mivel utóbbi kettő csak MSc, míg a bölcsészdoktor az MSc kézpés után PhD-t is csinált. Abba mondjuk ne menjünk bele, hogy egy orvosi diplomának van-e több haszna (aki emberéleteket tud menteni, főleg ha szakosodik), vagy egy bölcsészdoktorinak.
2017. febr. 16. 11:45
 8/21 anonim ***** válasza:
71%
7 és mégis miből gondolod, hogy én ezzel nem vagyok tisztában? Hülyeség az egész felvetés, egy gyógyszerész sem ment életeket, nem azért kap valaki doktor fokozatot, mert szerinted ő a társadalom leghasznosabb tagja, hanem azért, mert az általad említett szakokon ez jár, ennyi. Nyilván lehet róla elmélkedni, hogy jogos-e, de mondjuk szerintem tök felesleges. A kérdésedre visszatérve, talán azért látod ezt többször jogászok esetében (hogy kiirják a doktori címet) mert nekik sokat kell nyomulniuk jó munkahelyért, ügyfelekért, jobban kell reklámozniuk magukat.
2017. febr. 16. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
81%

Apró kiegészítés:

Az, hogy kiírják instagram-ra meg fb-re, a "dr" előtagot ez csak szimplám modernizáció. Régebben nem volt ilyen (biztos volt más szituáció, ahol le kellett írni a nevüket), most meg van fb és instagram, ezek népszerű dolgok, tehát természetes, hogy ha feltünteti a nevét az adott jogász, akkor azt a "dr" előtaggal teszi meg.


A másik hozzászólónak igaza van, akinek PhD-je van, az csak szükséges esetben írja a neve elé a Dr-t.

2017. febr. 16. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
68%

Igazából tök jó, hogy a kérdező arroganciáról meg kisebbségi komplexusról beszél, aztán egyből undorító stílusban kötekedni kezd egy tök jogos válasszal, ami ráadásul érthetően a kérdésfeltevésre reagált.


Egyébként orvosokat is láttam már kiírni a dr-t, hát megszerezte, örüljön neki. Ettől még nem lesz valaki kisebbségi komplexusos vagy egoista.

2017. febr. 16. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!