Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Jogi egyetemre alapból túl...

Jogi egyetemre alapból túl nagy önbizalmú ("nagyképű") emberek mennek, vagy ott "szívják magukba" ezt a szemléletet?

Figyelt kérdés
Tisztelet a kivételnek, akinek nem inge... (!), de elég sok beképzelt jogásszal találkoztam már, csak nem tudom, mire fel ilyen néhány ember. Azt én sem vitatom, hogy megdolgoznak a doktori címért (tudom, tudom... nem tudományos fokozat- nem PhD, "csak" dr.jur.), de egy orvos, fogorvos, állatorvos vagy gyógyszerész is megdolgozik érte legalább annyira. Meg egy mérnöki szakot se könnyebb elvégezni, és ők mégse doktorok. Nem sajnálom tőlük, csak nem értem sok jogász rátartiságát. Ilyenek, hogy facebookon beírja a nevébe, hogy dr (holott nincs is ilyen funkció, de ő a becenévbe, vagy kötőjellel odanyomorítja..), vagy több olyat láttam, hogy nekrológot a privát FB oldalán dr-ként írt alá, vagy az instagram felhasználónevükbe is beleírták, hogy dr. Sőt, olyat is láttam már az egyik webáruház komment szekciójában, hogy a kommentjét egy termékkel kapcsolatban dr-ként írta alá (rákerestem a nevére, és jogász az illető). Azért nem értem, mert ilyet más doktoroknál (fog/általános/állat orvos, gyógyszerész, tudományos doktor -PhD) nem igen láttam, csak jogászoknál. Nyilván köztük is van, csak talán nem ilyen mértékben. Kisebbségi komplexusos emberek próbálnak így kompenzálni, hogy ők bizony valakik? Vagy úgy érzik, hogy ők jobban megérdemlik a dr-t, mint mondjuk egy orvos? Vagy mi lehet az oka?

2017. febr. 16. 09:59
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:
A jogaszok és az orvosok is használják a foglalkozásdoktorit, ennyi. Nekem jogi PhD-m is van, igazából úgyis a kutatói teljesítmény javarészt a fokozatszerzes után mutatja meg, ki mit ér. Komoly jogasz nem ér ra nagyképűsködni.
2021. jan. 2. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!