Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Jogi egyetemre alapból túl...

Jogi egyetemre alapból túl nagy önbizalmú ("nagyképű") emberek mennek, vagy ott "szívják magukba" ezt a szemléletet?

Figyelt kérdés
Tisztelet a kivételnek, akinek nem inge... (!), de elég sok beképzelt jogásszal találkoztam már, csak nem tudom, mire fel ilyen néhány ember. Azt én sem vitatom, hogy megdolgoznak a doktori címért (tudom, tudom... nem tudományos fokozat- nem PhD, "csak" dr.jur.), de egy orvos, fogorvos, állatorvos vagy gyógyszerész is megdolgozik érte legalább annyira. Meg egy mérnöki szakot se könnyebb elvégezni, és ők mégse doktorok. Nem sajnálom tőlük, csak nem értem sok jogász rátartiságát. Ilyenek, hogy facebookon beírja a nevébe, hogy dr (holott nincs is ilyen funkció, de ő a becenévbe, vagy kötőjellel odanyomorítja..), vagy több olyat láttam, hogy nekrológot a privát FB oldalán dr-ként írt alá, vagy az instagram felhasználónevükbe is beleírták, hogy dr. Sőt, olyat is láttam már az egyik webáruház komment szekciójában, hogy a kommentjét egy termékkel kapcsolatban dr-ként írta alá (rákerestem a nevére, és jogász az illető). Azért nem értem, mert ilyet más doktoroknál (fog/általános/állat orvos, gyógyszerész, tudományos doktor -PhD) nem igen láttam, csak jogászoknál. Nyilván köztük is van, csak talán nem ilyen mértékben. Kisebbségi komplexusos emberek próbálnak így kompenzálni, hogy ők bizony valakik? Vagy úgy érzik, hogy ők jobban megérdemlik a dr-t, mint mondjuk egy orvos? Vagy mi lehet az oka?

2017. febr. 16. 09:59
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
84%-os, a 9-es kommented ugye csak vicc? :D A jogásznak természetes, hogy a népszerű felületeken Dr-t ír a neve elég és beleírja a felhasználónevébe is... De aki PhD-vel szerzett doktori címet, tehát magasabb képzettségű (a jogi egyetem MSc diplomát ad), az csak szükség esetén írja ki (tehát ne minden felületre..) Ebben mi a logika, már bocs? :D
2017. febr. 16. 12:48
 12/21 A kérdező kommentje:
Áruld már el, hogy egy jogásznak miért lenne több joga kiírni mindenhova a Dr-t, mint egy PhD-zett embernek vagy egy orvosnak? Vagy nála miért "természetesebb"?
2017. febr. 16. 12:49
 13/21 anonim ***** válasza:
33%

Már bocs, de ez egy heurisztikus megfigyelés (hogy miért is kéred tőlem számon a saját heurisztikus megfigyelésedet, arra ötletem sincs), én pl orvosokat gyakrabban látom kiírni, és nem gondolom őket sem kisebbségi komplexusosnak.


Másrészt meg megcsinálták, miért ne tehetnék ki? Nekem még mindig más a véleményem, mint neked, ettől függetlenül az enyém és másoké is legitim, vagyis még mindig tartom magamat ahhoz, hogy szerintem ettől valaki nem nagyképű meg komplexusos.


Lehet egy tippem? Orvostanhallgató vagy?

2017. febr. 16. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
40%

#9-es vagyok.

Én nem azt írtam le, hogy milyen logika alapján írja ki valaki a neve elé hogy dr, én azt írtam le, hogy szerintem mi a gyakori eset.


Másrészt én nem azt írtam le, hogy egy jogásznak több joga van kiírna a dr-t a neve elé akármilyen felületen, mint egy PhD fokozatot szerzett személynek (mindenki tudja, hogy a PhD többet ér...)

Megint csak azt írtam le, hogy mi a megszokott és az elterjedt jelenség.


Olvasd el még párszor a előző hozzászólásomat és értelmezd.

2017. febr. 16. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
92%

És a beképzeltségnek mi köze a jogászi hivatáshoz? Alapból sok a beképzelt ember, tök mindegy, hogy jogász, orvos, mérnök, műkörmös, fodrász az utcaseprő...


Nem a foglalkozástól függ, hogy ki beképzelt, és ki nem.

2017. febr. 18. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:
A PhD értékesebb... 😂azért erről lehetne vitatkozni, hogy egy bölcsész PhD értékesebb-e egy orvosi diplománál (gyakorlatban, papíron persze az orvosi diploma MSc)
2017. febr. 21. 12:38
 17/21 anonim ***** válasza:
36%
Aham, orvostanhallgató vagy. Nincs jobb dolgod, mint ezeken filózni a szuper értékes diplomád megszerzése közben?
2017. febr. 21. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként a diploma "értéke" szerintem egy elég tág és szubjektív tartomány, az biztos, hogy egy rossz orvossal kevésbé akarok találkozni, mint egy pHD bölcsésszel.
2017. febr. 21. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
17%
Ebből a kérdésből süt a frusztráció és kisebbségi komplexus.
2017. febr. 21. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
87%

Kedves Kérdező!

Én is jogász vagyok, de a többségünkre nem jellemző amit írsz. Akkor osztjuk meg,hogy doktorok vagyunk, amikor végeztünk, és mikor felavatnak, utána pedig kizárólag hivatalos szituációkban. A nevünkhöz sem gyakori, hogy hozzáírjuk fb-n a titulusunkat, max. akkor ha valakinek nagyon gyakori neve van, pl. Szabó János, de ilyen neveknél ez elfogadható, mivel könnyebb rájuk keresni. Amúgy ez a többségre nem jellemző, amit írsz, talán 1-2%-ra a jogászoknak.

Én sem szoktam a titulusommal együtt bemutatkozni, csak a nevem mondom,a foglalkozásom akkor mondom el, ha megkérdezik, és csak a hivatalos iratokat írom alá dr-ként.


29/nő

2017. febr. 23. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!