Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Pesti "elit" egyetemisták...

Pesti "elit" egyetemisták (corvinus, elte, bme, Semmelweis), ti lenézitek azokat akik vidéki egyetemen tanulnak? Barátkoznátok velük, vagy elkerülnétek őket, mondván ők gagyi egyetemen tanulnak akikből nem lesz semmi?

Figyelt kérdés

Győrben, A széchenyi egyetemre járok, 22 évesen kezdtem nappalin a gazd.men alapszatok. MIndig is az ELtére vagy Corvinusra szerettem volna menni tanulni, de az élet közbe szólt. Nagyon tartok attól, hogy azok akik Pesti "elitebb" egyetemeken tanulnak, azok nem barátkoznának velem, sőt le is néznének emiatt.

Nektek mi a véleményetek, tapasztalatotok?


N/22



2017. febr. 23. 10:25
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:

a dipoma nem arra van, hogy az alapján ítélj meg másokat..

csak egy bizonyítványa annak, hogy sokat dolgoztál valamiért, ami neked fontos..


én barátkoznék veled, ha szimpatikus vagy, mindegy hol szerezted a diplomád..

29F (BME)

2017. jún. 16. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
69%

Na, akkor álljunk meg egy baráti szóra. Ahogy tudom, a jogi, gazdasági és műszaki szakok közt valóban van különbség egyetem és egyetem között, de az orvosinál pont nincs, hiába emelte ki a kérdező a Semmelweist is mint elitegyetemet. Pécsi, debreceni, szegedi diplomával is mennek SOTE klinikára és külföldre dolgozni és mind a 4-et akkreditált a USMLE vizsgához is.

9-es.... Ha ezt az orvosira érted, ásd el magad! :) Ismerek minden orvosiról hallgatókat, és egy szinten vannak az orvoskarok. Hiába mosolyogsz rajta, Pécsen se könnyebb elvégezni, mint Pesten. Mondok egy példát: anatómia. Ugyanarra az anyagra a SOTE-n 4 félév van, Pécsen 3, mivel a pestiek levizsgáznak neuroanatból és a szigorlatra van félévük ismételni. Pécsen egyből a neuroanat félévében van a szigorlat. Debrecenben a szigorlat után van neuro vizsga, nem is érsze a szigónak. Szegeden nem kötelező a fejlődéstan. Szóval attól, hogy egy egyetem Pesten van, még nem nehezebb mint a vidékiek, különösen igaz ez az orvosi egyetemek esetében.

2017. júl. 5. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
55%
Még valami. Konkrét embereket tudok megnevezni, akik vidéki orvosin végeztek és a Semmelweisen TANÍTANAK, egyikük INTÉZETVEZETŐ. Ennyit arról, hogy a vidéki diploma nem ér annyit, mint egy SOTE-s..... -.-"
2017. júl. 5. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:

9-es válaszoló vagyok


Nem az orvosira értettem, abban nagyon is osztom amit leírtál, bátyám is orvosit végzett Debrecenben, láttam hogy milyen :D én a BME-re járok, és főleg a műszaki területre értettem azt, hogy nehezebb a többit elvégezni

2017. júl. 5. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
36%

"Inkább az a megmosolyogtató, hogy a magyarországi egyetemek mindenhol a top 500-700+ közé vannak sorolva a világon, de egyesek itt presztízs kérdést csinálnak belőle "házon" belül. Közben meg nincs olyan nagy eltérés. "


Teljesen egyetertek, es ez egyben meg is valaszolja a kerdest: Mo.-n igazabol nincsenek elitegyetemek. Relative jobbak vannak, pl. az ELTE nyilvan jobb, mint a Karoli, legalabbis jobban cseng a neve, de ettol meg nem lesz "elit". Az egyetlen, amire Mo.-n szerintem ezt a jelzot lehet hasznalni, az a CEU. Az elitegyetem fogalma inkabb a UCL-nel kezdodik. Olyan ertelemben vett elitegyetem, mint a legjobb angol egyetemek vagy az Ivy League tagjai, nincsenek Mo.-n. Ugyhogy nem tom, kinek jo ez, hogy azzal altatja magat, hogy otthon "elitegyetemre" jar, de hamar ki fog abrandulni, ha majd munkat kell keresnie. Egyebkent sem az egyetem szamit, hanem inkabb a szak. A Corvinuson vannak nagyon eros es vannak semmire se jo szakok. Az ELTE Termeszettudomanyi kara is teljesen mas, mint a Btk. Egyebkent meg en soha nem gondoltam, hogy a videki egyetemek rosszabbak lennenek, a Pecsi es Szegedi Tudomanyegyetemekrol eddig csak pozitivumot hallottam.

2017. nov. 8. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:

én a bmere jártam egy ideig, ott eléggé ment ez a butítás, szinte kari szinten. Persze akinek volt esze és nem figyelt az ilyen marhaságokra.


A Corvinus/GTK-ok szidása félig meme, félig igazság.


Aki komolyan veszi, esetleg bántóan használja egy konkrét emberrel az egy tapintatlan köcsög.


The point is. Don't generalize.


Valaki olyan, valaki nem.

2020. nov. 27. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:

Én pesti vagyok,BGE-re jàrok,pesti egyetem,sok /barátnőm /barátom van a BME/ről,de van a pécsi egyetemről illetve a győriről.

Mindenkit egyenlőként kezelek.

2020. nov. 29. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
Én a természettudományi karokról tudok, mivel én is jártam egyre. Ebben az esetben mindegyik egyetem bizonyos részterületből eresőbb vagy gyengébb, mint a másik. Az ELTE pl genetikából a legerősebb, az SZTE növénytan, a pécsi ha jól tudom virológia stb. Én speciel szívesen járnék megint bármelyikre ha a távolság nem számítana. Én már amúgy rég a szakmában dolgozom és elmondhatom, hogy senkit az ég világon nem érdekel hogy ki hol végzett.
2020. dec. 3. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!