Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Építőmérnök (i) nek mennyire...

Építőmérnök (i) nek mennyire kell tudnia a kémiát?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Kutattam kicsit a szakleírásokban, és ezt találtam a felvi honlapján:

"A szakképzettséghez vezető tudományágak, szakterületek, amelyekből a szak felépül:

- természettudományi ismeretek [matematika (legalább 12 kredit), fizika, mechanika, kémia] 40-60 kredit;"


Szóval kémiát mennyire kell tudnom az egyetemen tanultakhoz, vagy milyen formában lesz jelen?


Köszönöm!



2017. ápr. 9. 18:56
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem fogják agyonkérdezni, de lesz ilyen tantárgyad. Ha középsuliban odafigyelsz, bőven elég lesz, a matekot és fizikát jobban kell majd tudnod.
2017. ápr. 9. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Értem köszi!
2017. ápr. 9. 20:17
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha esetleg viz-szennyvizes mernoknek mesz, akkor azert nem art ha kepbe vagy.

Azon kivul talan csak az epitoanyagok teren jon elo.

2017. ápr. 10. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Építőmérnökire akarok jelentkezni.

Amúgy gondolom nem kell annyira vágni mint egy orvosnak pl.

De milyen anyagrészek jöhetnek szóba? Mert nincs kémiám, és el akarom kezdeni akkor tanulni.

2017. ápr. 10. 11:03
 5/5 anonim ***** válasza:

Lesz 1 félév műszaki kémiád. Vizes tantárgyaknál lesz majd még szó róla, de amit kell, azt majd az adott tárgynál összeszeded.


Amúgy én a helyedbe csak akkor tanulnék építőmérnöknek ha kifejezetten ez a vágyad. "Mérnöki biztos anyagi lét miatt ne válaszd ezt." A várható fizetés kb majdnem a fele, egy normális más mérnöki irányhoz képest. (Pl:Gépész,villamos, infós mérnökhöz képest).

Ha meg kicsit normálisabb fizetésért elmész kivitelezésbe (terepre), akkor meg napi 10-12 órát dolgozhatsz, heti 6 nap a sok nem túl okos építőipari segédmunkással. Egy álom lesz :D Felvis szakleírás meg ilyen ezt nem említi ám! :D Órabérbe átszámolva meg ez is elég gyengus lesz. Az irodába tervezgetés fizetés szempontjából meg kifejezetten szánalmas.

Elcseszett egy iparág ez. Mondom úgy mint építőmérnök.


Ezekben a topicokban jött kb 10-20 válasz is erről, olvasgasd azért el:


https://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__magya..


https://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__magya..

2017. ápr. 10. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!