Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Nem enged érettségizni?

Nem enged érettségizni?

Figyelt kérdés
Valaki aki tudja, hogy mit jelent az, hogy egy tanár nem enged érettségizni, az elmagyarázná nekem érthetően, hogy mit is jelent ez?

2017. máj. 11. 12:59
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
94%

Ez az a frázis, amit tizenegyedik végén és tizenkettedik félévkor az a szerencsés, aki csak egyszer hallgat meg, hogy "így én nem engedném ezt az osztályt érettségizni". Általában semmit nem jelent, ettől még az osztály elmehet érettségizni, és mindenki magasan jól teljesít majd, mert ez csak a szokásos károgás, amire néhány pedagógusnak szüksége van.


Ha téged nem akarnak érettségizni engedni, az azt jelenti, hogy ha így haladsz, meg fog buktatni tizenkettedik év végén, de mivel az érettségivel és nem évismétléssel fenyeget, nekem nagyon úgy tűnik, hogy csak annyit akar, hogy húzz bele egy kicsit. Ha nem buksz meg vagy átmész a pótvizsgán, akkor már nem állhat oda a tanár, hogy ő nem enged, illetve odaállhat, de senkit nem fog érdekelni.


Szóval összefoglalva; olyan nincs, hogy teljesíted a középiskolát, és nem mehetsz érettségizni.

2017. máj. 11. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
Azt, hogy meg fog buktatni, és akkor nem érettségizhetsz a saját osztályoddal egyszerre, csak majd ősszel.
2017. máj. 11. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

A helyzet valójában a következő. Buktam németből, és az holnap lesz érettségi, ezért is értetlenkedem, hogy akkor mi is van, mivel a tanár annyit mondott, hogy nem enged érettségizni, hanem majd szeptember elején kell jelentkeznem rá ha a pótvizsgán átmegyek.

A válaszodból viszont egyértelmű az akkor, hogy elmehetek holnap és meg is írhatom.

2017. máj. 11. 13:17
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
Én a helyedben nagyon gyorsan megkeresném az érettségi jegyzőjét, vagy az igazgatót, hogy akkor most mi van. Ők tudják a tutit.
2017. máj. 11. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
91%
Ha megbuktál év végén németből, akkor nem tehetsz belőle érettségi vizsgát.
2017. máj. 11. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

kettesnek,

értem hogy megbuktatott, de arra vagyok kíváncsi, hogy az a bizonyos " nem engedlek érettségizni" az azt jelenti hogy engem mint érettségizőt be sem engednek holnap reggel a terembe, meg sem írhatom? vagy ez független a bukástól?

2017. máj. 11. 13:22
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
Ha megbuktál év végén akkor pótvizsgára kell menned augusztusban. Októberben írhatod a németet ha átmész. Én úgy tudom ha év végén buksz akkor csak előrehozott érettségit tehetsz.
2017. máj. 11. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
87%
Ha tényleg buktál németből amúgy se mennél át, ha csak nem egy hülye tanárról van szó.
2017. máj. 11. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
86%
Megírni megírhatod, csak mivel látni fogják, hogy nem végezted el az érdemjegy szerzéshez szükséges osztályokat, ezért a megírt papírod csak egy darab érvénytelen cafat. Illetve lehet, hogy még azelőtt kiszúrnak, lévén, hogy középszinten általában azért be szokott menni az osztályt vivő tanár is legalább beköszönni.
2017. máj. 11. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

9.

nagyon köszi a választ, erre voltam kiváncsi. megy a zöld kezecske mindenkinek

2017. máj. 11. 13:51
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!