Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Nem enged érettségizni?

Nem enged érettségizni?

Figyelt kérdés
Valaki aki tudja, hogy mit jelent az, hogy egy tanár nem enged érettségizni, az elmagyarázná nekem érthetően, hogy mit is jelent ez?

2017. máj. 11. 12:59
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok, ha megbuktál, akkor nem mehetsz érettségizni, én is ezt írtam. Ha nem teljesítetted a középiskolai osztályt belőle, és nincs tizenkettedik év végi érvényes német jegyed, akkor nem mehetsz érettségizni.
2017. máj. 11. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:
igen köszi, mostmár megértettem.
2017. máj. 11. 13:57
 13/21 anonim ***** válasza:
68%
De megcsinálod az osztályozót, és meglesz. :)
2017. máj. 11. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
83%

Hát itt elég sok szabálytalanság van.

Először is ha megbuktál, nem mehetsz be holnap a terembe, és nem írhatod meg az érettségit. Ha beengednek, az súlyosan szabálytalan, mert a teremben csak az érettségizők lehetnek, és te nem vagy az.

Másodszor, az igazgatónak határozattal törölnie kellett a jelentkezésedet németből. A határozatban benne kellett lennie az indoklásnak és a jogorvoslati lehetőségnek, és hivatalosan kézbesíteni kellett neked. Ha nem kaptál határozatot, akkor baj van.

Harmadszor pedig az összes többi tárgyból is határozattal törölni kellett a jelentkezésedet, hacsak írásban nem kérted, hogy változtassák őket előrehozottra. Erre az igazgatóságnak kellett figyelmeztetnie téged, mert te nem vagy köteles ismerni a szabályokat. Bukás esetén mindenképpen lennie kell az összes tárgyról egy határozatnak: vagy arról, hogy a magyart, matekot stb. előrehozottra változtatták, vagy arról, hogy törölték.


Ez az egész mindenképpen nagyon büdös így, ahogy írod, persze sok mindent nem tudunk ennyiből.

2017. máj. 11. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:
utolsó, most megijesztettél nagyon, én semmiféle tájékoztatást nem kaptam és semmiféle papírt sem senkitől, és igazad is lehet, nekem is "büdös" kicsit hogy ennek semmi hivatalos nyoma nincs hogy mehetek e vagy sem. és tényleg semmi tájékoztatást sem kaptam.
2017. máj. 11. 20:44
 16/21 anonim ***** válasza:
Nekünk alá kellett írni egy nyilatkozatot a februári jelentkezéskor,hogyha megbuknánk 12.végén valamelyik tárgyból,akkor a többit előrehozottként letesszük-e. Te nem töltöttél ki ilyet?
2017. máj. 12. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

"De megcsinálod az osztályozót, és meglesz. :)"


Csakhogy osztályozót nem fognak csak az ő kedvéért akármikor szervezni...

2017. máj. 12. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
Aki mehet érettségizni, annak a bizonyítványába bekerül egy erről szóló záradék, nem? Gondolom, abból derül ki egyértelműen, hogy mi a helyzet. Ha nincs olyasmi a bizonyítvány végén, hogy középiskolai tanulmányait befejezte, akkor szerintem nem mehet rendes érettségire, csak előrehozottra.
2017. máj. 12. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
Mi lett végül?
2017. máj. 12. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:

Nekünk februárban csak a jelentkezési lapot nyomták a kezünkbe, kitöltöttük, felvitték a rendszerbe és ennyi volt.

A bizonyítványom végén az volt csak írva, hogy német nyelvből javító vizsgát tehet.

na mindegy, hétfőn bemegyek rákérdezni az igazgatónál, hogy és mint van ez, mert bár ma nem mentem be, és nem is kerestek, hogy mennyek be.

2017. máj. 12. 20:24
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!