Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Jelenleg melyik a legkulturált...

Jelenleg melyik a legkulturáltabb szegedi (egyetemi) kollégium?

Figyelt kérdés

Értem ez alatt, hogy a szobáknak külön mellékhelyisége, fürdőszobája van, mindenek előtt, de arra is kíváncsi lennék melyik mennyire nyugis és hol van a legkevesebb fő egy szobába.

Valamint ha tudtok, árat is írhatnátok, légyszíves! :)


Előre is köszönöm a segítséget!



2017. máj. 23. 12:42
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%
Milyen szakra mész? Egyébként szakkolik között nézz szét, pl úgy hallottam, az Eötvös elég jó.
2017. máj. 23. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
Még nem dőlt el, de legvalószíűbb a TTK-ra, de esélyes a BTK is.
2017. máj. 23. 13:35
 3/25 A kérdező kommentje:

Nézegettem és az Öthalmi szimpatikus leírás alapján, csak nagyon a világ végén van, ahogy nézem.


Az eötvös kollégium szoba/ágy arányában nagyon tetszik, de azt nem tudni hogy külön wcjük zuhanyzójuk van-e hozzá?

2017. máj. 23. 14:02
 4/25 anonim ***** válasza:
100%

Én is az Öthalmit mondanám. Az Eötvöst nem mondom 100%-ra, de szerintem ott is közös fürdőszoba-WC van, mint a kolikban úgy általában. Az Öthalmi meg inkább olyan, mint egy kis albérlet. Ezen kívül az Eötvös szakkoli, tehát oda tanulmányi eredmény is kell, hogy bekerülhessen az ember (nem tudom, hogy elsőéves mi alapján juthat be oda).


Ára (én már nagyon rég voltam kollégista, de szerintem nem változott) az egységes, 10000Ft körüli összeg havonta

2017. máj. 24. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:
Jajj értem, tehát az ötthalmiban akkor hely/külön vizesblokk alapján számomra megfelelőbb a helyzet?
2017. máj. 25. 18:46
 6/25 anonim ***** válasza:
100%

Amennyire én tudom, igen. Egyébként szerintem az lenne a legjobb "kollégium", csak nagyon kint van. Napközben nem vészes, mert ha jól tudom két busz is jár ki kb. félóránként. Viszont ha mondjuk este bent maradnál sokáig (buli, vagy csak ismerősöknél), akkor nehezebb kijutni (gyalog én biztos nem mennék ki odáig, esetleg taxi, vagy bicikli, bár buli után nem biztos hogy jó ötlet :D).


De ha ezek nem okoznak gondot (nem akarsz későig bent lenni vagy meg tudod oldani az ismerősnél alvást alkalmanként), meg nem akarsz napközben ide-oda járkálni (mire onnan beérsz a központba, szerintem van legalább 30 perc), akkor talán a legjobb választás. :)

2017. máj. 26. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:
Arról nem tudsz valamit mennyire nehéz bejutni oda? Én nagyon messze lakok, van testvérem és a szüleim sem túl tehetősek, de ezen kívül ha van a tanári karban rokonom, ő vajon tud ebben segíteni, vagy a kollégiumi felvétel ettől függetlenül megy?
2017. máj. 26. 16:05
 8/25 anonim ***** válasza:
100%
Én az Apáthyban laktam, ez egy orvoskollégium, de TTIK-sként is sikerült bejutnom az üresen maradt helyekre. Külön fürdöszoba van minden szobához, elég nagy szoba, igaz három emberre. Vannak nagyon szépen felujitott szobák, ki lehet fogni olyat is. A legjobban az tetszett, hogy a központban van, a JATE, a Coop bolt és étkezde, Burger King a közelben, és az iskola (Bolyai, Irinyi, TIK) szintén pár percre van, bár nem tudom téged ez érinteni fog-e.
2017. máj. 27. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:
a három ember még egyáltalán nem vészes, sőt, a fürdőszoba alatt wc-t is értesz vagy csak zuhanyzó? :D
2017. máj. 28. 17:36
 10/25 anonim ***** válasza:

nyolcadik vagyok.

Természetesen a wc-t is.:) Valamint laktam a Károlyi kollégiumban is, ez egy olyan koli, ahol aztán mindenféle szakon tanulók megjelennek, de leginkább TTIK-sok vannak. Ez csak azért jó, mert ha bármi problémád van, akkor tuti találsz szaktársakat, felsőbb éveseket, szóval tudtok együtt tanulni. A bibi csak az, hogy egy fürdő és egy wc van szintenként. Először én is megijedtem, de egyébként nem vészes, meg lehet szokni rögtön, ugyanis van függöny. Én volt, hogy a fiúkkal fürödtem mikor épp le volt zárva a lány zuhanyzó, senki nem zavartatta így magát, nem kukucskáltunk át a másikhoz.:D A wc-ben pedig nagyon ritkán találkoztam másokkal, úgyhogy ez sem volt ciki.

2017. máj. 28. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!