Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Jelenleg melyik a legkulturált...

Jelenleg melyik a legkulturáltabb szegedi (egyetemi) kollégium?

Figyelt kérdés

Értem ez alatt, hogy a szobáknak külön mellékhelyisége, fürdőszobája van, mindenek előtt, de arra is kíváncsi lennék melyik mennyire nyugis és hol van a legkevesebb fő egy szobába.

Valamint ha tudtok, árat is írhatnátok, légyszíves! :)


Előre is köszönöm a segítséget!



2017. máj. 23. 12:42
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:

én igazából csak az esetleges fertőzések miatt tartok ettől egy kicsit, vagy ha isten ne adj rám jön egy hányás/hasmenés, nem szeretném, ha ott mindenki előtt kerülnék megalázó helyzetbe, ezért nem fekszik annyira ez a közös wc/zuhanyzó :D


Eddig ugye az Örkény tűnt ilyen alapon nagyon rokonszenvesnek, de hallottam róla, hogy ide viszont második évbe már ritkán vesznek fel, meg külföldieket nyomják be stb.

2017. máj. 29. 11:19
 12/25 anonim ***** válasza:
100%

#4/#6 vagyok. Én Károlyis voltam annak idején. Engem valamiért nem zavart annak idején a közös tusoló/wc, pedig nem voltam azelőtt kollégista (de sokszor voltam iskolai kiránduláson gyerekként, lehet hozzászoktam :D). De ahogy az előző is írta, egy zuhanyzóban két-három "fülke" van, de el vannak választva és van függöny előtte. (Meg az ajtót is be lehetett zárni, bár ennek nem szoktak örülni, ha éppen többen jönnének zuhanyozni. :D) Volt olyan, hogy a fiú vagy a lány zuhanyzó nem működött, olyankor egyet használt mindenki, de ott elnézték, ha magadra zártad (bár volt olyan csaj, aki nem zárta be magára :D).


Ott is hárman voltunk egy szobában, nem volt túl hatalmas szoba, de szerintem kényelmesen elég volt három személynek.


Én amiatt féltem, mert mindenki azt mondta, hogy ott annyi buli van, hogy nem lehet tanulni tőle. Meg nem vagyok bulizós fajta és féltem kicsit, hogy erőltetik majd a bulizást. De semmi ilyen nem volt, ilyen nagy, egész szintet felforgató bulik mondjuk félévente egyszer voltak, de akkor sem a legkeményebb ZH időszakban. Meg mondjuk egy jó fülhallgatóval még azt a kis zajt is ki lehetett szűrni.


Ezek nem tudom, mennyire élnek még, mert én már nagyon rég laktam ott, de egy véleménynek szerintem megteszi.

2017. máj. 29. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 A kérdező kommentje:

Persze és nagyon köszönöm mindenkinek a segítséget! 😊

Ha valaki valami tapasztalatot le tudna irni azt megkoszonnem

2017. máj. 29. 16:19
 14/25 A kérdező kommentje:
Uhh tényleg, még azt esetleg nem tudjátok megmondani, hogy asztali számítógépet mennyire érdemes magunkkal átcipelni?
2017. máj. 29. 20:05
 15/25 anonim ***** válasza:
100%

nyolcas, tizes vagyok.

Azért a Károlyi "kényelmesen el lehet férni a szobában" dologgal kicsit vitatkoznék, épp hogy befért a 3 ágy, a hűtő (ami a fejemnél zúgott) és maradt egy kis közlekedő.:D de számomra mégis az volt A koli, amit nem bánok meg soha, hogy ott tölthettem két évet. A fertőzésekről annyit, hogy én vittem magammal ilyen ülőpapirt, nem tudom megfogalmazni jobban, direkt wcre van kitalálva, valamint vannak ezek a fertötlenitö gélek is. egyébként a takaritonö szépen rendben tartotta. nem kaptam el semmit a két év alatt.

asztali gépet pl. a károlyiba nem vinnék, de az apáthyban a szobatársam felcipelte a sajátját, ott volt elég hely. ez attol is függ, hogy milyen szobában vagy, van-e egyáltalán saját részed az asztalnál, vagy közösen használjátok az iroasztalt.

2017. máj. 29. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 A kérdező kommentje:

Értem, akkor vagy az Ötthalmiba vagy az Apáthy lenne nekem ideális, előbbibe még asztali gépet is praktikusabb lenne vinni.


Összeségibe rengeteget segítettetek, köszönöm szépen! :)

2017. máj. 30. 07:22
 17/25 anonim ***** válasza:
Az Ötthalmit nem ismerem, lehet ott is elférne egy számítógép. Egyébként próbálkozz meg azzal, hogy elmész személyesen, hátha megmutatják neked a kolikat. Illetve az Apáthyban fel kellett iratkozni egy várólistára, mert nyilván először az orvostan hallgatókat veszik fel, de aki nem fizeti be augusztusig az első havi díjat, annak a helyére keresnek mást, emiatt jutottam én is be.
2017. máj. 30. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 A kérdező kommentje:
Havonta egyébként mennyi pénzből jöttök ki?
2017. máj. 31. 23:35
 19/25 anonim ***** válasza:
Az Apáthyban ezek szerint szokott maradni még üres hely is? Ha jövő szerdán minden jól alakul, van esélyem, hogy Szegeden kezdem a következő tanévet (ÁOK), az albérleti árak pedig nekem elég horror szinten vannak,így kicsit parázok, hogy bejutok-e. Min múlik általában, hogy egy elsőéves kap-e kollégiumi helyet? (Kb.200 km-re lakom, egy öcsém van, aki szintén tanul, szüleim dolgoznak, de nem vet fel minket a pénz. A középiskolai tanulmányi eredményeket mennyire nézik?)
2017. júl. 21. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:

Ki kell töltenetek majd egy helyzetfelmérőt, olyanokat fognak kérdezni, hogy hány km-re laksz, mennyi az egy före juto netto jövedelme a családnak, van-e saját kereseted, hányan éltek, stb. Erre kapsz egy pontszámot, és ezalapján vesznek fel koliba. Azt hiszem az érettségi eredményt nézik még elsö félévben, utána lévö félévekben pedig már az éppen aktuális átlagokat. Nem hiszem, hogy ne vennének fel a koliba, annyira nem nehéz bejutni, föleg ha te orvosira jelentkezel, még elönyt is élvezel.


Kérdezö: Szegeden elég olcson ki lehet jönni pénzügyileg. Közlekedési bérletet ingyen adják (hacsak azota nem modositottak rajta), menüt a Coopban valami 700 forintért lehet enni. Nekem anyukám állta a kolidijat, a többit én saját pénzböl, szerintem a vonatbérlettel együtt kb. 20 ezerböl kijöttem minden honapban. Ha anyud föz is neked, akkor még annyi sem kell (néha én is vittem hétfö-keddre, csütörtökön már tudtam is hazamenni, igy elég laza volt.)

2017. júl. 21. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!