Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Nektek nincs valami jó tanulás...

Nektek nincs valami jó tanulási technikátok?

Figyelt kérdés
Sokszor van hogy például a törit vagy a természetet nem tudom megtanulni. Ti hogy szoktátok?

2017. jún. 4. 20:08
 1/5 anonim ***** válasza:
81%

Egy könyvet ajánlok , olvasd el és teljesen átfogod értékelni az eddigi életedet. ( legalább is a tanulás szempontjából nézve )


Dominic O'Brien

A ​sikeres vizsgázás titkai

2017. jún. 4. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
27%

Én úgy szoktam,hogy elolvasom és utána egy részt elmondok magamnak. Ezt addig míg nem jól tudom.

Sajnos nagyon sokat kell magolni :(

De egyébként körbe-körbe szoltam járkálnu a szobámba,nem bírok egy helyben lenni xD

Képzeld el 1 hónapja tanultuk és írtunk belőle témazárót az első világháborúról. És nem rég (pár napja) és azt se tudtuk mikor tört ki. XD

Ez mutatja milyen rossz az oktatás :/

Ha van kedved beszélgetni,írj rám! :D

14/l

2017. jún. 4. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Amit a #2 csinál, az rettenetesen rossz és semmi értelme.


Én egyetemista vagyok más, de azért leírom, hogy hogy szoktam tanulni.

Elolvasom az anyagot, mindent megértek belőle. Ezután aláhúzom ceruzával/tollal a törzsanyagot. Ezután szövegkiemelővel kiemelem a lényeget. Végül egy másik színnel pedig a kulcsszavakat.

Szövegkiemelőknél már hangosan szoktam mondani, úgy csinálok, mint a professzornak mondanám, mintha már a vizsgán lennék.


Átnézni is könnyebb így, hiszen csak ránézel a lapra és látod a kulcsszavakat, rögtön be fog ugrani minden.

2017. jún. 4. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A PÁSZTOR ***** válasza:
81%
A 3 jó èn is így szoktam. Esetleg ,ha jó az előadás vedd fel diktafonnal ès 5-6 hallgasd meg sokat segít az is.
2017. jún. 5. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Én minden tantárgyat máshogy tanulok.

A természetismeretre már nem emlékszem, hogy hogyan tanultam, elég régen volt.

Törire pedig mindig a saját jegyzetemből szerettem tanulni, a tankönyvben csak az ábrákat és a forrásokat nézegettem. Egyszer elolvastam egy leckét, eközben megértettem az összefüggéseket és kijelölgettem szövegkiemelővel a lényeget. Majd megpróbátam felmondani úgy, hogy néha bele-bele pillantottam (ekkor segített az, hogy kiemeltem a kulcsszavakat, mert azok alapján már tudtam is folytatni). Amikor másodjára próbáltam flmondani már ment puskázás nélkül. Óra előtt a szünetben is csak a kiemelt kulcsszavakon futtam át. Fontos, hogy ezeket óráról órára csináltam meg. Egyszer-kétszer fordult elő, hogy doga előtti két napban akartam megtanulni az egészet...hát kínszenvedés volt. Nem szeretem túlzottan a törit és nagyon tömény lett így az anyag, már nagyon untam a végére, ráadásul azt a részt csak egyszer olvastam el idő hiányában, és nem maradt meg túl sokáig...De ha rendesen óráról órára tanultam, akkor doga előtt elég volt átfutni a kulcsszavakat, felmondani kis puskázással, majd felmondani rendesen.

2017. jún. 5. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!