Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szerintetek ha orvos szeretnék...

Szerintetek ha orvos szeretnék lenni és nem vesznek fel, menjek el másik szakra?

Figyelt kérdés
Tavaly érettségiztem alapból, de már tavaly sem sikerült bejutnom. Idén újraérettségiztem, de se a biosz, se a kémia nem sikerült úgy, hogy a tavalyi ponthatárhoz képest idén bejussak (kb. 400 pontom lesz szóbelivel). Már nem szeretnék még egy évet itthon lenni, így arra gondoltam, hogy második helyre biztos felvesznek, mert oda kevesebb pont kell. Szerintetek van értelme elmenni? Mert lehet, hogy megtetszik, és ott maradok, de lehet, hogy nem és akkor újraérettségizek megint. Nem tudom mit csináljak. Hatalmas álmom, hogy orvos legyek, de már szeretnék kezdeni valamit az életemmel és lehet oka van annak, ha másodszorra sem fog sikerülni.

2017. jún. 7. 17:49
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
0%
Tessék, más is leírta már, ez a valóság. Csak az első pár bekezdést olvasd el. [link]
2017. jún. 7. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ne hallgass a 10-11-re.

1. Igaz, hogy egy vizsgaidőszak sokkal megterhelőbb, mint egy érettségi, de a legtöbben azért fel tudnak nőni a feladathoz!

2. Az is igaz, hogy sok a felesleges tárgy / gyakorlat, de első évben minden szakon így van. Egy BSC képzésen is csak a másodév vége felé, osztatlanon csak harmadévben kezd gyakorlatias, érdekes lenni az anyag.

3. Ha egy egész évfolyamból csak 7-en buktak vissza, az hihetetlenül szép eredmény az évfolyam részéről, hiszen egy évfolyamban vidéken is több, mint 200-an járnak, Pesten majdnem kétszer ennyien.

4. Persze, az is igaz, hogy van olyan, hogy a beledet is kitanulod egy vizsgára, és nem sikerül. (Akár többszöri próbálkozásra sem) Ez valóban elkeserítő tud lenni, de fel kell állni és tovább hajtani. És ez megint nem csak az orvosi szakokra jellemző.

5. Nekem is volt évfolyamtársam, aki abszolút maximalistaként jött a gimiből, és már az első vizsgaidőszak előtt kimaradt, pedig az évközi beszámolókon átment, csak egyszerűen nem bírta a stresszt. A gimnázium és az egyetem más műfaj, a jó gimnáziumi eredmény nem garantálja, hogy valaki az egyetemen is jól elboldogul majd, és azok élik ezt meg a legnehezebben, akik évfolyamelsők voltak a gimiben.


Ezzel nem feltétlenül biztatni akarlak, mert őszintén szólva másodszorra még biztos megpróbálnék bejutni, de harmadszorra szerintem nekem már nem lenne motivációm. De a te életed, neked kell tudnod, mihez akarsz kezdeni vele, és mire áldozol energiát!

2017. jún. 8. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!