Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Milyen ponthatárokat tippeltek...

Milyen ponthatárokat tippeltek idén a négy orvosi karra? (- the game)

Figyelt kérdés

Látom, hogy mások is idegállapotban vannak, kétnaponta minimum kikerül egy újabb orvosis kérdés, szóval szerintem új szintre lehetne vinni a dolgot. Mivel nem lehet értelmes módon megmondani előre, hogy mit várhatunk az idei ponthatárokkal kapcsolatban, szerintem vicces lenne tolni egy tippelőset, aztán az nyer, aki a legközelebb van hozzájuk. :D


Szóval, valahogy úgy képzeltem el, hogy mindenki ír mind a négy ÁOK ponthatárához egy tippet, és aki összességében a legkisebb különbségeket hozza, az vállon veregetheti magát. Egy adott pontszámot tippeljünk, ne intervallumot, és kb próbáljunk azokból az infókból kiindulni, amik támpontot jelenthetnek, de persze ezek sem mindig jelentőségteljesek (pl előző évek ponthatárai, jelentkezők száma, érettségi statisztikák). Összességében a korábbi ilyen kérdéseknél, amiket láttam, mindig voltak emberek, akik egész jól beletaláltak, szóval szerintem ez végső soron hasznos is lehet. :)



2017. júl. 3. 13:44
1 2 3 4 5 6 7
 31/62 anonim ***** válasza:
100%

Már figyelem a kérdést mióta megszületett, de meg akartam várni az érettségi statisztikákat, hogy vmi nagyjábóli támpont legyen ne csak hasra ütés. Én is összehasonlítottam a dolgokat. Viszont figyelembe vettem azt is h a középszintű kötelező tárgyak milyenek lettek '16 és '15-höz képest, ugyanis '15-höz képest jobbak lettek, majdnem minden tárgy esetében, míg '16-hoz képest stagnáltak (minimális az eltérés). Még egy-két dolgot figyeltem, de ennyire nem mennék bele a reszletekbe, így most már én is tippelek :D


SOTE - 438

SZOTE - 423

DOTE - 421

POTE - 413

2017. júl. 18. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/62 A kérdező kommentje:

Azért, mert kevesebb a kimagasló eredmény (ahogy tegnap​ néztem, 90-100 százalék), mint tavaly, és az orvosira jelentkezők majdnem fele SOTÉ-t akar első helyen, és ott a legmagasabb a ponthatár minden évben, úgyhogy ez valószínűleg ott látszik meg a legjobban. Viszont​ összességében az átlag gyengébb lett a tavalyinál, tehát POTÉ-n (amit sokan utolsó helyre jelölnek, mert minden évben ott a legalacsonyabb a ponthatár) szerintem csökkenés várható, mert összességében valószínű, hogy idén könnyebb lesz bejutni orvosira, mint tavaly.

Szegedet és Debrecent egyre többen jelölik első helyen, és az ilyen plusz harmincak nem tűnnek szignifikáns változásnak, de tekintve, hogy 200-al kevesebben jelentkeztek, szerintem ez arányaiban már mégiscsak jelent valamit. Plusz sokan Szegedet vagy Debrecent jelölik második helyre, ami minden évben így van, és én nagyon azt láttam, hogy nyolcvan felett azért egyenlőtlenebb megoszlásban vannak az emberek, mint tavaly, valószínűnek tartom, hogy többen lesznek, akiknek egy hajszálon nem lesz meg a SOTE, de 430 felett vannak, ezért gondoltam, hogy Szeged és Debrecen 430 köré fog tendálni.


De igazából bármit lehet magyarázni bárhogyan, ez csak én vagyok. :D Még csökkenés se volt soha a két emelt bevezetése óta, szóval mindenképpen érdekes év lehet a mostani. :)

2017. júl. 18. 11:28
 33/62 anonim ***** válasza:
100%

Haaaat erdekes megkozelites az egyszer biztos :D xD

Nyilvan ertem amit mondasz, de tovabbra se tartom logikusnak, fairnek aztan meg foleg nem, aki a tavalyi ponthatart megutotte de a dote ra adta be, nem veszik fel(mert nő), aki meg par ponttal a pote hatara alatt irta, felveszik mivel ott csokken?:D Szerintem agyverzest kapnek es még rajtam kivul még sokan masokxD

En feltem nagyon hogy jobbak lesznek az atlagok a tavalyinal, annak ellenere hogy az ideiket mindenki nehezebbnek erezte, de szerencsere mind2 rosszabb lett ugyhogy minimalis valtozast el birnek viselni😅

2017. júl. 18. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/62 A kérdező kommentje:
Fairnek semmiképpen sem fair, de szerintem simán logikus, eddig is azt lehetett hallani mindenhonnan, hogy széthúznak az eredmények. Nyilván én is csak tippelni tudok, egyáltalan nem biztos, hogy ez lesz, de annyira nem tartom wtf-nek az ötletet, elvégre nincs kőbevésve, hogy minden orvosis ponthatárnak együtt kell mozognia (sőt, mindig voltak külön utak, pl amikor a POTE és a DOTE ugyanannyi maradt 2015-ben (vagy legalábbis a DOTE csak kicsit nőtt, mert 407-re és aztán 409-re emlékszem), addig a SZOTE jelentősen nőtt, pedig az előtte lévő évben ugyanannyi volt, mint a DOTE).
2017. júl. 18. 13:02
 35/62 anonim ***** válasza:
100%

Mindegy, 8 nap és kiderül. :D


Ide válaszoltak legtöbben az orvosis kérdések közül szerintem, úgyhogy akkor 26-án este 8 után gyülekező itt, srácok? :D

2017. júl. 18. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/62 enes ***** válasza:
100%
Gyülekező itt. :)
2017. júl. 18. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/62 anonim ***** válasza:
100%
Okes, benne vagyok ;) :)
2017. júl. 18. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/62 A kérdező kommentje:
Én is benne vagyok, 26-án itt. :)
2017. júl. 18. 21:42
 39/62 anonim ***** válasza:
100%
Húgomnak 417 pontja van, szóval remélem, hgy bejön itt pár ember tippje. :) Neki a PTE van első helyen, mert itt lakunk a városban.
2017. júl. 20. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/62 anonim ***** válasza:
100%
Drukkolunk neki is nagyon:)))!
2017. júl. 20. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!