Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mennyire nehéz a 9. osztály...

Mennyire nehéz a 9. osztály egy gimnáziumban?

Figyelt kérdés

2017. júl. 23. 12:43
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
86%

Erre nincs általános válasz, és nagyban függ attól hogy milyen erősségű és minőségű volt az oktatás az általános iskoládban. Ha nagy a lemaradás akkor nehezebb lesz a kilencedik osztály, mert lehet négyes-ötös szintű voltál egy gyenge iskolában ami mondjuk 3-4-esnek felel meg egy erősebben.


Az első pár hónap után majd ki fog derülni hogy mennyire nehéz. Sokan nem tudják felvenni a ritmust vagy sok nekik a követelmény és kibuknak. Jellemzően az első osztály az ahol a legtöbb gyerek elhagyja az osztályt és inkább átmegy az ő szintjének megfelelő másik iskolába.

2017. júl. 23. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Ez két dologtól függ. Hogy melyik az a gimnázium, és a képességeidtől.
2017. júl. 23. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2017. júl. 23. 13:08
 4/18 anonim ***** válasza:
64%
Nem az. Én gyenge általánosból mentem kb közepesen erős gimibe és minimális tanulással (mivel általánosban az is elég volt, így egyáltalán nem szoktam hozzá) 3,6 lettem. Tizedik végén már 4,0 és ehhez sem kellett egetrengető energia.
2017. júl. 23. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!
2017. júl. 23. 14:12
 6/18 anonim ***** válasza:
50%
Ez biztosan függ attól is, hogy milyen suliba jártál előtte, onnan milyen szintű tudással jöttél ki és milyen középsuliba fogsz járni. Én általánosban nem voltam kimondottan jó tanuló, 4,6 volt az átlagom, de nem erőltettem meg magamat, inkább csak IQ-ból nyomtam :) Ami érdekelt azt megtanultam, ami nem azt nem. Akkor is sokan mondták nekem, hogy később majd mennyivel könnyebb lesz, ha az alapok megvannak stb., de én akkor ezt még nem értettem, nem tudtam, hogy hogyan működnek a dolgok és nem is érdekelt egyáltalán. Aztán bekerültem egy úgymond középkategóriás gimibe, ami országos viszonylatban nem egy nagy szám, sima átlagos mezei gimnázium, de én abszolút elégedett voltam vele. Persze, voltak hiányosságai, de az oktatás terén alapvetően rendben volt, szinte mindenki jó egyetemeken tanult tovább, versenyekre jártak stb.. Eleinte voltak pillanatok, amikor azt éreztem, hogy valóban nagyobb hangsúlyt kellett volna fektetni erre-arra pl. mateknál, de a többi tantárgyból igazából mindent a 0-ról kezdtünk....Ugyanolyan átlaggal végeztem a 9.-et mint a 8.-at, aztán a következő években csak javítottam rajta. Szerintem inkább az szokott lenni a probléma, hogy minden más és meg kell szokni, ahhoz pedig idő kell. Mások a tanárok, máshogyan tanítanak, mások a szokások, más a környezet stb. és szerintem ez az oka annak, hogy picit nehezebb az elején mert kell idő, amíg az ember agya átáll ezekre a dolgokra, tehát nem hinném, hogy magával a követelmények, a tananyag milyensége és mennyisége miatt lenne nehéz a 9. osztály.
2017. júl. 23. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod!
2017. júl. 23. 15:11
 8/18 anonim ***** válasza:
7%
Gondolom a kérdés a 4 osztályos gimnáziumról szól. Nos ez alapvetően a gyenge képességű tanulóknak van fenntartva. A legjobbak 6 osztályos gimnáziumba járnak.
2017. júl. 23. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Én nyolcosztályosba járok (egy elég erős suliba), de azért válaszolok.

Szerintem nagyon könnyű volt. Tele volt az órarendem különórákkal és minimális energiával lettem kitűnő év végén. A tananyag mellett volt időm plusz információkat is megtanulni azokból a témákból, amik érdekeltek.

2017. júl. 23. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2017. júl. 23. 21:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!