Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mennyire nehéz a 9. osztály...

Mennyire nehéz a 9. osztály egy gimnáziumban?

Figyelt kérdés

2017. júl. 23. 12:43
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%
11.-ik És 12.-ik Lesz nehéz! A 9.ik semmiség :)
2017. júl. 26. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod!
2017. júl. 26. 22:48
 13/18 anonim válasza:
100%

Én most végeztem 9.-ben:)

Ahogy előttem is írták már, sok minden függ attól, hogy milyen iskolából jöttél, milyenbe mész, milyenek az egyéni képességeid, milyenek a tanárok.

Én például olyan falusi iskolából mentem, amit mindenki csak szidott, és voltak órák, amiknél nyolcadik vége fele tényleg semmit nem csináltunk. Tisztelet a kivételnek, és a korábbi, tanulósabb éveknek. Ötödiktől (szerintem még előtte is majdnem, a tesi volt négyes sokáig, meg néha a technika :/) kitűnő voltam, így mentem tovább a megye egyik legjobbnak tartott gimánziumába, és most 4,85-tel zártam. Viszont sokan voltak, akik nagyon modernnek, és jónak tartott általánosokból jöttek, most meg örülnek a kettesnek-hármasnak, és szidják mennyit kell tanulni. De van olyan is, aki az általános miatt hozzá volt szokva, hogy szorgalmasnak kell lenni, és kialakított tanulási módszert, így szintén nagyon jó átlaggal végzett.

Az én tanulási módszerem általanosban az volt, hogy a házit megcsináltam otthon, dogákra meg annyit készültem, hogy szünetben átolvastam az anyagot. Gimiben már többet kell hozzá tenni, otthon is kell vamennyit készülni, de így sem érzem, hogy belerokkanok egy ötöst vagy egy négyest megszerezni, maximum akkor, ha egy hétre dobnak minden dogát.

Aztán a nehézség függ a tanártól is, hozzá kell szokni az új szokásokhoz, követelményrendszerhez. Nálunk volt olyan tanár, aki elvileg általánosból hozott dolgot is újnak tekintett, és türelmes volt velünk, hogy megtanuljuk, ha ez valamiért korábban kimaradt, míg volt olyan is, aki egyfolytában (burkoltan) szidott minket, hogy miért nem tudjuk ezt meg ezt.

A legtöbb tárgyat szinte tényleg előről kezditek, folyamatos kiegészítéssel (például a törit, föcit). :) Valamint az sem mindegy, van-e az osztályod specializálódva, például általában a humanosoktól többet várhatnak magyarból és töriből, mint a reálosoktól.

Plusz nem tudom bejárós, vagy koleszos leszel, esetleg helyi vagy. Csak amiatt, hogy az előző kettő szintén változás:)

2017. aug. 1. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod! Bejárós leszek.
2017. aug. 1. 10:09
 15/18 Joni Greta válasza:
100%

Az elején nehéz lesz de utána könnyű.

Én javítottam is a gimnáziumban persze többet is tanultam. Most mentem 10.-be:)

2017. aug. 1. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod!
2017. aug. 2. 13:40
 17/18 anonim ***** válasza:
100%

Én is most kezdem :D 14/l

Sok sikert neked

2017. aug. 9. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
Köszi:)
2017. aug. 9. 16:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!