Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek az alábbi,...

Mi a véleményetek az alábbi, egy budapesti középiskolában megtörtént esetről? Szerintetek megalázó-e a tanár viselkedése?

Figyelt kérdés

Gimnázium 3. osztályban az év eleji 2 napos osztálykirándulás alkalmával az osztályból többen, (5-6 fő, 17 évesek) előre jelezték az osztályfőnöknél, hogy nem kívánnak menni az osztálykirándulásra.

Erre meglepetésszerűen az osztályfőnök az egyik osztályfőnöki órát azzal kezdte, hogy behozott egy A4-es papírt lapot, ráírta filctollal, hogy ,,Balázs-show" és kiragasztotta a táblára. Majd nagy fölényes hangnemben kirendelte és a táblához állíttatta azt a néhány diákot akik nem akartak elmenni az osztálykirándulásra, pengellére állítva őket, és az osztály előtt sorban mindegyikőjüket megalázó hangnemben színvallásra kötelezte,hogy ugyan árulják már el, hogyan képzelik, hogy merészelnek nem elmenni az osztálykirándulásra. Sértette a tanárnőt ugyanis, hogy az ő általa szervezett osztálykirándulásra valakiknek ,,derogál" elmenni, miközben még (érvelése szerint) egy kisgyerekes kolléganője is képes velük tartani. Személyes sértésnek vette, és úgy állította be, mint hogyha az osztály többi tagját sértené, hogy az a néhány fő nem akar velük tartani az kirándulásra, illetve hogy az a néhány diák lenézi őt és a osztály többi tagját, ezért ne akarnak elmenni. Nagyjából mind ugyanazt felelték, hogy nem érzik jól magukat az osztályközösségben, illetve volt aki nem felet, volt aki eleve ki se ment a táblához. Ráadásul arra kötelezte őket, hogy orvosi igazolást szerezzenek be. Pedig a két napos kirándulás egyik napja szombatra esett, amivel mindenki úgy rendelkezik ahogy akar, a pénteki napot pedig lehetett volna szülői igazolással igazolni.

Mi a véleményetek erről? Szerintem megalázó és pofátlanság a tanár részéről. Hisz bármi okuk lehetett. pl: más fontos elfoglaltság, rossz szociális helyzet, nincs pénzük az osztálykirándulásra, zűrös családi élet, vagy olyan egészségügyi problémája van a diáknak ami miatt nem tud/nem akar elmenni, vagy bármi más amit nem akarna kiteregetni.



2017. aug. 9. 15:52
1 2 3 4 5 6 7
 21/63 anonim válasza:
91%

LOL XD...az igen....a ri.b@.

am jo a cimvalasztas a sebestyen balazs tényleg szereti megalázni az emberkéket

en mondjuk fejberugtam volna

2018. júl. 17. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/63 anonim ***** válasza:
4%

Az én véleményem, hogy ha valaki 11.ben nem tud kiállni magáért. Olyan szar érveket hoz fel mint "nem érzem jól magam az osztályban" akkor meg is érdemli. Nem 1 olyan volt az osztályomban akit azért szorított ki a társaság, mert lehetetlen volt a viselkedése. Ennél csak 1 fokkal jobb az aki meg sem szólalt... Nekünk mindig azt mondták, hogy ha nem érzed magad az osztály részének el is lehet menni. Van másik iskola.

Őszintén kérdezem ha valaki átmegy másik iskolába, de az előző iskolában egy szar darab volt akkor a másik iskolában változik? Ha gimnazistaként nem csak örjöngenének az emberek hanem gondolkodnának is, akkor beírta volna a pénteki napra a szülőit és kész... Fáj hogy milyen emberek léteznek

2018. aug. 14. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/63 anonim ***** válasza:
97%

#22

Csak azt nem értem, hogy miért szardarab valaki, mert nem akar elmenni egy osztálykirándulásra?


Nektek azt mondták, hogy ha nem érzed az osztályhoz tartozónak magad, el lehet menni másik iskolába. Lehet.

Én meg azt mondom, hogy nem KELL senkinek sehová tartozni.

Egy diákot felvesznek egy középiskolába,tizen x éves koráig tanköteles, vannak bizonyos órái, megadott óraszámban,a tanár leadja az anyagot, megírja a dolgozatot, kap egy jegyet, meg egy év végi osztályzatot, aztán leérettségizik. Ennyi.

Az meg hogy a gyerekek, egymással milyen viszonyban vannak, az magánügy. Illetve a tanárnak még rendet kell tartania az órán, mert van egy házirend. Az osztályfőnöknek, meg koordinálnia kell az osztály szintű dolgokat. De senki nem fog azért másik iskolába menni, mert esetleg nem barátkozott össze a társaival, vagy mert te azt mondod.


Azt viszont végképp nem értem, hogy mi a frásznak megy el valaki tanárnak, ha ennyire nincs pedagógiai érzéke, és utálja a gyerekeket. (kamaszokat)Sehol nincs előírva, hogy minden alkalmatlan, idegbeteg embernek tanárnak kell lenni. Ott lehet hagyni a pályát egészen nyugodtan, kérem szépen, el lehet menni a Tescoba rakodni a söröket fel a polcra.

Azért jó dolog lehet tanárnak lenni, hogy minden elmebeteg kiélheti magát, én ha a munkahelyemen ilyet megcsinálnék, páros lábbal rúgnának ki.

2018. aug. 15. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/63 anonim ***** válasza:
6%

#22 vagyok :) Szerintem félre értetted. Azzal nincsen baj, hogy valaki nem akar elmenni osztály kirándulni. Én sem voltam csak 1x, mert nem tehettem meg, hogy elmenjek. Szimplán nem volt rá pénz. Nyilván rengeteg oka lehet az embernek, hogy miért nem megy el. Én arra mondtam, hogy ha 11.ben nem tud kiállni magáért valaki akkor ott a probléma! A kérdező maga írta, hogy volt aki nem ment ki. Azt nem írta, hogy mi lett velük. (nem mentek bele a játékába és nem foglalkozott velük?) Ha valakinek van valamilyen nyomós oka akkor nem megy ki, vagy pedig megmondja. Ma már nincs is mit szégyelni... Olyan dolgok mellett simán elsiklik mindenki ha valaki epilepsziás és azért nem akar menni, ha alvajár max elsütnek néhány poént és menőbb lesz a gyerek, hogy jaj az milyen? Nyílván ha valakinek valamilyen betegsége van az sosem egyszerű, de nem értem minek rajta hisztizni. De most tovább megyek,

Mondj 3 dolgot amiért szerinted valaki tanárnak megy, mi jó van benne. Aztán gondold végig, hogy milyenek azok a mai 14-19 éves fiatalok akik iskola padban ülnek. Mindenki szidja a szerencsétlen tanárt. Nem tudod, hogy mi történt vele. A tanár is ember. Hibázhat, lehet rossz napja és mivel ez is egy szakma itt is előfordul jó és rossz "szakember", de egy dolog alapján nem érdemes megítélni. Olyan mintha az ember tragédiáját az alapján ítélnéd meg, hogy van a borítóján egy férfi és egy nő ez alapján te levonod a következtetést, hogy férfi=ember tehát a férfi áldozat a nő az nem ember tehát akkor ő valamilyen fenyegető dolog, lehet hogy gyilkos mivel tragédia valaki meg fog halni(nem ez a definíció de manapság ez terjedt el) tehát mivel a férfi ember ezért a férfi meg fog halni a nő keze által. Na kb ugyan ez amit itt csináltok!

És visszatérve. DE! Ha nem alakít ki kapcsolatokat és csak azért jár be az adott iskolába, mert otthonról elküldték, mert nagy az elvárás, de közben nem tud neki örülni és nincs senki akivel megoszthatná, mert elzárkózik mindenkitől, akkor igen vagy hagyja ott az iskolát vagy keressen másikat. Innen kezdődik, hogy akkor menjünk ki külföldre. Itthon nincs ami visszatart. Németben ilyen jól lehet keresni olyan jól. Svájcba lehet menni ku_válkodni mert oda csak kép kell, stb... Na jó én nem akarom nagyon folytatni, de nagyon rossz irányba tart minden!

2018. aug. 15. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/63 anonim ***** válasza:
92%

#22

Szerintem ezt egy kicsit túlköltötted, pajtás. Nem tudom hogy kötöttél ki az Ember tragédiájánál, meg a svájci k_rválkodásnál, de mindegy is.


Azt írod:

-szar érveket hoztak, fel, mint (nem érzik jól magukat)

-ezért meg is érdemlik

-majd oda hozod ki a dolgot, hogy sok társadnak lehetetlen volt a viselkedése,és a többiek kiszorították őket. Azt sugallva, mint hogyha, az a néhány aki nem akart elmenni a kirándulásra, biztos ők is ilyen lehetetlenek lennének.

-majd azzal folytatod, hogy aki nem érzi magát oda valónak (mint ők) el is mehet, és aki szardarab volt az egyik suliban, biztos a következőben is az lesz. (mintha az a néhány aki nem akart kirándulni szardarab volna)

-szerinted ők őrjöngtek,nem gondolkodtak, be kellett volna íratni a szülőit és kész

-neked fáj hogy ilyen emberek léteznek. (mint ők)


Amiket írsz, ezeknek bizony az az értelme, hogy még az a néhány diák szégyellheti magát. Az írásodból ugyanis ez jön le.


Majd a tanárt véded a 2. kommentedben:

-nem sok jó van abban ha valaki tanár,

-nehéz a tizenévesekkel elbírni,

-szerencsétlent tanárt szidják,

-a tanár is ember, hibázhat, lehet rossz napja


Valóban bármelyik szakmában lehet hibázni, és rossz napja is lehet bárkinek.

De a hibázás, és a szándékos szemétkedés között óriási a különbség.


Ha a postás hibázik, ha a Fülemüle utca 12/B helyett a 12/C-be dobja be a leveleket.

Ha a buszsofőr hibázik ha elfelejt megállni az egyik megállóban, vagy nem tudja tartani a menetidőt, rosszabb esetben elalszik a volán mögött és esetleg elgázol valakit.

Ha az orvos hibázik,félrekezeli a beteget, vagy műtét közben véletlenül elvág egy fontos idegszálat, és a beteg lebénul.

Ha a tanár hibázik, ha elhagyja a dolgozatokat, vagy rosszul javítja ki azokat.


Vannak kis hibák, és vannak súlyosak is, amik akár végzetesek is lehetnek.


De ezek VÉLETLEN hibák, amik a legjobb szándékú emberekkel is előfordulhatnak.


De itt nem erről van szó. Itt a tanár SZÁNDÉKOSAN, aljas módon, direkt jól meg akarta alázni a diákokat.

A VÉLETLEN HIBA, és a SZÁNDÉKOS SZEMÉTSÉG nem ugyanaz.


Ha a postás szándékosan szemétkeik,ha direkt máshova dobja be a leveleket,mert idegesíti, hogy a nagyothalló Kovács néni a Fülemüle utca 12/B-ben csak lassan nyit ajtót, és még borravalót sem ad.

Ha a buszsofőr szándékosan szemétkedik,ha direkt rácsukja az ajtót az utasokra,mert zavarja, hogy azok lassan szállnak föl.

Az orvos szándékosan szemétkedik ha, direkt elvágja azt az idegszálat, mert nem tetszik neki a beteg pofája, és hála pénzt sem akar adni.

A tanár szándékosan szemétkedik,ha megcsinálja ezt a balázs show cirkuszt.


Gondolom most már érted, hogy mi a különbség a hiba, és a szándékos szemétkedés között. Hibázni bárki hibázhat, de itt arról volt szó, hogy a tanárnőnek irritálta a pofáját, hogy néhányan nem akarnak elmenni a kirándulásra, és direkt meg akarta őket alázni az osztály előtt. Ez nem hiba, hanem aljasság, és nem lehet ara fogni, hogy rossz napja volt. Könnyű mentsvára ez, a jellemtelen embereknek, hogy rossz napja volt.

Ha valóban érdekelte volna őket, hogy miért nem mennek, akkor azt, mondja hogy; x,y, z, óra után maradjanak itt, mert beszélni szeretne velük négyszemközt, a többiek mehetnek.

Itt ilyesmiről szó nem volt.


Azt te sem mondod komolyan, hogy valaki hagyja ott az iskoláját,mert nincsenek ott barátai.

Aztán ha a másik iskolában sincsenek azt is hagyja ott,meg a harmadikat is..... persze.


Te magad mondtad, hogy milyenek, ezek a mai tizenévesek.

Na látod, lehet hogy pont ezért nem akartak elmenni.

És nem azért meg elzárkóznak, meg nem tudnak örülni, meg őrjöngenek, meg szardarabok.

Honnan tudod, hogy nem tudnak örülni?

Azt írtad ...egy dolog alapján nem érdemes megítélni...(mármint a tanárt)

Ehhez képest a diákokat elég könnyen megítéled.

Viszont ez az egész cirkusszal a tanár jól bemutatkozott. Saját magát minősíti.


Mondjak 3 dolgot, hogy miért jó tanárnak lenni?

-stabil munkahely: Szeptembertől júniusig biztosan van állásod.

-keresett szakma: Sok helyen lasszóval kell fogni a tanárokat.

-busás fizetés: Medgyessy Péter +50% emelt, és azóta is folyamatosan emelnek,

-sok szabadidő: Hosszú nyári szünet, őszi szünet,tavaszi szünet, érettségi szünet, ilyen szünet, olyan szünet, mindig találnak okot, hogy miért nem kell tanítani.

-kötetlen munkaidő: Úgy késnek el ahogy akarnak, akkor javítják ki a dolgozatokat amikor akarják, számos lyukasóra.

-munkavégzés szabadsága: Szabad kezet kapnak.Sok tanár úgy csalja el az órát, ahogy akarja, gyakorlatilag kiskirályok a tanteremben.Videót nézetnek, kiselőadást tartatnak,van hogy a diákokkal javíttatják ki a dolgozatokat. El tereferélik az időt.

-Nincs megfelelés, verseny:Sokadik éve ugyanazt az anyagot adják elő évfolyamról évfolyamra, már kívülről kell tudniuk.És sem az általános iskolai sem a középiskolai anyag nem olyan nehéz.Bármilyen alkalmatlan embert alkalmaznak, ha meg van a diplomád, felvesznek, először még rád néznek, de aztán azt csinálsz az órán amit akarsz. Ezt a nőt pl.:ki kérte számon? Lett következménye a tettének. Nem hiszem. Na látod! Mondom, kiskirályokként viselkedhetnek. Nem hogy nekik nem kell megfelelni, ők feleltetik meg maguknak a diákokat. Bármilyen szadista ember kiélheti a degenerált hajlamait, mert erőfölényben van a kiskorúakkal szemben.És vissza is élnek a hatalmukkal.

Sok a nehéz magaviseletű gyerek ez tény, de egy felnőtt előnyben van velük szemben.

-kedvezményekben részesülnek: pedagógus igazolvány, olcsóbb a közlekedés,múzeum színház belépő,mozijegy, sőt, bizonyos árukat is olcsóbban vehetnek meg,és van Nemzetközi tanárigazolvány, ami külföldön is érvényes, a fene tudja, hogy milyen előnyökhöz juthatnak még.


Látod írtam, nem is 3-at, mindjárt 8-at.


23-as voltam.

2018. aug. 16. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/63 anonim ***** válasza:
12%

Védem, mert mindenki támadja. Nem gondolom, hogy helyes amit csinált, de ettől függetlenül nem rib_nc_zom le meg egyéb jelzővel illetem (megint támadható). A mondani valóm mellett kitartok, aki úgy gondolja nem illik rá akkor nem veszi fel.


Az érveidhez pedig annyit tennék hozzá, hogy:

"stabil munkahely" azért stabil mert keresik ezzel kiütve a második érved. Miért keresik? Mert senki nem akar tanár lenni... Miért nem akar senki tanár lenni? Mert kb éhen halhatsz a tanári fizetésből! ez a "busás fizetés" nem tudom nézted-e már a közalkalmazotti bértáblát, de egy pályakezdő tanár nettó 130ezret kap. Ellenben ha elmész informatikusnak akkor 800ezer a nettó minimum.

Sok szabadidő: 1 hónapot vannak otthon nyáron, 1 hét ősszel 1 hét télen és 1 tavasszal, ebből általában a téli 1 hét majdnem minden embernek megvan illetve. tehát az már csak 1 hónap és 2 hét. ha a maximumot nézzük akkor 30 nap van egy munkavállalónak ebből a felével rendelkezhet ő. Egy tanárnak van 35? max de szerintem ugyan úgy 30. Bemész a munkahelyedre reggel 6-ra ott vagy 2-ig. 8 óra. Bemegy egy tanár (pl középiskola) reggel 7-re bent van negyed 4-ig. 8 óra. Munka után hazamész esetleg főzől vacsorát, leülsz a tv elé, pihensz. Hazamegy a tanár (főz vacsorát/nem (ezt embere válogatja) Majd elkezdi kijavítani a 30 diák dolgozatát amit aznap íratott. Ha egyszerre több osztálya is van ez a szám sokszorozódhat. Úgy döntesz elmész aludni mert fáradt vagy. Másnap számon kéri rajtad valaki? Mert ha a tanár úgy dönt, hogy "ma csak 10 dolgozatot javítok ki és elmegyek aludni" akkor másnap esetleg azzal a kérdéssel várják, hogy "kijavította a dolgozatokat?"

Az tény hogy olcsóbban utazhatnak, de azért elég sok helyen kapnak a munkavállalók mozgót.

Arra, hogy minden évben ugyan azt tanítják hát elengedhetném, de mivel minden évben újabbnál újabb tankönyvek vannak, amiben ez benne van az meg nincs, de az kell ide az nem kell szóval, a tananyag változik.

A késésre pedig: Elméletileg 5 perc után fel kell keresni a titkárságot, vagy elmenni a tanáriig és megkérdezni, hogy mi van vele. Ahhoz pedig, hogy elcsaljon egy órát nem csak a tanár kell!

2018. aug. 16. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/63 anonim ***** válasza:
87%

Nem ütötted ki semmilyen érvemet.

Stabil munkahely, mert min. adott iskola évre biztos az állás.

Igenis, sok helyen keresnek tanárokat.

Egy kezdő informatikus sem keres nettó 800-at, kb. 270-300-at. Vannak akik sokat keresnek, de SEHOL nem a kezdők, hanem akik több éve vannak benne, és ahhoz nagyon kell érteni hozzá. És nem olyan egyszerű, hogy pusztán ,,informatikus" specializálódások vannak.

Nem 1 hónapot vannak otthon nyáron hanem 11 hetet,és év közben sok a szünet,: téli szünet, őszi szünet, tavaszi szünet, érettségi szünet,(akkor sincs bent mindegyik tanár)

és mindig kitalálnak valamit, amiért nem kell tanítani, mindenféle ünnepek, márc. 15, okt.23, karácsony, diáknap, sportnap, konferencia, tanári értekezlet, szabad foglalkozás, fagyizás, kutyafüle.

Az sem igaz, amit írsz hogy egy középiskolai tanár bemegy reggel 7-re ott van negyed 4-ig. Én jártam általánosba, és középiskolába, és emlékszem rá, hogy többször volt hogy én vagy valaki érdeklődtünk, egyik-másik tanár iránt, és mondták, hogy x,y néni bácsi nincs bent, mert aznap, hétfőn, vagy pénteken, nincsenek is órái. Van hogy be se mennek tehát, kezdjük ezzel. De arra is emlékszem, hogy sok tanár, a délelőtt közepén érkezett meg a kocsijával, bizonyos napokon, és nem egyszer, hanem az adott félévben minden hétfőn vagy kedden. Ilyenre határozottan emlékszem, hogy a tanárok rendszeresen a nap közepén jöttek, volt aki az utcáról esett be a tanterembe, és nem reggel, hanem a 2.-3. órára. És ugyanez megesett délután is, az az hogy nekem még volt órám 2-3-ig, amikor x.y tanár már rég hazament. A legritkább esetben vannak bent az iskolában 8 órát. És ha bent is vannak, nem tanítják végig, lyukasóráik vannak, és 45 percenként szünet természetesen, amit szeretnek meghosszabbítani.

Az az igazság hogy elég lazán vannak tartva a tanárok, lássuk be, melyik diák szeret tanulni? Egyik sem. Nekik meg ez kapóra jön. Sok diák azt szereti ha lehet az órán lazsálni, a tanárok ezt meg ki is használják. Vannak lelkiismeretes tanárok is, minden tiszteletem az övék, de sokan csak tessék lássék leadják az anyagot, aztán jó napot.

Az meg hatalmas csúsztatás, hogy hazamegy a tanár és elkezdi kijavítani a dolgozatokat. Nem minden nap iratnak dolgozatot. Nekem egy tárgyból egy félévben átlagban 4-5-6 jegyem volt, az kb. 1 hónapban 1 dolgozat, ha van több tárgyuk és osztályuk, még az is 1 hónapban kb. 7-8 dolgozat javítás nekik. És ők már tudják a választ, így könnyű. Szóval nem minden nap foglalkoznak dolgozat javítással, és pl: amíg a tanáriban lógatják a lábukat, addig is tudnak javítani. Arról nem is beszélve, hogy többször láttam, hogy dolgozat íratás alatt, a tanár leszarta, hogy ki puskázik és ki nem, szépen javítgatta a dolgozatokat, erőszeretettel adnak órai munkát is, amíg a diákok dolgoznak, addig ők javítanak, sőt,volt, hogy velünk javíttatták ki a dolgozatokat, a sajátunkat, meg másokét is, sőt más osztályokét is. Szóval láttam én hatalmas korrupciókat a tanárok részéről már. Ha meg valamelyik gyerek számon kéri, hogy kijavította-e már a dolgozatokat,akkor majd legfeljebb azt feleli hogy NEM, és kész. Ebbe nem fog belehalni. A tananyag meg változik, de keveset. Nyugodj meg, meg 30 éve ugyanazokat a racionális számokat tanítják, a Toldi, a 48'-as szabadságharc, az ember emésztő szervrendszere, valamint Newton I.,és II. törvénye se sokat változott az évek alatt. A tananyag törzse évek, sőt évtizedek óta változatlan.

A késésről meg annyit, hogy az én tanáraim rendszeresen késtek, sőt együtt késtek. Szép kényelmesen blattyogtak a folyosón, nagyokat pletyózva, nem tisztelve ezzel a diákokat. De hát ők az Istenek az épületben. Ahhoz pedig, hogy elcsaljon egy órát, de igen, csakis a tanár kell. Az órán az van amit ő mond. Az óra menetét a tanár szabja meg, a diáknak ebbe nincs beleszólása.


Az meg hogy véded a tanárt, természetesen megteheted, csak én meg azért reagáltam rád, mert én meg azt láttam, hogy a diákokat kritizálod (megérdemlik, el lehet menni másik iskolába, szardarabok). Én meg őket védtem meg.

Mindent meg lehet magyarázni, de a lényeg hogy ha az én gyerekem nem akarna elmenni, egy osztálykirándulásra, és az ofő.-je, ezt műveli vele, akkor én bemennék, és beleverném a földbe. Az én gyerekemmel csak ne szórakozzon senki. Gyanítom, hogy ha a te gyerekeddel történne ilyesmi, te sem védenéd ilyen elszántan a tanárt.

Én azt mondom, hogy ha a tanárnőben lenne gerinc, meg némi önirónia, akkor ezt beleírja a portfóliójába. De kétlem hogy ezt meg merné tenni.

:D

2018. aug. 18. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/63 anonim ***** válasza:
13%
Most már nem akarok vitatkozni, de azt a 11 hetet vezesd le nekem kérlek!
2018. aug. 19. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/63 anonim ***** válasza:
89%

Bocs,10 hét.

Június 2,+Július 4,+ Augusztus 4 =10.

A többi stimmel.

2018. aug. 19. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/63 anonim ***** válasza:
14%
De nem stimmel... (Lehet hogy iskola válogatja/ általános iskoláról beszélsz) idk. Szóval júniusban egész végig bent kell lenniük. Nálunk általános iskolában leltárt készítettek. Középsuliban pedig szóbeli érettségik vannak. Illetve értekezleten. Ide hozzá jön a szakgimik nyári gyakorlata, amire az iskola tart esetleg helyet, de akkor kell hozzá tanár. Július tényleg szabad 4 hét ami 20napot jelent mint szabadság illetve 1 hét augusztusban mert a héten már bent voltak... Nyílván ebben az időszakban nem kell megszakadniuk de attól még meg kell jelenni.
2018. aug. 20. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!