Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek az alábbi,...

Mi a véleményetek az alábbi, egy budapesti középiskolában megtörtént esetről? Szerintetek megalázó-e a tanár viselkedése?

Figyelt kérdés

Gimnázium 3. osztályban az év eleji 2 napos osztálykirándulás alkalmával az osztályból többen, (5-6 fő, 17 évesek) előre jelezték az osztályfőnöknél, hogy nem kívánnak menni az osztálykirándulásra.

Erre meglepetésszerűen az osztályfőnök az egyik osztályfőnöki órát azzal kezdte, hogy behozott egy A4-es papírt lapot, ráírta filctollal, hogy ,,Balázs-show" és kiragasztotta a táblára. Majd nagy fölényes hangnemben kirendelte és a táblához állíttatta azt a néhány diákot akik nem akartak elmenni az osztálykirándulásra, pengellére állítva őket, és az osztály előtt sorban mindegyikőjüket megalázó hangnemben színvallásra kötelezte,hogy ugyan árulják már el, hogyan képzelik, hogy merészelnek nem elmenni az osztálykirándulásra. Sértette a tanárnőt ugyanis, hogy az ő általa szervezett osztálykirándulásra valakiknek ,,derogál" elmenni, miközben még (érvelése szerint) egy kisgyerekes kolléganője is képes velük tartani. Személyes sértésnek vette, és úgy állította be, mint hogyha az osztály többi tagját sértené, hogy az a néhány fő nem akar velük tartani az kirándulásra, illetve hogy az a néhány diák lenézi őt és a osztály többi tagját, ezért ne akarnak elmenni. Nagyjából mind ugyanazt felelték, hogy nem érzik jól magukat az osztályközösségben, illetve volt aki nem felet, volt aki eleve ki se ment a táblához. Ráadásul arra kötelezte őket, hogy orvosi igazolást szerezzenek be. Pedig a két napos kirándulás egyik napja szombatra esett, amivel mindenki úgy rendelkezik ahogy akar, a pénteki napot pedig lehetett volna szülői igazolással igazolni.

Mi a véleményetek erről? Szerintem megalázó és pofátlanság a tanár részéről. Hisz bármi okuk lehetett. pl: más fontos elfoglaltság, rossz szociális helyzet, nincs pénzük az osztálykirándulásra, zűrös családi élet, vagy olyan egészségügyi problémája van a diáknak ami miatt nem tud/nem akar elmenni, vagy bármi más amit nem akarna kiteregetni.



2017. aug. 9. 15:52
1 2 3 4 5 6 7
 31/63 anonim ***** válasza:
89%

Nem azt mondtad, hogy többet nem vitatkozol? :)

Valóban van érettségi, meg leltár is, de ezek nem teljes értékű 8 órás munkák, de ugyanakkor a fizetés teljes értékű.

Érettséginél sincs bent az összes tanár. Én is érettségiztem. Írásbelinél csak felügyelni kell, a szóbeli meg sima feleltetés, nekik ez rutin+ némi adminisztráció. Én nem tudom, hogy mit kell pontosan leltározni,(iskolaszereket, tornaszereket, hogy meg van-e mind?) ez nagyon úgy hangozhat, hogy milyen fontos dolog,de inkább csak egy mondvacsinált rutinfeladat amit hamar le lehet tudni. Nem az egész tanári kar vonul be napi 8 órában leltározni,minden nap. Lehet, hogy egyszer-egyszer bemegy valaki, 1-2 órára, de biztos, hogy elosszák egymás között a feladatokat. Ügyeletnek meg ott van a titkárság, meg a technikaiak.Augusztus utolsó hetében még a következő tanévet elő kell készíteni,pl: órarend, de senkinek ne legyen kétsége, hogy egy csomó mindent már az előző tanév végén elkezdenek. Ráadásul,ma az internet világában, ha máshol nem akár Facebookon is meg tudják beszélni az órarend beosztást.

Az utolsó előtti mondatod kicsit furcsa.:


Július tényleg szabad 4 hét ami 20napot jelent mint szabadság, ..... eddig OK

... illetve 1 hét augusztusban mert a héten már bent voltak.. .... ez már nehezebben értelmezhető.

Tehát szerinted augusztusban csupán 1 hét szabadságuk volna? Kétlem. ...mert a héten már bent voltak...???


Szóval én azt mondom, hogy szerintem koránt sincsenek a tanárok annyira leterhelve, mint ahogy arról szeretnek sápítozni meg tüntetgetni.

Itt a legjobb példa.

El tudom képzelni, ahogy ez a tanárnő is, a lyukasórában a tanáriban a lábát lógatja, nagyokat unatkozik, és azon morfondírozik, hogy hogyan is tolhatna ki azzal a néhány szerencsétlennel. Majd pompás ötlete támad. Meg van! Balázs-show.

Egy tanár ha igazán le van terhelve, örül ha él, és nem még ilyen húzásokra is van energiája.


Úgy hogy tisztelet a kivételnek, mert láttam már rendes tanárokat is persze, de sajnos annál több korrupciót.

Én az ilyen tanároknak kisebb pofát és nagyobb alázatot javaslok. Már ha pedagógusnak érzi magát. Mert mitől pedagógus a pedagógus? (Gyereket nevelő személy) Ettől biztos nem. Egy ilyen disznósághoz nem kell a pedagógus diploma kérem, elég a nyolc általános is, vagy még az se.

2018. aug. 21. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/63 anonim ***** válasza:
96%

“Balazs-show”? Ez komoly?

Amugy meg rohej az egesz, nincs helye a tanarnak az iskolaban, en tuti addig mentem volna az igazgatohoz, amig ki nem rugjak

2019. jan. 3. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/63 anonim válasza:
6%

Fas/om!


Ugye nem hiszed, hogy ezt a sok szart bárki is elolvassa??

2019. aug. 4. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/63 anonim ***** válasza:
14%
Szerintem az osztálykirándulás nem opció, hanem kötelező iskolai program, így ha nem akartak volna elmenni, akkor orvosi igazolást kellett volna hozniuk.
2020. ápr. 4. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/63 anonim ***** válasza:
98%
Undorító, szólni kellett volna az igazgatónak. Ilyen megalázó módot találni erre, simán csinálhatta volna azt hogy suli után megbeszéli velük egy üres teremben.
2020. máj. 10. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/63 anonim ***** válasza:
98%

Miért emeled ki három év elteltével?

Egyébként szemét volt a tanár, az osztálykirándulás nem iskolaidőben van, tehát nem kötelező.

2020. júl. 19. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/63 anonim ***** válasza:
97%

#22: Szerinted milyen egy szardarab diák? Hogyan viselkedik? Elmondjátok neki, hogy mi a rossz a viselkedésében, mit tegyen azért, hogy megbocsátsatok neki? Egy autista nem veszi észre magától, hogy mi az, amit a közösség nem tart elfogadhatónak, el kell mondani neki. Engem is kiközösítettek, többször is, és sosem mondták el, hogy miért, hogy javíthattam volna.

Egy alkalmazott matematikus, programtervező informatikus, aki autista.

2020. aug. 27. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/63 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és a programozók nem havi 800k-val kezdenek, hanem 300k-val, bruttóban.
2020. aug. 27. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/63 anonim ***** válasza:
99%
Egyáltalán nem lehet kötelező program amiért fizetni kell egy állami oktatás keretein belül, ezért is van az, hogy kötelesek elfogadni a szülői igazolást.
2020. nov. 13. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/63 anonim ***** válasza:
100%
A főnöke tuti nem örülne hogy tudná, idióta az alkalmazotzja. Már rég felnyomtam volna.
2021. júl. 3. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!