Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek az alábbi,...

Mi a véleményetek az alábbi, egy budapesti középiskolában megtörtént esetről? Szerintetek megalázó-e a tanár viselkedése?

Figyelt kérdés

Gimnázium 3. osztályban az év eleji 2 napos osztálykirándulás alkalmával az osztályból többen, (5-6 fő, 17 évesek) előre jelezték az osztályfőnöknél, hogy nem kívánnak menni az osztálykirándulásra.

Erre meglepetésszerűen az osztályfőnök az egyik osztályfőnöki órát azzal kezdte, hogy behozott egy A4-es papírt lapot, ráírta filctollal, hogy ,,Balázs-show" és kiragasztotta a táblára. Majd nagy fölényes hangnemben kirendelte és a táblához állíttatta azt a néhány diákot akik nem akartak elmenni az osztálykirándulásra, pengellére állítva őket, és az osztály előtt sorban mindegyikőjüket megalázó hangnemben színvallásra kötelezte,hogy ugyan árulják már el, hogyan képzelik, hogy merészelnek nem elmenni az osztálykirándulásra. Sértette a tanárnőt ugyanis, hogy az ő általa szervezett osztálykirándulásra valakiknek ,,derogál" elmenni, miközben még (érvelése szerint) egy kisgyerekes kolléganője is képes velük tartani. Személyes sértésnek vette, és úgy állította be, mint hogyha az osztály többi tagját sértené, hogy az a néhány fő nem akar velük tartani az kirándulásra, illetve hogy az a néhány diák lenézi őt és a osztály többi tagját, ezért ne akarnak elmenni. Nagyjából mind ugyanazt felelték, hogy nem érzik jól magukat az osztályközösségben, illetve volt aki nem felet, volt aki eleve ki se ment a táblához. Ráadásul arra kötelezte őket, hogy orvosi igazolást szerezzenek be. Pedig a két napos kirándulás egyik napja szombatra esett, amivel mindenki úgy rendelkezik ahogy akar, a pénteki napot pedig lehetett volna szülői igazolással igazolni.

Mi a véleményetek erről? Szerintem megalázó és pofátlanság a tanár részéről. Hisz bármi okuk lehetett. pl: más fontos elfoglaltság, rossz szociális helyzet, nincs pénzük az osztálykirándulásra, zűrös családi élet, vagy olyan egészségügyi problémája van a diáknak ami miatt nem tud/nem akar elmenni, vagy bármi más amit nem akarna kiteregetni.



2017. aug. 9. 15:52
1 2 3 4 5 6 7
 41/63 anonim ***** válasza:
95%
Az ilyen tanárok miatt nem sajnálom a tanári fizetést.
2021. szept. 26. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/63 anonim ***** válasza:
9%
2017es kérdés... és akkor is kamu szaga volt
2021. okt. 8. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/63 anonim ***** válasza:
100%
Bunkó!
2021. nov. 10. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/63 anonim ***** válasza:
14%
Ha 2017 óta ez még mindig annyira megvisel, hogy 40+ komment után, századjára is kiemeld ezt a kérdést, akkor komolyan mondom minden bunkózási szándék nélkül, hogy pszichológushoz kellene fordulnod.
2021. dec. 11. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/63 anonim válasza:
100%

Részvétem az osztályfőnökötök miatt. Nehéz lehetett, egy ilyen hisztérikus természetű egoista nőt elviselni.


*44es

Jó, hogy kiemelte a kérdést, én csak most olvastam először. Vannak dolgok amik nem évülnek el.Én az osztályfőnöküknek javasolnék pszichológust. Súlyos nárcisztikus személyiség.

üdv,

2021. dec. 11. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/63 anonim ***** válasza:
22%
45: 44-es vagyok. Velem majdhogynem havonta jön szembe ez a kérdés. Igen, rengeteg dolog nem évül el, de ezen az elven a korábbi kérdések 70%-át lehetne folyton kiemelgetni. A kiemelés alapvetően arra való, hogy ha az ember nem kap kielégítő választ, kiemelhesse, hogy jobban az emberek figyelmébe kerüljön. A magyar közoktatásból nap mint nap jönnek gyöngyszemek itt is, máshol is, még ennél százszor rosszabbak is sajnos, és nem vitatható, hogy rengeteg a nem normális tanár. Én személy szerint már a felvételinél igen komoly szűrőt alkalmaznék a tanári pályánál, és később is 1-2 évente szigorú ellenőrzéseket végeznék, mert rengeteg a bolond tanár. De ez a kérdés 2017. aug. 9-én lett kiírva. Szerintem az országban sehol nincs iskola, pláne osztálykirándulás még ekkor, tehát elég esélyes, hogy még a 2016 szeptemberében játszódott ez le, miután azzal kezdi, hogy év eleji kirándulás kapcsán robbant ez ki (ha nem unatkozó kamukérdés). Azóta volt számtalan kiemelése, és több, mint 40+ komment, amik közül számos komment értelemszerűen megerősíti abban, hogy ez egy bunkó dolog volt, igen. Azonban, ha 2017 augusztusa (2016 szeptembere?) óta még mindig ez a trauma kísérti, annyira, hogy a kérdést is rendszeresen újra kiemeli, akkor ez azt jelenti, hogy nem tudja feldolgozni, és segítségre van ehhez szüksége. Mint írtam a kommentemben is, mindenféle rosszindulat nélkül javasoltam ezt, és javasolom továbbra is. A saját érdekében javasolom ezt, mert itt azonkívül, hogy pár percre megbotránkoznak az olvasók, semmi sem fog történni vele, itt ettől neki nem lesz jobb a lelkének a 46. komment után, meg a 80. komment után sem lesz jobb neki, meg a 100. után sem. A kérdés szerint gimnázium harmadik osztályában volt ez, tehát már mostanra az egyetem közepén jár/alapszakos főiskolát is elvégzett, vagy rég dolgozik a tisztelt kérdező, tehát már semmiképpen nem jár ebbe a mérgező környezetbe. Mégis, ha még mindig ez a trauma kísérti - és innentől már csak ismételni tudom önmagam - akkor tényleg segítségre van szüksége, mert nem szabad hagyni, hogy egy ilyen tönkretegye az ember lelkét, mentális egészségét, és nem szabad hagyni, hogy az iskolai traumák befolyásolják az ember későbbi mindennapjait, gondolatait.
2021. dec. 12. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/63 anonim ***** válasza:
95%
Hihetetlen.Ez a baj a mai tanárokkal, hogy nem tanítani akarnak, hanem uralkodni, a hatalmukkal visszaélni.
2022. febr. 10. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/63 anonim válasza:
100%
Rendkívül megalázó és igazságtalan is. A tanárnő nagyon tisztességtelenül és pedagógushoz méltatlanul járt el. Felelősségre kell vonni és meg kell büntetni. A tisztelt kolleginának tanulmányoznia kellene a Nemzeti Pedagógus Kar Etikai Kódexét. (Egy pedagógus)
2022. febr. 16. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/63 anonim ***** válasza:
10%
Mi az, megint ki van emelve ez a kérdés?
2022. febr. 16. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/63 anonim ***** válasza:
10%
Igen, aktív kérdezőnk 2017 óta folyamatosan kiemeli, amint lehetséges. Nem véletlen születtek már itt a végefelé olyan kommentek, mint a 44 meg a 46, még ha le is lettek pontozva.
2022. febr. 17. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!