Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szerintetek van értelme...

Szerintetek van értelme közgáz szakra menni?

Figyelt kérdés

Én nemzetközi gazdálkodásra szeretnék majd jelentkezni (esetleg pénzügy számvitel, de az ng szimpatikusabb), de idén is annyian jelentkeztek közgázra (mondjuk inkább a gazdálkodás és menedzsment, kereskedelem és marketing a legnépszerűbb), hogy picit elbizonytalanodtam...Tudom, hogy ez nem azt jelenti, hogy mindannyian el is végzik, lehetséges, hogy valaki meggondolja magát és be sem iratkozik vagy később "kihullik" az egyetemről, de azért ez tényleg durva, hogy pl. a "gazdmen"-t több mint 8000-en jelölték meg és ebből 2727 jelentkezőt fel is vettek. Ráadásul ez most tényleg ilyen "divat" lett, annak ellenére is, hogy megemelték a ponthatárt. Több ismerősöm is van, akiről el sem tudtam volna képzelni, hogy közgázra szeretne jelentkezni, sokan közülük gimiben is végig kettesek voltak matekból... Szóval ezek most elég népszerű szakok, tehát gondolom mindenképpen kell valami plusz, hogy az ember valóban tudjon érvényesülni a munkaerőpiacon.

Ha valaki még utána is hajlandó képezni magát (akár külföldön is), rugalmas, ambiciózus és tényleg nem csak arról van szó, hogy akar egy diplomát, amivel majd úgy "ellébecol", akkor azért lehet jó állásokat találni (Magyarországon, állami szférában vagy akár külföldi cégeknél)? Mesterképzéssel, nyelvtudással, erasmussal, EVS önkéntes tapasztalattal?


2017. aug. 21. 13:44
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!