Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Logisztikai mérnök vagy...

Logisztikai mérnök vagy építőmérnök?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretem a matekot és a fizikát, és mindkét szak érdekelne, de nem tudok dönteni melyik érné meg jobban. Elsősorban a győri Széchenyi Egyetem érdekelne. Nagyon szívesen fogadom olyanok válaszát akik ezen szakok valamelyikére járnak vagy jártak. Köszönöm!
2017. szept. 24. 15:39
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha a fizetési kilátások alapján választassz akkor egyértelműen a logisztikus. Én a helyedben a képzés 2. Felében folyamatosan pályáznék az Audiba gyakornoki melóra.
2017. szept. 25. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Nem feltétlenül a fizetés alapján szeretnék választani, mert tényleg nagyon érdekel mindkét szak, de lássuk be, azért jó lenne munkát kapni. És azért a magyar építőipar hát eléggé pang sajnos...de ettől függetlenül lehet mégis inkább az építő felé húzna a szívem. Annyira bizonytalan vagyok.
2017. szept. 25. 07:30
 3/5 anonim ***** válasza:
78%
Attól, hogy pang még munkát találsz. Azt szerintem talál simán az ember ha talpraesett és ügyes. Inkább azzal van a gond, hogy normális mérnöki fizetésért itthon az építőiparban heti 6 nap mész 10-12 órákat.
2017. szept. 25. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Te a szakmában dolgozol? :) Ha igen, megkérhetlek, hogy mesélj róla egy kicsit? Hogy érzed magad, milyenek a körülmények(már amilyen egy építkezés lehet :D ) Igazából minden érdekelne. Köszönöm a segítséget!
2017. szept. 26. 07:38
 5/5 anonim ***** válasza:

Egyik legelbaxottabb iparág itthon szerintem. Ahhoz,hogy egy építész/építős megközelítse(még teljesen így sem lehet) mondjuk egy gépész vagy villamosmérnök fizuját ahhoz neki heti 6 nap kell mennie 10-12 órában. Plusz ugye az utazás az építési helyszínekre.

Elég sok haverom, ismerősöm információi alapján sajnos ez a helyzet és továbbá én is így látom. Órabérbe meg átszámolva megint csak kevés.


Ha tervezés felé vagy esetleg az állami szféra felé mentem volna akkor meg még rosszabb lenne. Rajzolgathatnék 140-ért.


Ezeken kívül megemlíteném a szuper munkaerőt (sajnos a normális szakik nem lettek régen megbecsülve szóval nagyrészük lelépett) és még rengeteg más dolgot.

Ha van egy kis eszed akkor minél messzebbre elkerülöd ezt az iparágat. Pláne Győrben ahol vannak sokkal jobb lehetőségek is.

2018. jan. 28. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!