Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Orvosként egy kórházban vagy...

Orvosként egy kórházban vagy gépészmérnökként egy multinál?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


18 éves, jelenleg 11. osztályos lány vagyok. Tavaly volt fakultációválasztás és én a matek és fizika mellett döntöttem akkor (hozzátenném, alapból matekos az osztály).

Egészen idáig biztos voltam benne, hogy én valamilyen mérnöki pályára szeretnék majd továbblépni, ezért nem is foglalkoztam sem a kémiával, sem pedig a biológiával különösképpen.

Idén jött a bizonytalanság, nehéz a fizika, nehéz a matek. Persze, minden nehéz. De nem lehet, hogy azért látom így, mert rosszul döntöttem, hogy így akarja jelezni az univerzum, hogy állj, hozd helyre!?

Nagy kérdőjelek jelentek most meg bennem. Pont tavaly év végén gondolkodtam le a dolgon, hogy mennyire hülye vagyok, hogy nek foglalkoztam a kémiával és a biosszal. Lehet, hogy akkor másképp döntők. De úgy gondolom, még mindig nincs késő és lehet még változtatni időközben még van lehetőségem felkészülni mind a kémia és mind a biosz emeltre.

Csak nem tudom, hogy valóban mit is szeretnék. Nem azt akarom, hogy most ti mondjátok meg, hogy mi legyen, hanem hogy valamilyen úton módon kérlek vezessetek rá, vagy segítsetek nekem megtudni. Annyit biztosan tudok, hogy egyik faktomat sem fogom otthagyni, ez már biztos.

Köszönöm a tanácsokat!



2017. okt. 30. 14:33
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
Én most végztem gépészmérnökként. Nem volt egy nagy falat elvégezni számomra és kicsit ki is ábrándultam a dologból. Alapnak persze jó, de mindenképp egy gazdasági msc-t fogok csinálni. Azt sem árt szem előtt tartani, hogy mivel pár éve világgá kürtölték, hogy mérnök hiányszakma, így egyre népszerűbb szak lett. Állás az tényleg rengeteg van, de azért jól fizetőt nem könnyű találni.
2017. nov. 10. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!