Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetem vagy Au Pair az...

Egyetem vagy Au Pair az USA-ban? (többi lent)

Figyelt kérdés
Most vagyok 11-es, és egészen hetedikes-nyolcadikos korom óta nagyon szeretnél külföldön tanulni, ám erre nem igazán van anyagi hátterünk. Egy ideje egyre többet gondolkozom azon, hogy a gimnázium után minimum egy évet halasztok, s kimennék Au pair-nek az USA-ba. A családomban hallani sem akarnak róla, de én egyszerűen nem tudom, hogy mit szeretnék kezdeni az életemmel, s nem szeretnék valami olyat tanulni 4-5 évig, amiben soha az életben nem fogok majd elhelyezkedni. A szüleim azt mondják, hogy ez cselédmunka - ami nem teljes mértékben hazugság -, de ami őket leginkább aggasztja az az, hogyha kihagyok 1-2 évet, akkor utána már nem fogok tudni egyetemre járni, mert teljesen kiesek mindenből, elveszik a tudás stb. Nem gondolnám, hogy au pair-kedésből meg lehetne gazdagodni, viszont szeretnék világot látni, önállóbb lenni és legfőképpen kitalálni azt, hogy mit szeretnék csinálni az életemmel. Esetleg valakinek hasonló helyzetbeli tapasztalatok? Mit csináljak?

2017. nov. 29. 17:17
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
Mivel úgyse fogsz kijutni babysitterként az USA-ba, így mindegy is a szüleid véleménye.
2017. nov. 29. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Hát, te egészen biztosan tudod, hogy hova lehet kijutni :)
2017. nov. 29. 17:26
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Az USA-ba picit valóban nehezebb, vannak au pair programok is, de azért fizetni kell és szerintem nem éri meg mert nem kapsz érte annyi pénzt, mint amennyit ráköltesz. Egyedül pedig picit komplikáltabb. Ha nem csak az USA érdekel, hanem európai vagy közel-keleti országok is érdekelnek, akkor ajánlom, hogy nézz utána az Európai Önkéntes Szolgálatnak. 2-12 hónap külföldi önkéntes munka (leginkább gyerekekkel, de vannak programok idősekkel, menekültekkel vagy környezetvédelemmel kapcsolatos stb.), amiért kapsz szállást, biztosítást, zsebpénzt, biztosítják a nyelvtanulásodat, a helyi utazásodat és rengeteg új embert ismerhetsz meg, több területen is kipróbálhatod magad, tapasztalatot szerezhetsz. Neked egyedül a ki és hazautazásodat kell fizetned, valamint az étkezésedet, higiéniádat és persze a szórakozást. Szerintem nagyon jó, én is szeretnék majd részt venni egy ilyen programban.

Az hülyeség, hogy rögtön gimi után kell egyetemre menni, különben már soha többet nem fogsz tanulni. Én is úgy voltam vele mint te, hogy fogalmam sem volt mi érdekel, mit szeretnék tanulni és később dolgozni. Találomra bejelöltem egy szakot mert “muszáj”, felvettek, de nem mentem el a beiratkozásra. Ugyanúgy mindenkitől megkaptam, hogy hülye vagyok, sosem lesz belőlem semmi, szégyen stb...de ez volt életem legjobb döntése. Időközben rájöttem, hogy mi érdekel, miben vagyok jó, én is voltam külföldön stb. és most egyetemen tanulok, azt amit szeretnék. Aki egyetemre akar menni az fog is, aki pedig nem vagy csak “muszájból” az pedig nem fog vagy elkezdi esetleg el is végzi, de feleslegesen. Szóval nagyon nem ezen múlik... Ha egy vagy két évvel később mész egyetemre, akkor sincsen veszve semmi és ugyanúgy fiatal vagy, rengeteg lehetőséged lesz. Egyébként egyetem alatt is lesz lehetőséged kimenni külföldre pl. Erasmus vagy Campleaders, de van rengeteg államközi ösztöndíj is részképzésre, teljes képzésre, nyelvtanulásra vagy kutató munkára is.

2017. nov. 29. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Kezdj el egy egyetemet külföldön, az EU-n belül vannak ingyenes lehetőségek. Ha az elsőre választott szak nem tetszik, ne félj váltani. Így a világlátás is meglesz, meg a tájékozódás, önismeret, tanulás is és a szülők is megnyugszanak.
2017. nov. 30. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Igen, én is ebben gondolkozom már jó pár éve, de hiába ingyenes a felsőoktatás, a megélhetésért fizetni kell, és ahogyan itt olvasgattam, 200.000 alatt alig ha kijön havonta a lakbér plusz kaja - annak ellenére, hogy közben dolgozhatsz is
2017. dec. 1. 18:48
 6/6 anonim válasza:
100%

Szia,

nővérem volt au pair, dolgozott is, majd úgy ment vissza egyetemet kezdeni. Így attól nemhiszem, hogy félni kéne, hogy kiesel bármiből is. Max világot látsz és megismered magad jobban.

Én pedig most döntöttem au pair-kedés mellett, úgyhiszem így jobban tudok majd nyelvet tanulni mint a négy fal közt.

Én is majdnem ügynökséggel csináltam, de gondoltam megpróbálok magamnak találni és sikerült. Ha gondolod küldhetek egy oldalt, ahol én is találtam magamnak családot.

USA-ba mondjuk nemtudom mennyire keresnek, és szerintem biztosabb, ha az EU-ban maradsz, angliába például nagyon sokan keresnek.

Ha pedig találsz egy jó családot akkor nem teljesen "cselédmunka". :)

Bárhogy is döntesz sok sikert neked. :)

2017. dec. 7. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!