Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Nem erdekel a tanulas. Mivel...

Nem erdekel a tanulas. Mivel tudnek motivaciot szerezni?

Figyelt kérdés

Ujabban semmi nem vesz ra, hogy leuljek tanulni. Miert van ez? Mi a megoldas?

17l


2017. dec. 15. 18:18
 1/4 anonim ***** válasza:
42%

Sajnos a magyar oktatás (mondjuk ki őszintén) sz.r. Kiöl belőled mindent és alapjában ássa el, teszi tönkre generációk jövőjét. Ezért nagyon fontos, hogy fiatalon minél előbb észbe kapjon az ember és az iskola hiányosságait saját maga pótolja autodidakta módon.


Azért utálsz tanulni, ahogy írtam is, mert az iskola alsó tagozattól kezdve úgy épül fel, hogy megutáltatja veled a tanulást. Kiöli belőled a természetes érdeklődést a világ iránt ami pedig gyerekként mindenkiben ott van. Enélkül az érdeklődés nélkül pedig minden új információra, amit elsajátíthatsz, megtanulhatsz nyűgként fogsz tekinteni. Ezt pedig megfejeli az, hogy az iskolában kötelezően kérik vissza ezeket a tanulnivalókat, méghozzá embertelenül száraz formában. Az sem segít, hogy a tanárok egy része inkompetens, akik esetleg tanítani akarnának azoknak meg van kötve a kezük. Illetve az iskolák lassan mindenre jók lesznek csak oktatásra nem, mert vagy olyan állapotban vannak hogy összeomlanak vagy pedig, ha valamilyen csoda folytán tartják magukat, az alap eszközök hiányoznak az oktatáshoz.


Visszakanyarodva a lényeghez. Ez ellen egy valamit tehetsz méghozzá azt, hogy felkelted az érdeklődésed az új dolgok iránt. Te esetedben a megtanulandó tantárgyak jelenti ezt.

Illetve a korodból ítélve lassan pályaválasztás elé kerülsz, találj egy olyan területet ami érdekel. Mi szeretnél lenni?

Persze sokan nem tudják és zsigerből rávágják, hogy őket semmi sem érdekli. Akkor közelítsd meg másfelől a kérdést, mi az amivel semmiféle képen nem szeretnél foglalkozni? Ez is egyfajta szűrő lehet.


A googleben rákeresve tényleges tanácsokat is találsz amivel nekilendülhetsz a tanulásnak keress rá pl. erre "érdeklődés felkeltése tanulás iránt". Találsz oldalakat amik ezekkel foglalkoznak.

2017. dec. 15. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Az is nagyon fontos, hogy tudd, miért tanulsz, legyen valami motiváció, ami előre visz. Pl. most én is gyűlölök leülni tanulni, pedig mindig is szerettem, csak a végzős évemre rájöttem, hogy alig fog kelleni valami abból, amit az iskolában megtanítanak. Tudd, hogy milyen irányba szeretnék továbbmenni és azokat a tantárgyakat tanuld teljes gőzzel, amik fontosak. Mióta tudom, hogy hova jelentkezek majd februárban, nem azt mondom, hogy öröm a tanulás, de látom a célt, amit szeretnék megvalósítani, így könnyebb átvergődni magam a rossz dolgokon.
2017. dec. 16. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
szeretnél*
2017. dec. 16. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Mindegy,hogy milyen oktatásban vesz részt az ember,ha önmagától nem érdeklődik és nincs motivációja nem fog nagy lelkesedéssel tanulni.

Ha valaki azt mondogatja magának,hogy őt ez biztos nem fogja érdekelni vagy neki ez úgysem fog menni,akkor tényleg nem fog változni semmi sem.Szóval a pozitív hozzáállás nélkülözhetetlen.


Tűzz ki magad élé egy célt.Például,hogy jó érettségid legyen stb.

Vannak olyan tantárgyak,amiket magolni kell,igen ezekben nehéz meglátni a szépséget.De a legtöbb tankönyvben minden leckénél vannak érdekességek,amik a tananyaghoz kötödnek,de nem kell őket megtanulni,esetleg olvasgasd ezeket,lehet hogy meghozzák a kedvedet.


Szerintem a gond az,hogy az iskola nem tudja tudatosítani a legtöbb gyerekben,hogy miért fontos a tudás és hogy a tanulással mit tudnak elérni a jövőben.Ezért ez az egész egy kényszer lett.

2017. dec. 26. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!