Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetemisták! Ti is éreztetek...

Egyetemisták! Ti is éreztetek már így?

Figyelt kérdés

Nyelvszakra járok , most vagyok másodéves. Mikor ide jelentkeztem tudtam hogy ide jönnék legszívesebben.

Még tavaly is elég jó volt , tetszett , elégedett voltam.

Idén lett nehezebb maga az anyag is , meg több a tantárgy , idén kellett felvenni minort/specializációt is.

Ahogy lehet , igyekszek megcsinálni mindent legjobb tudásom szerint , de kicsit én is túlvállaltam magam illetve a tanszéken se úgy rendezik a dolgokat ahogy kellene. Például nem jól osztják be a számonkérést meg ilyesmi.A lényeg: most egyértelműen azt érzem , hogy már nem is érdekel ez a szak , csak muszájból csinálom. Pedig amúgy érdekes lenne , csak ez a sok állandó munka elvette tőle a kedvem. Szorgalmi időszakban sem nagyon volt időm pihenésre , de most sincs mert minden hétre van valami , vagy vizsga , vagy zh vagy közbe beadandót írni.Hiányolok egy kis időt magamra és úgy érzem már nem is azért tanulok mert érdekel. Van 1-2 olyan tantárgy ami érdekel , azokkal szerintem foglalkoznék szívesen később is, de más is van ami meg nem érdekel vagy ha érdekelne is, a tanár elvette az érdeklődésemet.Rossz érzés ez hogy muszájból tanulok és nem azért , mert érdekel..így még annyival nehezebb. Éreztetek már így? Mindenki azt mondja a másodév a legnehezebb. Ha ezen túljutok , lehet több lesz a motivációm?


2017. dec. 30. 08:59
1 2
 11/11 A kérdező kommentje:

Nem is számítottam rá , hogy ilyen sok választ kapok! Köszönöm mindenkinek! :)


Igazából most alapszakos vagyok és fordító mesterszakra szeretnék (úgy néz ki..) menni és oda azért a legjobb szerintem egy nyelvszak. Elvileg elég a nyelvvizsga is hozzá , de mégis intenzívebb egy nyelvszak mintha csak úgy odamennék szerintem. És hát itt tanulok már eleve fordítani , ami szerintem előny azzal szemben mintha nem nyelvszakra járnék. (tanultam általános fordítást is , meg különféle szaknyelveket)

Egyébként sok érdekes dolgot tanulok , csak mégsem egyszerű mindig megtartani a motivációm , egyrészt amiatt ha például egy nyelvészet órát nem adnak elő elég érdekesen. Másrészt meg a sok stressz meg ami az egésszel jár , szintén nem könnyíti meg a dolgomat.


Őszintén szólva otthagyni nem szeretném , inkább valahogy szeretnék motivált maradni...és kihozni magamból amit lehet.

Lennének más dolgok is , amik érdekelnek de azokkal még kevésbé tudnék elhelyezkedni mint egy nyelvszakkal.

Szóval valami más legfeljebb másoddiplomának jöhetne szóba.

2017. dec. 30. 22:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!