Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Van értelme így proginfóra menni?

Van értelme így proginfóra menni?

Figyelt kérdés

Nem szeretem a szakmámat, elegem van belőle és abból, hogy egy csomó évet erre toltam el. Erre a szarra. Gimiben végig ez iránt érdeklődtem, erre készültem, így is jöttem egyetemre, ebből adódóan semmi közöm nincs az informatikához jelenleg, 24 évesen.


Viszont matekból jó voltam mindig is és nagyon szerettem számokkal foglalkozni, vagy gépen dolgozni. Néztem pár progos videót is és nagyon megtetszett, főleg, mikor próbáltam gyakorolgatni, viszont ez a tudás jelenleg erősen nulla. Fogalmam sincs a rövidítésekről és a megnevezésekről, mikor infós ismerőseim vitatkoznak egy gép összerakásával, bővítésével kapcsolatban, fogalmam sincs, mit hogyan kell csinálni ilyen szempontból, nekem egyáltalán nem volt evidencia pl. a pingelés sem, azt sem tudtam, mi a különbség az ssd meg a hdd között még két hete, pedig ahogy utánanéztem, az elég alap és elég röhej, hogy nem tudom... Szóval alapvetően nullán vagyok, ha nem mínusz egyen, de tudom magamról, hogy mindent meg tudok tanulni és mindenre rá tud állni az agyam, ráadásul újabban az összes szabadidőm azzal töltöm, hogy programozni tanulok vidik alapján... Viszont nem szeretném, ha ennek nem lenne nyoma papíron és szükségem lenne egy rendszerre, egy keretre, ahol folyamatosan hajtanak a tanárok, nyomasztanak a számonkérésekkel és tétje van az egésznek, ezért akarok egyetemre menni. A jelenlegi szakmám bizonyos területén is hasznát tudnám talán venni a tudásnak mellesleg.


Szóval az a kérdésem, hogy így megéri oda menni? Nem néznek le azért, mert ennyire kezdő és amatőr vagyok és tényleg fogalmam sincs az alap fogalmakhoz sem? Érettségire is most jelentkeznék infóból, matek emeltem már van, az lenne a másik felvételi tárgyam.


2018. jan. 17. 02:26
 1/1 anonim ***** válasza:
Az ne tartson vissza, hogy az informatikai alapműveltséged hiányos, mivel az ilyet a legkönnyebb pótolni, meg hát nem műszaki informatikus akarsz lenni, hanem programtervező. Menjél el szépen, ha lehet, nappalira.
2018. jan. 17. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!