Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mi a teendőm ha abba szeretném...

Mi a teendőm ha abba szeretném hagyni a régi egyetemet?

Figyelt kérdés
4 félévig jártam egy egyetemen egy szakra állami ösztöndíjjal, majd rájöttem, hogy egyáltalán nem érdekel a dolog. Idén szeptemberben elkezdtem egy másik egyetemen egy másik szakot önköltséges státuszban, addig a másik egyetemen azt a félévet passziváltattam. Most ismét passziváltattam a félévet a régi egyetemen, de ha jól tudom, csak 2 félévet lehet passziváltatni, úgyhogy utána mi a teendőm? Neptunban el lehet valahogy intézni a kiiratkozást vagy mindenképp személyesen kell? Illetve melyik féléveket kell ilyenkor kifizetnem és milyen határidővel? Számít e az, hogy most járok önköltségesre vagy az ilyenkor egyáltalán nem számít?

2018. febr. 1. 12:59
 1/1 anonim ***** válasza:

Már rég ki kellett volna iratkoznod a régi egyetemről. Az egyetemtől függ hogyan működik a kiiratkozás, ebben a TO tud segíteni neked. Vagy neked kell kitöltened kézzel egy papírt amit beadsz nekik vagy Neptunon keresztül elektronikusan.


A visszafizetést illetően a jogszabály úgy szól, hogy ha otthagysz egy egyetemet, de utána 1 éven belül ismét hallgatói jogviszonyt kezdesz (felsőoktatási intézményben), akkor nem kell visszafizetned semmit, mert az szakváltásnak minősül. Hogy olyankor mi van, ha valaki "elfelejt" kiiratkozni a régi egyetemről, azt nem tudom, de én arra tippelek, hogy nem kell visszafizetned így sem az ösztöndíj felét, hiszen van hallgatói jogviszonyod.

2018. febr. 1. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!