Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Vizsgaidőszak utáni depresszió...

Vizsgaidőszak utáni depresszió. Hogy vészeljem át?

Figyelt kérdés

Mondhatni a végen ért véget számomra a vizsgaidőszak...előtte legtöbbször azzal töltöttem az időt hogy tanultam, heti 1 szer vagy 2szer a barátommal találkoztam és néha megnéztem egy filmet,este mikor nem bírtam tanulni.

Most vége a vizsgaidőszaknak de borzalmas hogy nem tudom kitölteni az ölembe hulló rakás időt semmivel. Engem kifejezetten a szellemi tevékenységek érdekelnek, pl. olvasás meg versírás..ilyesmi de mivel idáig tele voltam tanulással ezért már az ilyen szellemi dolgokhoz nincs kedvem. A film még nagyjából lekötne de nem ha egész nap filmezek azt is megunom majd.A barátommal esetleg tudok találkozni de csak heti egyszer vagy kétszer mert neki még mindig van dolga illetve nem is egy városban vagyunk mert én közben hazajöttem.Barátnőmmel nem tudok találkozni sajnos mikor rákérdeztem mondta hogy van még 2 vizsgája, csoporttársam akivel jóban vagyok messze lakik tőlem.Ráadásul egy kis városban lakom ahol nem sok mindent lehet csinálni.

Már nem tudom mit csináljak.

Ez az 1-2 hét ami maradt új félévig arra nem elég hogy elmenjek dolgozni..


2018. febr. 2. 12:20
 1/10 A kérdező kommentje:

Az a baj hogy hozzászoktam hogy csak az állandó gürizés tölti ki szinte az időm...ezért nem volt időm másra.

Viszont mivel szellemileg kinyúltam már és unalmas minden ehhez hasonló dolog..ezért ilyesmihez nincs kedvem, már elment tőle a hangulatom.

2018. febr. 2. 12:22
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Alkalmi diákmunka van, és arra mehetnél ebben az 1-2 hétben ha szeretnél.


De megértelek. Nekem is ez van/volt. Szörnyű, hogy vége a vizsgaidőszaknak és nincs mit csinálnia az embernek. Vagy csak én vagyok szerencsétlen.

Én próbáltam minél több programot szervezni a barátaimmal és elkezdtem edzeni. De még így is szenvedés ez az időszak. Kitartás

2018. febr. 2. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Irigyellek :(


Nekem szinte nincs is kivel programot szervezni.Legfeljebb a barátommal de sajnos vele sem egyszerű, mert nem egy helyen lakunk és ő meg dolgozik is.

Barátnőm,csoporttársam sajnos nem opció.


Arra gondoltam, hogy elkezdem valahogy írni a szakdolgozatomat, bár az még éppen ráér mert nem idén vagyok végzős, de nem sok minden van sajnos ami ezen kívül le tudna kötni.


Még így is, hiába foglalkozok ezzel mondjuk fél napot minden nap meg hiába nézek este egy filmet...még így sem tudom kitölteni a napom...meg biztos ez is unalmas egy idő után.

2018. febr. 2. 12:35
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Úgy képzeld el, hogy nekem 19-én volt az utolsó vizsgám, azóta én sem tudok mit kezdeni magammal. Munkára jelentkeztem, fel is vettek, de majd csak hónap közepén kezdek, barátom dolgozik, barátnőim szintén(vagy most vidéken vannak a következő szemeszterig). Borzalmas ez az egész napos semmittevés, szoktam edzeni, de az csak 1-2 óra a napból és én sem városban élek, hogy mehessek jobbra-balra. Szóval megértelek...de már csak 1-2 hét :)
2018. febr. 2. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy sorozatok nem játszanak? Hátha rákapsz valamelyikre és az majdnem egy teljes nap mire végignézed.
2018. febr. 2. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Régebben sok sorozatot néztem, de egy ideje nem találtam olyat ami megfogott volna. Amik a tv-ben mennek általában vagy nem érdekelnek vagy lehet lenne ami érdekel csak még nem találtam.


Másfajta sorozatok nem is tudom mi érdekelne.


Most hogy mondod, van valami brit sorozat amit néztem korábban, valami vígjáték-jellegű volt, azt megpróbálom megkeresni :)


Esetleg ha van más tipp, írhattok :)

2018. febr. 2. 16:09
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképp mozdulj ki otthonról, hátha kitisztul a fejed és kedvet kapsz az olvasáshoz. Mármint az olyan olvasáshoz, amit főként szórakozásból/kikapcsolódásból csinálsz. Pl. én végzős vagyok, már elkezdtem készülni az érettségire, és nagyon szeretek olvasni. Csak nekem sem megy mindig, mert már én is annyit olvasok a tanulás miatt, hogy nincs kedvem. Ilyenkor mindig megcsinálom azt, amit kell, sétálok egy keveset, zenét hallgatok és ha találok egy jó regényt, könnyebb ráhangolódni és akkor jól telik az idő.


Tudom, ez más kategória, nekem mindig van mit tanulni, amíg le nem érettségizek, de mivel sok lyukas órám van, (leadtam a két nyelvet) átérzem, hogy több a szabadidőm.

2018. febr. 2. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm ezt a választ is! :) Hasznos volt :)


Igazából nekem már fejben az is megvan, hogy kb. miket szeretnék olvasni. Csak rávenni nem sikerült még magam....

2018. febr. 2. 17:12
 9/10 anonim ***** válasza:
73%

7-es vagyok


Ismerős érzés, de ha úgy érzed, hogy pihenni szeretnél (márpedig engem csak az olvasás tud kikapcsolni), akkor csak kezdd el, ha tetszeni fog a sztori, úgysem tudod majd letenni a könyvet. :)

2018. febr. 2. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
88%

Nem igazán értem, hogy lehet unatkozni. Én mindig feltalálom magam, vizsgaidőszak után is, hiszen mindig akad valami teendő. Pl. vizsgaidőszak után tipikusan rendezni kell a jegyzeteket, feliratozom őket, mappába gyüjtöm.


A sok elméleti tanulás után ilyen apróbb fizikai tevékenységek nagyon jól segítenek a kikapcsolódásban és a pihenésben egyaránt.


Van mikor beülök a könyvtárba, és régebbi könyveket olvasgatok pl.


Aztán meg mindig akad valami otthoni munka is, sokszor barkácsolok ezt-azt, vagy javítani kell valamit, esetleg szakadt ruhát varrni, foltozni, stb. de olyan még nem volt, hogy ne találjam fel magam. Ha jön a hétvége, akkor meg lehet főzögetni valamit.


Szerintem biztosan tudnál találni olyant, amivel lekötheted magad. Elég sokszor csak körülnézni a szobában, lakásban, el nem hiszem, hogy ne akadna valami.

Persze lehet, hogy attól is függ ez, ki hogy gondolkodik.


A fentiekben csak néhány példát említettem, hogy mivel lehetne foglalkozni. De ezen túl még számos lehetőség adott. Lehet pl. rejtvényt fejteni, kézimunkázni, és még hosszasan lehetne sorolni.


Ha pedig filmet nézel, vígjátékokat és kabarékat is kereshetsz. Nekem pl. a Rejtő-féle bohózatok nagy kedvenceim.


Aztán meg nem is feltétlen kell, hogy mai filmet tekintsen meg az ember. Talán meglepő, de egy 30-as, 40-es években készült fekete-fehér film is meg tudja hozni a kedvet a nézőben. A youtube-on pl. elég sok ilyen film érhető el, lenyűgöző, hogy régi magyar színészek milyen jól játszanak.

2018. febr. 2. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!