Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit lehet ilyen hangulattal...

Mit lehet ilyen hangulattal tenni?

Figyelt kérdés

Azt vettem észre magamon, hogy sokkal érzékenyebb vagyok mint az átlagember. Gyerekkoromban nagyon könnyen elsírtam magam, hogy ha nem sikerült valami. Ezek a dolgok már szerencsére elmúltak, de végülis ugyanezek az érzések jelen vannak, csak máshogy.

Egyetemre járok, egy nehéz szakra. Azt vettem észre, hogy ha valami nem sikerül, az annyira el tud keseríteni, hogy egyszerűen képtelen vagyok másra koncentrálni. Egy vizsgaidőszak kész elmebaj nekem, és a körülöttem lévők is látják, érzik, hogy nem vagyok "normális" olyankor.

De ez csak az egyik baj. Bármilyen dologra ami az életemben jelentkezik, érzelmileg rendkívül rosszul reagálok. Próbálom ezt a külvilág felé kevésbé közvetíteni, de ami bennem lezajlik egy-két esemény, vagy bármilyen történés után, az nagyon rossz.

Ha történik valami negatív körülöttem (nem is feltétlen velem), az szinte depresszió közeli állapotba tud sodorni és nincs napokig egy pozitív gondolatom. Ha valami sikerül, legyen az egy aránylag jelentéktelen dolog, akkor annak annyira tudok örülni, hogy majd kibújok a bőrömből. Ha rosszat cselekszem annyira bánt a bűntudat, hogy nagyon tudom utálni magam. Szerencsére még tettlegességig nem fajult ez a dolog, de volt már, hogy nagyon közel álltam hozzá.

Van olyan, hogy nagyon ideges vagyok, és úgy érzem "bárkit meg tudnék ölni". Az a vezetésemen figyelhető meg. Ilyenkor jobb nem mellettem lenni az autóban.


Olyan az egész érzelmi világom mint ha egy skála két végén ugrálnék csak és nem lenne középút. Vagy ha rajzolnánk egy kört, amit felosztunk több cikkre, mindegyik egy más típusú érzelmet jelöl, és a kör szélén a legintenzívebb, akkor én ennek a körnek a kerületén élek csak.

És nagyon hullámzó, hogy éppen milyen típusú ez az érzés.

Néha úgy érzem megöl a stressz, néha meg nagyon nyugodt vagyok.


Nagyon nehéz így bármit is végigcsinálni, mert bármi ki tud zökkenteni egy jó állapotból, és akkor nincs az a vizsga amire én tudnék normálisan készülni, vagy nincs az a mondat amire normálisan tudnék reagálni.


Jár valaki hasonló cipőben? Létezik megnevesítve ilyen jellegű pszichés baj? Nagyon jó lenne, ha valahogy egyensúlyba tudnám hozni a saját érzelmi világomat és a kedvemet, magam miatt és a körülöttem élők miatt is. Nem tudom ez mennyire jelentős probléma, és hogy érdemes lenne-e ezzel elmenni egy szakemberhez, vagy felesleges?

Esetleg bármilyen más megoldás?


Köszönöm a válaszokat.

F/22



2015. okt. 19. 23:38
 1/3 A kérdező kommentje:

Elég nagy katyvasz lett, de leegyszerűsítve annyi, hogy nagyon kihat a hangulatingadozásom a teljesítményemre az élet minden területén, és ez aggaszt.


Most viszont azért tudom megfogalmazni a problémáim, mert fáradt vagyok, és ilyenkor talán kicsit könnyebb.

2015. okt. 19. 23:41
 2/3 anonim ***** válasza:

Ez könnyen lehet bipoláris zavar,azaz mániás depresszió!

Szerintem járj utána!

F40+

2015. okt. 19. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szia!

Én is teljesen ilyen véglet emberke vagyok... A legkisebb problémára majdhogy összeomlik, és a legkisebb örömtől meg eufóriám van... Én is sokat tudok depiskedni (jelen pillanatban is), de én már rájöttem, hogyha fejeben képes vagy koncentrálni adott helyzetekben, és erős maradni akkor minden okés lesz! Tudom, ez nehéz, de hidd el muszáj. Nekem manapság már beválik, mondjuk ilyenkor meg eléggé erőszakos, dühös leszek "mert nem úgy mennek a dolgok ahogy azt én szeretném" de egyben nekem ez ad egyfajta törtető érzést is, amit szeretek... Bocsi, elég bénán megy a fogalmazás így este, már leszívták az agyam, de remélem azért segítettem valamit (?!) :-)


17/L

2015. okt. 20. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!