Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek az egyetemis...

Mi a véleményetek az egyetemistákról? Szerintetek is egy része nagyképű?

Figyelt kérdés
2018. febr. 4. 14:09
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
49%

Szeretném látni azt a reprezentatív statisztikát, ami alapján egyesek kijelentik, hogy a legtöbb egyetemista ilyen vagy olyan. Az egyetem nem egyenlő az olyan 3 éves büfészakokkal, amelyet bizonyos emberek 10 év melegedés után végeznek el. Az ilyeneket én sem tartom semmire. Sőt, azokat sem tudom egyetemistának, vagy diplomásnak hívni, akiknek gondot okoz a diploma átvételéhez előírt középfokú nyelvvizsga (sőt, ez vhol mindösszesen egy alapfokú). A világ viccének tartom, hogy nyelvvizsgaként elfogadják az eszperantó nyelvet, vagy a lovárit. Aki úgy dönt, hogy egyetemre szeretne menni, ami annak idején mindig is az értelmiségi képzések része volt (sajnos ma már eléggé elinflálódott a jelentése), annak ne okozzék már gondot középfokon el mekegni makogni legalább egy angol nyelven. Speciel el sem tudom képzelni, hogy miféle diploma az, aminek a szakdolgozatáért nem kellett külföldi cikkeket olvasni, ha kutat az ember, ha nem, hiszen nyilván nem olvasott egyet se, ha nem tud egy nyelvvizsgát letenni.

Igen, nekem is van olyan ismerősöm, aki diplomás embernek mondja magát és nettó 10 év alatt szerezte meg a 3 éves alapképzést olyan szakból, ami amúgy sem a legkeresettebb. És az az igazság, hogy az ilyen kérdések láttán, már nem is rátok haragszom, akik ilyen szinten általánosítotok, hanem az ilyen naplopókra, akiknek aztán tényleg nincs mire büszkének lenniük, de miattuk egy kalap alá vannak véve azok is, akiknek nemcsak hogy tisztességes diplomájuk lesz (a szememben a 3 éves Ba/Bsc képzés az nem diploma, nem is értem ennek a Bologna rendszernek mi értelme van azon kívül, hogy már egy 3 éves s*ggvakarás után is értelmiséginek mondhatja magát az ember), de azt komolyan gondolva elvégezték kevés csúszással, nem a kegyelem zöld taknyán kapott kettesekkel UV-n, és komolyan érdekli, amit csinál, nem csak úgy bejelölgetett néhány jól csengő szakot a felvi.hu-n, ahol az egyikre véletlenül felvették.


Summa summarum: megértelek titeket is, de most ez olyan általánosítás, hogy a szakmunkások mind imbecillek. Nyilván nem, habár nekem mindösszesen egy szakmunkás ismerősöm van a baráti körömben, aki paradox módon épp most felvételizik egyetemre. Igen, egyetemisták között is vannak nagyképűek, vagy nem oda valók, ahogy a szakmunkások, vagy felsőfokú szakképzéssel rendelkezők közt is. És? Az viszont zavar kedves kérdező, hogy lényegében magasról tojtál bele, hogy bárki más mit írt, megvártad az egyetlen, a te elképzeléseiddel korreláló választ és arra reflektáltál. Ha már feltetted a véleményed, akkor légyszíves fejtsd ki, hogy pontosan mi alapján gondolod ezt (az nem érv, hogy az "ismeretségi körömben vannak többen - pontosan hányan és emellett mennyien vannak, akik viszont nem - akik ilyenek, vagy olyanok").

2018. febr. 6. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!