Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » Nagyon erős gyűlölet van...

Nagyon erős gyűlölet van bennem egy személy iránt, ami emészt engem. Hogyan tudnék ettől az érzéstől megszabadulni? A puszta akarat már kevés.

Figyelt kérdés

A kapcsolatomba avatkozott ez a személy 3. félként. Megcsalás nem történt, de a páromra igen erős hatással volt egy ideig. Páromnak sikerült megbocsátanom, de a 3. fél iránt hatalmas gyűlölet tombol bennem, ami emészt... Hogyan tudnék tőle megszabadulni?

Ezernél többször próbáltam magamban átrágni a dolgot, észérveket felhozni, hogy végülis nem is történt semmi és amúgyis... de nem megy. Meg tudom ettől valahogyan magamat tisztítani?


2015. okt. 13. 14:52
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
A párod legalább annyira hibás ebben a sztoriban, mint az, akit gyűlölsz. Akkor most őt is elkezded utálni? Sosem értettem a féltékenységtől teljesen elvakult embereket. Nem is történt semmi, akkor minek mérgezed magad azzal, hogy gyűlölsz valakit? Mellesleg pont az ilyen beteges féltékenykedőket szokták megcsalni.
2015. okt. 13. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 A kérdező kommentje:
Pontosan arról szól a kérdésem, hogy hogyan tudnék ettől megszabadulni, mivel engem bánt a dolog, amiért ilyen érzések vannak bennem. Nem azt kérdeztem, hogy hogyan tudnám kikészíteni az illetőt, tehát tudom én, hogy ez az érzésem nem csak, hogy rossz, de jogtalan is. Semmi szükségem a kioktatásra.
2015. okt. 13. 15:23
 3/34 anonim ***** válasza:

Itt akire haragudnod kene, az a kedves parod.


Nem a harmadik fel a hibas, de persze ot konnyebb gyulolni, mint a kapcsolatodban a hibat keresni..

2015. okt. 13. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 A kérdező kommentje:
Ok. Mi lehet a megoldás?
2015. okt. 13. 15:38
 5/34 anonim ***** válasza:
1-es vagyok. Amit írtam, az pedig nem kioktatás. Kár, hogy te annak veszed, de legalább rávilágít arra, hogy miért gyűlölsz feleslegesen embereket. Azért mert alapvetően egy féltékeny, mindenkiben csak a rosszat látó személyiség vagy. Vannak a megbocsátásról szóló könyvek, amiket tudok ajánlani, illetve érdemes lenne pszichológushoz fordulnod, nem hiszem, hogy a gyk-n ezt meg lehetne oldani.
2015. okt. 13. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
95%
Ne az erzelmeid uralkodjanak rajtad, hanem te az erzelmeiden. Ha nem akarsz valakit gyulolni, akkor ne gyulold.
2015. okt. 13. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:

komolyan kitoroltetted a valaszom, ahol pszichologust javasoltam?


LOL :)

2015. okt. 13. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 A kérdező kommentje:

Nem töröltem ki, foglamam sincs hogyan, kétszer íródott ki a kérdés, a moderátor jelezte. Amúgy sem tudok kérdést kitörölni... Nyilván te sem tudsz.


A könyvnek utána nézek.

2015. okt. 13. 15:58
 9/34 Legoman ***** válasza:

Egyszerű a megoldás rá, hogyan szabadulj meg tőle.

A megoldás, hogy ne akarj tőle megszabadulni. Egyszerűen hagyd, hogy tovaszálljon a gondolat.

Egyszerűen figyeld meg a gondolatot, ha újra előjön, figyeld meg, de ne képzelj semmit, hanem hagyd, hogy az eltűnjön.

Olyan mint mikor kint ülsz a folyóparton. Nézed a vizet, látod rajta a hínárokat, növényeket, de te csak megnézed őket, majd újra a folyót nézed, és hagyod, hogy a víz elvigye őket.

2015. okt. 13. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 A kérdező kommentje:
Kedves első, nem a rosszat látom benned, de amit leírtál, én azt mind tudom... Tudom, hogy a párom is hibás, tudom, hogy ez rossz.
2015. okt. 13. 15:59
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!