Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Izgultok a holnapi emelt...

Izgultok a holnapi emelt kémia miatt? Ki hova tanul tovább?

Figyelt kérdés

2018. máj. 17. 14:03
 1/6 anonim ***** válasza:
49%

Kicsit se.

35 éve érettségiztem

2018. máj. 17. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Nyammogi ***** válasza:
70%

Nem igazán. Te se tedd! Elárulok neked valamit: anno 5 éve érettségiztem, mocskosul nem tudtam, hogy mihez kezdjek az életemmel, hova tanuljak tovább.

Nem igen tanultam az érettségire sem, mert a humán tárgyak és az angol nevetségesen egyszerű volt (mondjuk ott mind a háromból 95% felett teljesítettem), de a matekom hármas lett, és... felvettem az emelet biológiát, kémiát. A biológiával nem volt bajom, mindig is szerettem, meglett a négyes, de a kémiám kegyetlenül rossz, 34% (!!!) lett.


Éppen azt a tételt (kísérletet) húztam, amiről volt egy kis fogalmam, bár elég unortodox megoldást adtam elő ott is. 3 por meghatározása, külön edényben, melyik micsoda a megadott válaszok közül. Az egyik cukor volt, a másikban ammónium-klorid, ah harmadikban már nem tudom mi. A helyes válasz az lett volna, hogy Ag-tükör próba, reagensekkel való vegyítés, stb. Nos, én odamentem, alátoltam a lángnak és lekezdtem hevíteni, mondtam, ha karamell lesz, az a cukor, ha szúrós, jellegzetes szag, az az NH4CL, a harmadik meg nem reagált a hevítésre. Egymásra néztek, hangosan elnevették magukat, majd azt mondták, ezt díjazzék, így a szóbelim majdnem maxos lett. 0 felkészüléssel + könnyű tétellel (hidrogén).


Azóta lediplomáztam környezetmérnökként, ahol kőkemény kémia van, több féléven át.

Szóval no para, merj a dogmákon kívül gondolkodni!

2018. máj. 17. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Nyammogi ***** válasza:
48%
* a harmadik, *lekezdtem helyett elkezdtem, * NH4Cl. Csak telefonról nem egyszerű.
2018. máj. 17. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Én nagyon izgulok, úgy érzem, szükségem lenne egy kis szerencsére, hogy minden számolást meg tudjak csinálni, mert egy-két témakör annyira nem megy jól, pedig sokat gyakoroltam egész évben. Remélem pont mákom lesz és olyanok lesznek, amik nagyjából mennek. 75 százalékot szeretnék legalább elérni az írásbelin, az eddigi próbaérettségiknél/régebbi érettségiknél mindig kb 10 ponttal meghaladtam ezt a százalékot, nagyon remélem, hogy élesben is így lesz. PTE-ÁOK-ra szeretnék menni. Te Kérdező, izgulsz? Hova szeretnél menni?
2018. máj. 17. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Én izgulok. Szóbelivel együtt szeretnék minimum 70%-ot összeszedni. SZTE-ÁOK lenne az elsődleges cél, de Debrecennel és Péccsel is tökéletesen ki vagyok békülve. :)
2018. máj. 17. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Na, hogy ment nektek?
2018. máj. 24. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!